Rozendaal hoort 10 jaar cel tegen zich eisen
Rozendaal zei vóór aanvang van de zitting dat hij vrijspraak verwacht. Hij was er niet van op de hoogte dat de vijftien critici van het militaire bewind vermoord zouden worden. De auditeur-militair stelde dat Rozendaal schuldig is aan moord. Omdat hij spijt heeft betuigd en meegewerkt heeft aan het onderzoek, heeft hij strafvermindering gekregen. Rozendaal vindt dat er nodeloos gemoord is. Tegen hem is geen twintig jaar geëist. Elgin eiste tien jaar onvoorwaardelijke celstraf tegen hem. Hij heeft samen met anderen André Kamperveen, directeur/eigenaar van Radio ABC, en vakbondsleider Fred Derby opgehaald. Hij heeft hen in het Fort afgeleverd en moest naar andere locaties gaan, zoals het gebouw van de Moederbond en Radika die in brand zijn gestoken. Ook Radio ABC en drukkerij van dagblad de Vrije Stem werden in de as gelegd.
"Ik ben geen moordenaar. Ik wil niet dat mijn kinderen en kleinkinderen hieronder gebukt gaan. Ik ben ziek. Ik wil dat de waarheid wordt verteld", zei Rozendaal tijdens zijn verhoor door de Krijgsraad in maart 2012. Hij is dialysepatiënt. Nadat hij Kamperveen en Derby in de nacht van 7 op 8 december 1982 had opgehaald, kreeg hij de opdracht om het gebouw van 'de Moederbond' in brand te schieten en hij moest ook naar Radika gaan, die in brand stond. Deze opdrachten voerde hij uit samen met Roy Esajas en Iwan Dijksteel. "Toen ik om half zes terugkwam naar het Fort, zocht ik naar Paul Bhagwandas. Iemand zei: ga boven kijken. En daar zag ik diverse lijken liggen", verklaarde Rozendaal.
"Desi Bouterse heeft Cyrill Daal en Surindre Rambocus persoonlijk doodgeschoten. Hij was mijn boezemvriend en heeft vaker met me gesproken over de decembermoorden. Ik was zijn vertrouweling. Bouterse kan vergeleken worden met de Godfather". Dit verklaarde Rozendaal als getuige tijdens de zitting van de Krijgsraad in maart 2012.
Rozendaal vertelde dat hij de wapens importeerde. "Ik had meer dan 250 wapens. Deze wapens werden door Bouterse geruild met Farc voor drugs. Ik blijf erbij dat Bouterse een crimineel is", hield Rozendaal vol. Hij verklaarde dat Bouterse vanaf 7 december tot 8 december 's middags in het Fort was. "Ik heb lijken gezien om half zes in de ochtend op 8 december", zei Rozendaal. "Hij heeft ons voorgelogen dat er een coup zou plaatsvinden en de mensen daarom opgehaald moesten worden. Ik heb hem toen geloofd, maar achteraf blijkt dit niet waar te zijn."
Vandaag
-
08:50
Shen Long doneert kerstpakketten aan 15 sociale instellingen; president waardeert geste
-
06:53
DSB zet stevig in op digitaal bankieren met nieuwe online diensten
-
04:55
Weerbeeld blijft wisselvallig
-
02:57
Lula: Amerikaanse interventie in Venezuela kan catastrofaal zijn
-
00:59
Column: Kleine dingen, grote liefde
-
00:01
Monorath: Versterking politie en criminaliteitsbestrijding blijven prioriteit
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 903
- Dronken man bedreigt vrouw met bijl: aangehouden na mishandeling
- 15-jarige met, illegaal opgevoerde bromfiets bij verkeerscontrole aangehouden.
- Visser (54) vermoedelijk verdronken bij monding Coppenamerivier
- Beheerder aangehouden na gewelddadige beroving aan Fredericiweg
- Premier Trinidad en Tobago noemt Caricom onbetrouwbare partner
- Jeugdraad evalueert en gaat voor sterkere jeugdparticipatie in 2026
- Jongeman ontvoerd en mishandeld na conflict over autobetaling
- Historische continuïteit, internationale normen en institutioneel evenwicht
- Advocaat moordverdachte vraagt om contra-expertise
- Zon, bewolking en regen vandaag
- Amerikaanse troepen stoppen opnieuw olietanker voor de kust van Venezuela
- Kerstviering voor senioren in tuin van het presidentieel paleis
- Tien jaar cel geëist tegen stiefvader voor seksueel misbruik en hiv-besmetting
Eergisteren
- Agronomisch debat: landbouw vast in vicieuze cirkel
- Simons: Reparatie in het onderwijs gaat door in 2026
- Pinas: Ondanks beperkingen blijft KPS inzet tonen en vernieuwen
- DSB sluit 2024 af met sterke cijfers, dividend en nieuwe betaalmogelijkheden
- Visser valt overboord tijdens uitzetten visnet en verdwijnt in rivier
- De toekomst is van ons, Surinamers
- Bangladesh in nationale rouw na dood prominente studentenactivist
- Voorzitter Politiebond bekritiseert structurele problemen korps
- Trump sluit oorlog met Venezuela niet uit
- Zon en buien vooral in de middag
- Wetenschappelijk personeel AdeKUS hervat onderwijs en toetsing
- OM wijst college van pg af: ‘Niet nodig en niet passend voor Suriname’
- Veel kritiek in DNA op initiatiefwet Duurzaam Natuurbeheer: terug naar tekentafel