Standaarden en profielen in de politiek enige garantie voor een Beter Suriname
Normen in het openbare leven zijn essentieel voor de gezondheid van het democratische systeem. De bescherming van de besluitvorming, politieke stabiliteit en het vertrouwen van het publiek zijn hiervan afhankelijk. Als ze niet worden gerespecteerd, zal de neerwaartse spiraal van ons land nog verder en dieper voortgaan. Steeds meer Surinaamse kiezers roepen om betere DNA leden en bovenal een betere leiding van ons land. Een president, vicepresident en ministers die uitgerust zijn met de juiste kennis, karakter en volksgerichte instelling om ons land de komende 20-30 jaar te leiden. Leiders met een dubieus verleden in ons hoogste college van Staat en in de leiding van ons land moeten eindelijk tot het verleden gaan behoren.
Het mooie van de democratie is dat het alle ruimte biedt aan de kiezer om datgene wat de huidige DNA leden achterwege laten, zelf te corrigeren. Dat middels de inzet van hun stem.
Onze burgers hebben dringend behoefte aan een richtlijn van standaarden om hun keus te begeleiden. Deze zijn niet te verwachten vanuit de partijen momenteel vertegenwoordigd in DNA en de regering.
Normen in het openbare leven zijn ook van belang voor de economische welvaart en internationale reputatie van ons land. Een reputatie van stabiel bestuur – met inbegrip van robuuste besluitvorming, de afwezigheid van corruptie in de politiek en een betrouwbaar en soepel functionerend politiek systeem – is een belangrijke factor bij het aanmoedigen van investeringen.
onbaatzuchtigheid, integriteit, objectiviteit, verantwoordelijkheid, openheid, eerlijkheid en leiderschap. Daaraan voegen wij toe het belang van het met respect behandelen van anderen als een aspect van leiderschap.
- Sommige normen zijn een kwestie van wet. Zoals de Wet op Campagne Financiering van Politieke Organisaties. Een wet waar DA’91 herhaaldelijk om gevraagd heeft. Deze wet bevat regels voor het ontvangen van donaties of uitgaven in verkiezingscampagnes, en andere wetten die relevant zijn voor de politiek, zoals de wetgeving inzake omkoping.
- Regels voor de openbaarmaking van financiële belangen zijn ontzettend belangrijk. Evenals regels die politici verbieden gebruik te maken van parlementaire of regeringsfaciliteiten of diensten voor zaken die niet het landsbelang dienen.
Vanwege de onwil om wetgeving en regels in te voeren door de huidige regering en alle partijen vertegenwoordigd in DNA, is het aan de burgers om hier inhoud aan te geven. Dat betekent een keus te maken voor die partijen en personen, zoals DA’91, bij wie u de bereidheid proeft en ervaart inhoud te geven aan deze noodzakelijke basis voorwaarden.
Een van de belangrijkste toetsstenen is daarbij het hanteren van transparante profielen voor de in te vullen functies. DA’91 lanceerde reeds in oktober 2023 het profiel voor de DNA kandidaten en recentelijk werd het profiel voor de President c.q. de Vicepresident door de partij gepresenteerd. Onze kiezers hebben de ultieme kans om te kiezen voor een BETER Suriname. De partij biedt hiermee alle burgers de noodzakelijke standaard om de afwegingen te doen bij het uitbrengen van hun stem. Een goede meetlat is van cruciaal belang.
Wij willen allen een beter Suriname. Op weg gaan naar de Nieuwe Republiek. Het hanteren van profielen en standaarden is de enige oplossing hiervoor. Het is aan u, aan ons allen om te kiezen voor de doorbraak. De sleutel is in uw keus, uw stem. Waar kiest u voor?
Vandaag
-
16:45
Politiebericht over doodsoorzaak peuters; onderzoek nog gaande
-
14:47
Inheemse organisatie waarschuwt voor rechtsongelijkheid
-
12:50
Onderwijsniveau binnenland nog steeds bedroevend
-
10:48
Lula hekelt bedreigingen Trump, roept op tot respectvol leiderschap
-
08:51
Essed heeft tekst gereed voor eerherstel en excuses aan 8-decemberslachtoffers
-
06:53
Politieverhoor en omstreden deskundigenrapport in SPSB-rechtszaak zwaar bekritiseerd
-
04:55
Wisselvallig weer met kans op stevige buien
-
02:57
Bendes onder druk in Haïti, maar dreiging houdt aan
-
00:59
Column: VAR, voedingsbodem voor manipulatie?
-
00:00
Nerkust draagt leiding FOLS over aan Barron: Het is tijd voor de jonge generatie
Gisteren
- Goed en fout: ons moreel kompas onder het vergrootglas
- Doorbraak in gronddossier Mariënburg: uitvoering eindelijk in zicht
- Paus Leo roept Kameroen op tot strijd tegen corruptie en vrede in conflictgebieden
- RK-bisdom vraagt btw-vrijstelling voor restauratie historisch Paramaribo
- Rusland belooft verdere olievoorzieningen aan Cuba na eerste levering
- Overheid en traditionele leiders in gesprek over bosbeheer en klimaatgelden
- Man aangehouden voor poging tot verkrachting en diefstal in Moengo
- Vakbond EBS vraagt ingrijpen president in conflict met directie
- Verdachte gewond bij aanhouding door RBTM; twee arrestaties in levensberovingszaak
- GranMorgu-project bereikt nieuwe fase met aankomst eerste offshore apparatuur
- Afwisseling van zon, bewolking en buien verwacht
- Peru: Fujimori leidt eerste ronde presidentsverkiezingen terwijl hertelling voortduurt
- Traditionele leiders Marowijne- en Lawagebied vragen betrokkenheid bij grensakkoord
- Bondsvoorzitter BBS Biswan ontslagen na manipulatie examencijfers rekruten
- Voortvluchtige verdachte aangehouden in zaak begraven lichaam
- Bodemprocedure 8 decembermoorden gestart; vijf families dienen geen vordering in
Eergisteren
- EZOTI en districtscommissarissen bundelen krachten voor strengere marktcontroles
- Lichaam Braziliaanse man aangetroffen bij Toekaja Bergie
- Deadline nadert: publieke functionarissen riskeren straf bij niet indienen VIV
- Hormuz-blokkade: risico’s en kansen voor Iran
- Automobilist zonder rijbewijs krijgt voorwaardelijke straf na dodelijke aanrijding
- IEA: Wereldwijde olievraag daalt scherp door oorlog met Iran
- Drie buitenlanders aangehouden na landing op Zorg en Hoop
- Legitieme portie: wie moet opletten en wat moet u doen?
- Een ambassadeur met oog voor het kleine: Walter Oostelbos en zijn stille ode aan Suriname
- Wetenschappelijk personeel AdeKUS in actie ondanks eerder overleg met vicepresident
- Wisselvallig weer met kans op buien en lokaal onweer
- Magyar’s overwinning markeert mogelijk einde van EU-Hongarije spanningen
- Column: De laatste ontmoeting die misschien niet komt; kille visumprocedure
- Hoger beroep tegen ex-accountmanager DSB: miljoenenclaim en getuigenverklaringen