Venezuela: Helikopterpiloot Oscar Pérez vermoord
De regering bestempelde de piloot als een "terrorist" nadat hij vanuit een helikopter op 27 juni vorig jaar granaten had gegooid naar overheidsgebouwen. Het toestel had hij ‘gestolen.’ Sinds de aanval was hij op de vlucht. De politie volgde hem naar een huis waar hij zich schuilhield samen met leden van de anti-regeringscel die hij had opgericht.
Pérez was 15 jaar lid van de forensische politie (ook bekend als de CICPC met zijn initialen in het Spaans) voordat hij de krantenkoppen haalde. Hij vloog met een CICPC-helikopter over Caracas en wierp granaten bij het Hooggerechtshof en vuurde op het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Niemand raakte gewond bij de aanval. De helikopter werd later verlaten aangetroffen aan de rand van Caracas. Pérez was verdwenen. Hoewel hij bijna zeven maanden lang de veiligheidstroepen wist te ontwijken, verscheen hij minstens op één bijeenkomst van de oppositie waar mensen hem toejuichten en selfies met hem namen.
Na de helikopteraanval voerde Pérez op 18 december ook een inval uit op een militaire politiepost in Los Teques, ten zuidwesten van Caracas. Hij plaatste beelden van zichzelf en gemaskerde leden van zijn groep die de bewakers overmeesterden, hun de mond snoerden en vastbonden. De aanvallers vertrokken met 26 geweren.
Voorafgaand aan zijn helikopteraanval, Pérez een videoboodschap opgenomen waarin hij voor een groep gemaskerde en gewapende mannen verscheen. De video verscheen op het hoogtepunt van anti-regerings straatprotesten en hij zei dat hij vocht tegen de 'tirannie' van president Nicolás Maduro en zijn 'narco-dictatuur'.
In de videoboodschap riep hij het leger, de politie en burgers op om op te komen tegen de regering. "Laten we samen ons geliefde Venezuela heroveren," spoorde Pérez aan. Hij zei dat zijn doel was "de constitutionele orde in Venezuela te herstellen" en "de macht terug te geven aan de mensen".
In de laatste van zijn video's die hij op Instagram had geüpload toen de belegering aan de gang was, drong hij er bij Venezolanen op aan "de hoop niet te verliezen" en te blijven vechten voor democratie in Venezuela. De veiligheidstroepen omringden maandag het huis om 04:00 uur lokale tijd. Volgens ambtenaren waren tijdens het hoogtepunt van de operatie 150 politieagenten betrokken.
Tijdens het beleg plaatste Pérez een reeks video's op de sociale media. In de opnames zegt hij dat hij had aangeboden zich over te geven, maar dat hij geloofde dat de autoriteiten hem gewoon probeerden te vermoorden in plaats van te onderhandelen over zijn overgave.
"Ze schieten op ons met RPG's (met raketten aangestuurde granaten)," zei hij. “Er zijn burgers hier. We hebben gezegd dat we onszelf zouden aangeven, maar ze willen ons dat niet laten doen. Ze willen ons doden,' voegde Pérez eraan toe.
Na uren zonder te onthullen wat het lot van Pérez was, hield minister Néstor Reverol van Justitie dinsdag een persconferentie. Daarin zei hij dat Pérez één van de zeven "terroristen" was die is gedood tijdens de aanval. Hij zei ook dat twee van zijn "medeplichtigen" bij de aanval op de militaire politiepost behoorden tot de doden en een vrouw wiens identiteit nog niet is onthuld.
Twee leden van de veiligheidstroepen zijn ook gedood tijdens de operatie en zes anderen zijn gearresteerd.
Vandaag
-
06:51
Staat betwist rechtszaak Stichting Wan Okasi over geheime stemming
-
04:53
Ook vandaag wat onweersbuien
-
02:56
Taxiën door de politiek: Steve over verkiezingen en oude tijden
-
00:58
NDP: Van beloftes naar beleningen - De financiële erfenis regering-Santokhi
-
00:00
Minister Ramadhin opent politieke aanval op nefroloog Goerdat
Gisteren
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus
- De Twa-Twa in de Kolenmijn
- Bewolking, regen en onweer
- Vandaag en morgen nationale rouwdagen
- Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre
- Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-ondersteuning
Eergisteren
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het leven
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (15)
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken
- Onderwijs op de rand van ondergang
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus
- Schoolvervoer per direct hervat
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijnse Kapel
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject acties inzetten
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in conclaaf
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president
- Column: Positieve mindset
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar