Staat betwist rechtszaak Stichting Wan Okasi over geheime stemming
Vrijdag vond de voortzetting van de rechtszaak plaats. Dwight Kraag, advocaat van de Staat, had eerder om uitstel gevraagd, maar ging nu inhoudelijk in op de aanklacht van Stichting Wan Okasi. Volgens Kraag betwist de Staat of de stichting volgens haar statuten bevoegd is om deze zaak aanhangig te maken.
Milton Castelen, de raadsman van Stichting Wan Okasi, geeft aan dat de Staat twijfels heeft over de legitimiteit van de stichting om op te komen voor mensen met een beperking. “De Staat vindt het KKF-uittreksel onvoldoende betrouwbaar. Daarnaast betwist de Staat dat de brieven van Wan Okasi, mede ondertekend door voorzitter Aniel Koendjbiharie, daadwerkelijk namens de stichting zijn gestuurd naar de regering en het Onafhankelijk Kiesbureau,” stelt Castelen.
Verder voert de Staat aan dat artikel 102 van de Kiesregeling onduidelijk is en dat artikel 2 lid 4a van de Kiesregeling, in combinatie met artikel 3 van het Staatsbesluit over de vormgeving van wettelijke regelingen, de mogelijkheid biedt om artikel 27 van het Kiesbesluit te creëren. In dit artikel staat dat er naast een vertrouwenspersoon ook een vertegenwoordiger van het stembureau mee mag in het stemhokje. Volgens de Staat wordt hiermee de volwaardige deelname van mensen met een lichamelijke beperking niet aangetast.
Wanneer er uitspraak komt in deze zaak, is nog onduidelijk. Castelen verwacht echter dat de rechter nog vóór 25 mei een beslissing zal nemen.
Vandaag
Gisteren
- Adelien Wijnerman keert terug als minister van Financiën – 3 onderministers ook van de partij
- Strategisch olieplan open voor feedback van samenleving
- Bromfietser overlijdt twaalf dagen na aanrijding
- Reactie op Fares I. Naipal: Een poging tot geschiedvervalsing
- Bedrijven klaargestoomd voor exporteisen tijdens EU Standards & Certification Workshop
- Jabini: Nieuwe minister hoeft alleen nog maar te scoren
- Het gevaar van WhatsApp
- IMF-baas feliciteert Simons en bevestigt samenwerking met Suriname
- Inbraak loopt fataal af: Inbreker neergeschoten aan Julianaweg
- Collegiaal bestuur onder president Simons
- Al vroeg onweersbuien op deze maandagmorgen
- Oud-president Nigeria, Muhammadu Buhari, overleden
- Column: Mi lobi Sranan? Bewijs het!
- Rusland: NPS-besluiten zijn democratisch genomen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 880
- Alertheid geboden bij wat je schrijft of zegt
- Gewapende overval op supermarkt in Uitvlugt
- EU stelt tegenmaatregelen VS-tarieven uit
- Gewapende overval op goudkamp in Nassaugebied: 300 gram ruw goud gestolen
- Ivan Fernald verlaat NPS: De maat is vol
- Strenge veiligheid rond inauguratie – Wegen rond ANS afgesloten
- China wil samenwerking met Suriname verdiepen onder president Simons
- Dansen met olifanten
- Kleine en middelgrote pluimveeboeren beschrijven zorgen sector
- Zelfde weerpatroon bewolkt, zon en onweer
- Illegale migratie eist opnieuw levens op Caribische route
- 5 scholieren naar Parijs voor Internationale Natuurkunde Olympiade
- Rijstboeren Nickerie vestigen hoop op aankomende minister Noersalim