Peer-to-peer gesprekken sleutel in strijd tegen pesten
Het programma is een initiatief van de afdeling Basic Life Skills Education (BLSE) en werd aangeboden via de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). SADD richt zich op bewustwording onder jongeren over maatschappelijke uitdagingen zoals pesten, middelenmisbruik en geweld, en stimuleert hen tot positieve gedragsverandering en verantwoordelijke besluitvorming.
Tijdens de afsluiting presenteerden deelnemende scholen hun bewustwordingsactiviteiten rond het jaarthema pesten. Minister Currie onderstreepte in zijn toespraak het belang van mentale gezondheid als fundament voor succesvolle educatie. “Peer-to-peer gesprekken zijn belangrijk om van elkaar te leren en samen maatschappelijke problemen aan te pakken,” zei Currie.
Volgens de minister vormen jongeren de meerderheid in de samenleving en moeten zij actief worden betrokken bij het onderwijsbeleid. Hij pleit voor een structureel mechanisme om jongeren een stem te geven in het onderwijssysteem en riep het bedrijfsleven op om het SADD-programma duurzaam te ondersteunen. “Bullying is niet stoer, het is stom,” zei hij, waarbij hij ook pleitte voor begeleiding van pesters. “Meedoen is al een overwinning. Niemand mag achterblijven.”
Het hoofd van BLSE, Sharmila Goerdien-Manbodh, gaf aan dat het programma sinds 2022 kleinschalig in Suriname wordt uitgevoerd. Tijdens de afsluiting ontvingen studenten en leerkrachten certificaten en werd de meest betrokken school uitgeroepen tot “Best Participerende School”. Volgens Goerdien-Manbodh helpt SADD jongeren om verantwoorde keuzes te maken. Na een succesvolle pilot is het programma structureel opgenomen in het onderwijs. Jaarlijks worden twaalf scholen begeleid, waarbij bewustwordingsactiviteiten centraal staan. Volgend jaar komen andere scholen aan bod.
Vandaag
-
08:50
Suriname profileert zich op VN-top als carbon-negatief land in transitie
-
06:52
Naar een rechtvaardige en inflatiebestendige loonstructuur in Suriname
-
04:54
Zonnige ochtend met buien in de middag
-
02:56
Mexico traint 143 Haïtiaanse soldaten in strijd tegen bendegeweld
-
00:58
IDB zegt steun toe aan versterking van wijkkantoren Sozavo
-
00:00
Regering overschat bereik eigen socialemediakanalen
Gisteren
- 120 kinderen tonen kunstwerken bij Nola Hatterman Art Academy
- Kinderen brengen erfgoed tot leven in miniatuurproject
- President Simons vertrokken naar New York
- Europese luchthavens getroffen door cyberaanval
- Moeder zwaar mishandeld door dochter en schoonzonen met tjap
- Onregelmatigheden Keizerstraat: agenten geschorst
- Vrede is geen droom – het begint bij jezelf
- VSB en CBvS in overleg over productie, groei en stabiliteit
- Nieuwe lichting van 39 soldaten toegevoegd aan Nationaal Leger
- Warm, vochtig en buien in de middag
- Fitch verhoogt groeiverwachting wereldeconomie voor 2025
- De wedijver om verkeersveiligheid
- Zijin Mining: Van Purper-Gouden Berg in China tot grootmacht in Suriname
Eergisteren
- Vaderlandsliefde is geen kreet
- Volledig herstel na tijdelijke landelijke storing bij Telesur
- Telesur kampt met grote storing in telefonie en internet
- EU en UNDP starten mangroveproject in Nickerie: focus op bescherming
- Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
- De sluipende macht…
- Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
- Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
- Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
- Zon en bewolking met lokale buien
- Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
- Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
- Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur