ICAO geeft technische assistentie CASAS om luchtvaartveiligheid te versterken
Marcela Vasquez, vertegenwoordiger van de Internationale Burgerluchtvaartorganisatie (ICAO), lichtte toe wat de ICAO met deze ondersteuning beoogt, hoe CASAS hierdoor wordt versterkt in haar werkzaamheden en welke vervolgstappen gepland zijn. Zo werd onlangs een assessment uitgevoerd bij CASAS, met bijzondere aandacht voor de divisie Air Navigation and Surveillance Inspectors. Daarbij kregen inspecteurs aanbevelingen om hun werkzaamheden efficiënter en effectiever uit te voeren, onder meer met behulp van geschikte softwaretoepassingen.
De ICAO-vertegenwoordiger vertrekt vandaag uit Suriname en zal in Chili haar bevindingen en aanbevelingen in een rapport uitwerken. Dit document wordt vervolgens aan CASAS gestuurd voor verdere implementatie. Doel van de samenwerking is het waarborgen en verbeteren van de veiligheid binnen de burgerluchtvaart.
President Simons sprak haar waardering uit voor de steun van de ICAO, meldt de Communicatiedienst Suriname. “Deze ondersteuning is noodzakelijk om de vraagstukken in de luchtvaartsector daadwerkelijk aan te pakken,” zei het staatshoofd. Zij vroeg om ook een kopie van het rapport, zodat vanuit het kabinet de voortgang kan worden gemonitord.
Bij het overleg waren tevens aanwezig: Brian De Souza (directeur CASAS), Damienne Lansdorf, Maira Rozenblad en Marylane Tsen You. Namens het kabinet nam ook Faizel Baarn, regeringsadviseur voor luchtvaart- en maritieme aangelegenheden, deel aan het gesprek. Baarn gaf aan dat de regering de afgelopen weken verschillende stappen heeft gezet om problemen in de luchtvaartsector op te lossen.
Volgens Baarn zijn donderdag de eerste concrete maatregelen genomen, mede via een IDB-project. Dit omvat het actualiseren van wetgeving, het verbeteren of vervangen van navigatieapparatuur en, in een later stadium, de aanpak van airstrips in het binnenland. Ook de belangrijkste kwesties die hebben geleid tot de blacklisting van Suriname worden aangepakt, met als doel het land weer in overeenstemming te brengen met de internationale veiligheidsstandaarden en van de zwarte lijst te halen. Deze blacklisting houdt in dat in Suriname geregistreerde burgerluchtvaartuigen momenteel geen toegang hebben tot het EU-luchtruim vanwege geconstateerde veiligheidsproblemen.
Vandaag
-
14:49
Ik verklaar de oorlog aan!
-
12:46
Iran kondigt heropening Straat van Hormuz aan na staakt-het-vuren in Libanon
-
10:48
Slechts één sterilisatie- en castratieproject dit jaar door gebrek aan geld
-
08:51
Beslagverboden op goederen voor de openbare dienst
-
06:53
Nieuwe vliegroute versterkt band met Dominicaanse Republiek
-
04:55
Warm en licht wisselvallig weer
-
02:57
Israël en Libanon beginnen tiendaagse staakt-het-vuren
-
00:59
Column: Een parlement in gijzeling van persoonlijke en partij politieke belangen
-
00:01
Brandstofcrisis legt grotere druk; overheid blijft afwachtend
Gisteren
- Belastingdienst digitaliseert aangifte: gratis hulp via SAS-HUBA
- Georgette Garcia-Elias begint diplomatieke missie in Venezuela
- Suriname en Dominicaanse Republiek versterken banden
- Politiebericht over doodsoorzaak peuters; onderzoek nog gaande
- Inheemse organisatie waarschuwt voor rechtsongelijkheid
- Onderwijsniveau binnenland nog steeds bedroevend
- Lula hekelt bedreigingen Trump, roept op tot respectvol leiderschap
- Essed heeft tekst gereed voor eerherstel en excuses aan 8-decemberslachtoffers
- Politieverhoor en omstreden deskundigenrapport in SPSB-rechtszaak zwaar bekritiseerd
- Wisselvallig weer met kans op stevige buien
- Bendes onder druk in Haïti, maar dreiging houdt aan
- Column: VAR, voedingsbodem voor manipulatie?
- Nerkust draagt leiding FOLS over aan Barron: Het is tijd voor de jonge generatie
Eergisteren
- Goed en fout: ons moreel kompas onder het vergrootglas
- Doorbraak in gronddossier Mariënburg: uitvoering eindelijk in zicht
- Paus Leo roept Kameroen op tot strijd tegen corruptie en vrede in conflictgebieden
- RK-bisdom vraagt btw-vrijstelling voor restauratie historisch Paramaribo
- Rusland belooft verdere olievoorzieningen aan Cuba na eerste levering
- Overheid en traditionele leiders in gesprek over bosbeheer en klimaatgelden
- Man aangehouden voor poging tot verkrachting en diefstal in Moengo
- Vakbond EBS vraagt ingrijpen president in conflict met directie
- Verdachte gewond bij aanhouding door RBTM; twee arrestaties in levensberovingszaak
- GranMorgu-project bereikt nieuwe fase met aankomst eerste offshore apparatuur
- Afwisseling van zon, bewolking en buien verwacht
- Peru: Fujimori leidt eerste ronde presidentsverkiezingen terwijl hertelling voortduurt
- Traditionele leiders Marowijne- en Lawagebied vragen betrokkenheid bij grensakkoord
- Bondsvoorzitter BBS Biswan ontslagen na manipulatie examencijfers rekruten
- Voortvluchtige verdachte aangehouden in zaak begraven lichaam
- Bodemprocedure 8 decembermoorden gestart; vijf families dienen geen vordering in