Telesur lanceert eigen streamingplatform 'Telesur Plus'
Suriname heeft nu een eigen streamingplatform: Telesur Plus, vergelijkbaar met Netflix, Hulu, Prime Video of HBO Max. Het platform werd dinsdag officieel gelanceerd in de Assuria High Rise, onder meer door vicepresident Gregory Rusland.
Gebruikers kunnen via Telesur Plus genieten van een breed aanbod, variërend van wereldvoetbal – inclusief WK-kwalificatiewedstrijden – tot de nieuwste films. Voor Surinaamse content creators op social media biedt het platform een unieke kans om geld te verdienen met hun video’s, gebaseerd op het aantal views.
Telesur Plus is beschikbaar op smartphones via de Telesur Plus-app, via de website https://telesurplus.sr
op computers, en momenteel alleen op Android smart-tv’s. CEO Doric Ramlakhan licht toe: “We hebben rechten opgekocht van buitenlandse kanalen en betalen een bedrag per maand om toegang te krijgen tot hun inhoud. Voor films hebben we aanbod uit Nollywood, Bollywood, China en Hollywood.”
Ook lokale content krijgt een plek op het platform. “We hebben alle Surinaamse televisiestations benaderd,” aldus Ramlakhan. “Een aantal heeft toegezegd, zodat gebruikers hun live tv-streams kunnen volgen. Daarnaast kunnen lokale influencers hun producties uploaden en zullen ze betaald worden op basis van het aantal views. Binnen twee weken willen we hiermee beginnen.”
Jean Luc van Charante, CEO van Ineffable, een van de partners voor het genereren van lokale content, reageert enthousiast: “Geweldig. Voor mensen die al lange tijd video’s en andere content maken voor social media, biedt dit platform nu zichtbaarheid én een mogelijkheid om er geld mee te verdienen. Op andere platforms is monetization vaak niet toegankelijk voor de meeste Surinamers.”
Een abonnement is niet verplicht. Ramlakhan benadrukt: “Je hebt geen creditcard nodig. Met een Telesur-nummer kun je via SMS naar 1221 activeren voor 1, 3 of 30 dagen. Het duurste pakket kost SRD 240 voor 30 dagen. Het moet betaalbaar en toegankelijk blijven.”
Telesur Plus markeert volgens Ramlakhan een belangrijke mijlpaal: “We kennen allemaal de Amerikaanse Netflix en andere internationale platforms, maar dit is het eerste echte Surinaamse streamingplatform.”
Vandaag
-
14:54
Reactie op 'Selectieve verontwaardiging in de zorg: wie bewaakt de bewakers?'
-
12:56
Iraniërs rouwen om Khamenei tijdens eerste vrijdaggebeden sinds begin oorlog
-
11:22
Logopedie veel breder dan alleen leren praten
-
10:53
Woning volledig afgebrand na vermoedelijke kortsluiting
-
09:51
Rotary eert Wilgo ‘Hoppie Hopman’ Koster voor 40 jaar inzet voor jeugd
-
07:59
Drie woningen verwoest door brand in Nieuw Nickerie
-
06:53
Studenten Arthur A. Hoogendoorn Atheneum voeren strijd tegen Oropouche-virus
-
04:55
Warm weer met kans op lokale regenbuien
-
02:57
World Disaster Report waarschuwt voor klimaatimpact in Latijns-Amerika
-
00:59
Column: Een rechtszaak die censuur betekent
-
00:00
Regering geeft koopkracht, nog geen loonsverhoging
Gisteren
- Xillan Macrooy sluit SABI Literatuurfestival 2026 af met wervelende muzikale lezing
- WHO bevestigt 13 aanvallen op gezondheidsvoorzieningen in Iran
- Franse scholieren bezoeken Suriname Diplomaten Instituut
- Langzamere groei centraal op Chinees Volkscongres
- De triasleer: Scheiding of spreiding der machten?
- IMF sluit kantoor in Suriname eind april
- Sri Lanka beschermt Iraans schip te midden van VS-Iran conflict
- Zwager in borst gestoken tijdens uit de hand gelopen Phagwafeest
- Waarom de VS en Israël het conflict met Iran als een religieuze oorlog framen
- Afwisseling van zon en buien verwacht
- Menke: Suriname vast in ‘mamio-politiek’, tijd voor overgangskabinet
- Column: Harde realiteit
- Jones: Strafrecht geen middel om critici het zwijgen op te leggen
Eergisteren
- Overleg Suriname en Cuba over inzet artsen en veiligheid studenten
- Impact én zelf geld verdienen met eigen visie en kennis over (gezondheids)zorg
- Wie is Mojtaba Khamenei, de favoriete opvolger van Irans Opperste leider?
- Acties buscontroleurs nog niet opgeheven na overleg met TCT
- DTV-Express voor rechter gedaagd na bericht over aangifte tegen Burney Brunswijk
- VHP-leden dienen interpellatievoorstel in over lening USD 1,8 miljard
- Iran begint afscheidsceremonie overleden Opperste leider Khamenei
- Selectieve verontwaardiging in de zorg: wie bewaakt de bewakers?
- Oorlogsspanningen Midden-Oosten drijven olieprijs omhoog
- Wisselvallig weer met zonnige perioden en kans op buien
- China kiest voor terughoudendheid in Iran-conflict
- U-20 Natio wint van El Salvador, maar mist kwalificatie op doelsaldo
- Alertheid geboden bij cassaveziekte 'heksenbezem'
- OWOS-voorzitter haalt uit naar EBS-directeur: Situatie was slechts een kwestie van tijd