Berenstein waarschuwt voor misbruik ziektekostenregeling
Berenstein zegt aan Starnieuws dat hij informatie heeft dat onder andere de Vereniging van Medici in Suriname (VMS), van het ministerie van Volksgezondheid wil eisen dat deze groep toekomstige verzekerden niet alleen bij het SZF, maar ook bij andere verzekeringsmaatschappijen wordt ondergebracht. De medici vragen volgens Berenstein met de intrede van de nieuwe ziektekostenregeling ook dat er meteen een verhoging komt van het consult tarief.
Voorbarige uitspraken
VMS-voorzitter Pieter Voigt reageert tegenover Starnieuws dat dit voorbarige uitspraken zijn. “Wij zijn nog niet eens op de hoogte van wat er gaat gebeuren. De VMS heeft op dit moment geen enkele eis gesteld”, beweert Voigt. Hij zegt dat de vereniging wel is uitgenodigd voor donderdag door de consultant KPMG, die het sociaal zekerheidstelsel aan het voorbereiden is. “Pas dan krijgen we een presentatie van wat de regering wil doen en hoe het plan er precies uitziet. Voigt zegt dat een verhoogd consult tarief overigens helemaal los zou staan van de uitvoering van het plan en daar niets mee te maken heeft. “Als vereniging gaan wij pas na de presentatie onze mening geven.”
Berenstein geconfronteerd hiermee, zegt dat niet alle leden van de VMS het eens zijn met de eis. Volgens hem is er wel degelijk een onderhoud hierover geweest tussen VMS-leden en minister Michel Blokland van Volksgezondheid. De medici (de sectie specialisten), die zijn aangesloten bij het SZF, zouden het oneens zijn met deze eis van hun collega’s die niet bij deze verzekeraar zijn aangesloten. Binnen de VMS zouden er dus voor- en tegenstanders zijn.
Zullen niet accepteren
“De vakbeweging wil nu al haar stem laten horen en laten weten nooit te zullen instemmen met deze twee eisen van de medici. Wij gaan akkoord met de uitvoering van de ziektekostenregeling die via het staatsziekenfonds gaat. Die heeft ervaring en een zekere structuur opgebouwd waarvan we kunnen zeggen dat de zorg in een redelijk gecontroleerde structuur wordt gehouden. Het gaat om een deel van het sociaal stelsel dat een puur nationaal belang heeft. Er is dus geen ruimte om het enge belang van personen en groepen te dienen”, stelt Berenstein. De vakbondsleider hoopt dat minister Blokland, die eerder ook voorzitter is geweest van de VMS, zich bewust is van de positie die hij nu heeft als minister.
Berenstein zegt dat een verhoging van het consult tarief precies het tegendeel zal zijn waar het sociaal stelsel voor staat. “Niet de regering zal de verhoging betalen, maar de werkende klasse. Dus aan de ene kant geven we 0 tot 16 jarigen en zestig plussers vrije verzekering, maar laten we deze verhoogd betalen door de werkende klasse. Wij gaan ons hiertegen absoluut verzetten”, stelt Berentein in het vooruitzicht.
Wilfred Leeuwin
Vandaag
Gisteren
- Brug over oostelijke grens biedt ontwikkelingsperspectieven
- Derde helft WK 2026: Welke sub-Sahara Afrikaanse landen maken de beste kans?
- GBB moet SRD 128 miljoen betalen aan vonnissen, slechts SRD 32 miljoen op begroting
- Gewapende roofoverval aan Topaasstraat: circa USD 200.000 buitgemaakt
- Eerste editie van Boeken, Bier en Meer succesvol van start
- Simons: Onderwijs sleutel tot armoedebestrijding en duurzame ontwikkeling
- Grankreek eist duidelijkheid over onderzoek naar zandafgravingen
- Hof van Justitie ontbeert in begroting ruim SRD 300 miljoen
- Krachtige aardbeving treft Filipijnen, minstens 15 doden en tsunami-waarschuwingen
- Kluis met groot geldbedrag gestolen bij inbraak in cambio
- Quota Men Cook Out levert bijna US$ 150.000 op voor maatschappelijke projecten
- Bijna 90% begroting Openbaar Ministerie gaat op aan personeelskosten
- Warm en benauwd weer met kans op zware regen- en onweersbuien
- Iran vuurt raketten af op Israël na aanval op Beiroet
- Column: Feest van voetbal, schaduw van oorlog
- Regering in lastige positie bij zoeken oplossing asfalteringsproject Van ’t Hogerhuysstraat
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 927
- Derde helft WK 2026: Van 'groep des doods' tot verrassingen
- Sociale bescherming is een kinderrechtenkwestie
- SVB verdedigt keuze voor verkoop WK-kaarten via externe partij
- Begroting DNA stijgt met 53%; SRD 125 miljoen extra voor nieuwe vergaderzaal
- Woning Robijnstraat in vlammen opgegaan: bedlegerige man naar SEH afgevoerd
- Kinderen leren over de gevolgen van illegale visserij
- Een verdiende herwaardering van Ramsewak Shankar
- Politieagent in buik geschoten na achtervolging aan de Nieuw Weergevondenweg
- Nieuw Directoraat Burgerzaken krijgt begroting van ruim SRD 361 miljoen
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en regen
- 100 dagen oorlog tegen Iran: Trump slaagt er niet in steun in de VS te mobiliseren
- Staatsschuld stijgt naar SRD 189,9 miljard
- Begroting 2026 fors verhoogd: uitgaven stijgen met SRD 16 miljard; tekort 5,1% BBP