Bouterse benadrukt samenwerking op vredesplatform
Het staatshoofd is de hoofdspreker geweest op de bijeenkomst waar hij het heeft gehad over ‘Samenwerking leidt tot minder oorlogen'. Terrorisme is één van de meest controversiële onderwerpen van de moderne tijd die op een zeer substantiële wijze van invloed is op het dagelijks leven. De trends van de culturele en etnische conflicten, als gevolg van religie, zijn uitgegroeid tot een toenemende bedreiging voor de internationale vrede en veiligheid. Met de financiële crisis en schaarste in de zwaar getroffen ontwikkelde landen, is er een tendens naar etnische vijandigheid en conflict, die een ernstig gevaar vormt voor de nodige vreedzame co-existentie van culturele en etnische groepen.
Dit zijn volgens president Bouterse enkele factoren die zich hebben gemanifesteerd als nieuwe uitdagingen. Hij noemt ook de gebrekkige werking van de verschillende internationale instellingen, wat vaak resulteert in de goedkeuring van gewelddadige interventie en inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van staten. “Dat is contraproductief en een bedreiging voor de handhaving van de internationale vrede en veiligheid.”
Basisconcept
Het staatshoofd heeft ook zijn ideeën over een weg voor uitgedeeld met het forum. Hij vindt het belangrijk dat er steeds meer mensen “op onze planeet bewust worden van het feit dat - als een zaak van het geboorterecht – wij alles moeten delen wat deze planeet te bieden heeft.” Voor Bouterse moet dit basisconcept een ieder de omgeving waarin we overleven als mens laten begrijpen en respecteren.
“Het concept van delen brengt de constante behoefte aan dialoog en begrip tussen en binnen landen. Het is een enorme uitdaging, die meer zal vereisen van ontwikkelde landen om te beseffen dat samenwerking nodig is om een noodzakelijk kader te creëren voor de gelijkheid van macht en besluitvorming.” Hij voegt er aan toe dat hetzelfde geldt voor de overdracht van wetenschap en technologie aan minder ontwikkelde landen om financiële zekerheid tot stand te brengen voor iedereen.
“Veiligheid en duurzame ontwikkeling kan alleen worden bereikt als we het beginsel van gelijkheid van alle mensen op deze planeet aanvaarden”, zo verduidelijkt president Bouterse zijn punt. Verder moeten we het principe van onderlinge afhankelijkheid van verenigingen op regionaal en internationaal niveau accepteren. We moeten volgens het staatshoofd eveneens aanvaarden dat alle naties – groot en klein- zich kunnen ontwikkelen.
Documenten:
Vandaag
-
08:46
Gewapende bromfietsrovers openen vuur en beroven man van gouden ketting
-
06:53
In hoger beroep Pikin Saron-zaak: Gros verhoren zonder aanwezigheid van advocaat
-
04:55
Warm en benauwd; in de middag kans op regenbuien
-
02:57
Congres zet rem op Trumps Iran-oorlog
-
00:59
Column: SML ondersteunen
-
00:00
Somohardjo wil dat DNA openlijk stemt over vordering ex-bewindslieden
Gisteren
- Lijk aangetroffen langs weg naar Overbridge
- Staken mag maar cijfers vertellen ook een ander verhaal
- Derde helft WK 2026: Team Engeland, kan Tuchel het beste uit Kane en Bellingham halen?
- Werkbezoeken president leveren nieuwe afspraken
- Suriname verliest icoon van de inheemse keramiekkunst
- Wanneer rouw je mentale gezondheid onder druk zet
- Voormalig bisschop Wilhelmus de Bekker overleden
- Toyota Prado en Lexus buitgemaakt door criminelen in politie-uniform
- Nieuwe escalaties VS-Iran conflict: Aanval op luchthaven Koeweit en wederzijdse raketaanvallen
- Politie onderschept grote partij drugs; vijf verdachten aangehouden
- Grote animo voor markoesaproject; LVV houdt extra trainingssessie
- DNA stemt unaniem in met wijziging Begrafeniswet
- Regenachtig weer blijft aanhouden
- VN waarschuwt voor extreme weersomstandigheden door naderende El Niño
- Simons wil samenwerking met Dominicaanse Republiek verder uitbouwen
- DNA eist opheldering over verdwenen 537 kilo kwik bij politiepost
Eergisteren
- Regeren na overname van een gebroken land
- Derde helft WK 2026: Duitsland met jong talent en ervaren kracht klaar voor rentree op wereldtoneel
- DNA bepaalt donderdag wijze van stemmen over vordering oud-bewindslieden
- DNA vraagt opheldering over sloop Danny's Villapark; districtscommissaris grijpt in
- Een modderpoel kan niet in één stap veranderen in drinkwater
- Honderden kinderen bidden voor vrede, onderwijs en de toekomst van Suriname
- Onderwijsbonden en regering bereiken akkoord; morgen school
- VN waarschuwt: minder fondsen bedreigen hulp aan Rohingya-vluchtelingen in Bangladesh
- Examens niet in gedrang: leraren strijden voor beter onderwijs
- Gewapende overvallers knevelen bewaker bij RGD-polikliniek
- Brazilië op weg terug naar top 10 grootste economieën ter wereld
- Regen verwacht in vrijwel het hele land afgewisseld met zon
- Olieprijzen stijgen ruim 4% door stilvallen VS-Iran gesprekken en dreiging blokkades
- Column: Leerkrachten willen geen aalmoes meer
- Tweede actiedag onderwijsbonden; regering moet met concrete voorstellen komen (update)