HVB: Non corruptie en natievorming taak volgende regering
“Vanaf het besluit van de partij om met de NDP in zee te gaan, worden er vanuit een bepaalde hoek etnische pijlen afgevuurd op de HVB, omdat men dacht dat wij uitgespeeld waren. Wij laten ons niet daardoor afleiden want dat is wat beide partijen sterk maakt in tegenstelling tot andere partijen: onze spontane multi-etnische samenstelling en benadering”. Volgens de partijleider heeft de volgende coalitieregering een immense taak om onze fragiele natie weer op de rails te krijgen. De HVB heeft zich in het convenant gecommitteerd aan behoorlijk bestuur en non-corruptie en een regering die zich aan wet en recht houdt. “Dit zijn zaken die bij ons principieel zijn om het vertrouwen in de politiek te herstellen”, voerde Sapoen aan.
Partijvoorzitter Mike Noersalim haalde het voorbeeld aan waar de regering geheel tegen alle regels van de Personeelswet in, het salaris van duizenden ambtenaren stopzet en dan weer op een chaotische wijze dat probeert te herstellen. “Dit is alleen mogelijk bij een chaotisch geleid ministerie dat het zogenaamd public sector reform moet uitvoeren. Chaos op Binnenlandse Zaken, chaos in ons onderwijs, dood en ellende in de gezondheidszorg en een onveilig Suriname. Dit is helaas het resultaat van 4 jaren Santokhi/Brunswijk”, meent Noersalim.
“Hoe kunnen we stellen dat de mens centraal staat, wanneer het op deze fundamentele gebieden een grote ramp is? Suriname op spoor brengen in dus geen zaak van 1 of 2 partijen, maar een collectieve zaak. Er is geen tijd voor ego's, eigen partijvlag of logo, Suriname eerst!”, besloot Noersalim. Na de toespraken werd overgegaan tot de installatie van een Commewijne Stuurgroep bestaande uit 17 personen geleid door ex DNA-kandidaat Mane Sawirjo, waarna het naambord van het HVB Infocentrum werd onthuld.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 884
- Communicatie: De onmisbare sleutel voor succes in het onderwijs
- Ontsnapte arrestanten Ardjopawiro en Cabenda opnieuw opgepakt
- Verdachte ingerekend voor neersteken man
- Uitspraak in zaak mogelijke verduistering door bankmedewerker op 19 augustus
- Een dodelijke waterscooteraanvaring geen toeval, maar beleidsfalen
- 20 jaar geëist tegen ondernemer die verdacht wordt van moord
- Gezond & Bewust 1: Hoge bloeddruk: de stille sluipmoordenaar
- Beveiliger verwondt supervisor met vuurwapen vanwege stress op de werkvloer
- Een transparante overheid via digitalisering: zijn we er klaar voor?
- Bewolking met verspreide onweersbuien
- Haïti roept noodtoestand uit om escalerend bendegeweld
- Verdachten beroving Snesikondre vrijgesproken wegens onvoldoende bewijs
- Simons belooft officiële erkenning Inheemsen en wet tegen concessies in woongebieden
Eergisteren
- Peer-to-peer gesprekken sleutel in strijd tegen pesten
- ABOP eert inheemse en Javaanse gemeenschappen op deze gedenkdag
- VHP: Laten we onze eenheid vieren
- SHI eert inheemse en Javaanse gemeenschap op 9 augustus
- Minister Currie: ‘Samenleven vraagt respect en verbinding’
- Inheemse organisaties eisen uitvoering Kalina en Lokono-vonnis
- Inverzekeringstelling politiefunctionarissen verlengd
- Waardering voor Inheemse en Javaanse gemeenschappen
- Reactie op artikel over auto-aankopen van ex-bewindslieden
- NDP eert de folklore en staat stil bij kracht van de roots
- Begrotingstekort 2025 stijgt fors naar SRD 11,5 miljard
- Nog meer onweersbuien op deze zaterdag
- Modi geconfronteerd met zwaarste politieke periode in 11 jaar leiderschap
- ICAO geeft technische assistentie CASAS om luchtvaartveiligheid te versterken
- Currie: Slagingspercentage leerjaar 12 zal toenemen na herexamen