De Republiek Suriname heeft vandaag een officiële uitnodiging uitgebracht aan houders van de 7,95% Cash/PIK Notes met vervaldatum 2033 om hun effecten vervroegd tegen contante betaling aan te bieden. Het gaat om een totaal uitstaand bedrag van ruim USD 693 miljoen.

De tenderprocedure is vandaag gestart en loopt tot woensdag 29 oktober 2025 om 17.00 uur New York-tijd. De afwikkeling van geaccepteerde aanbiedingen staat gepland voor 4 november 2025. Suriname biedt een aankoopprijs van USD 1.002,50 per USD 1.000 nominale waarde, exclusief opgebouwde rente, die apart zal worden uitbetaald.

De regering benadrukt dat zij zich het recht voorbehoudt om niet alle aanbiedingen te accepteren, een eventueel maximaal aankoopbedrag vast te stellen of de operatie aan te passen of stop te zetten indien nodig.

De transactie maakt deel uit van het lopend herstructureringstraject van de Surinaamse staatsschuld en wordt begeleid door BofA Securities als dealer manager. Het technisch proces wordt uitgevoerd via internationaal tenderagent Global Bondholder Services Corporation.

Beleggers kunnen hun effecten uitsluitend aanbieden via het geautomatiseerd systeem van The Depository Trust Company. Er wordt geen fysieke overdrachtsbrief gebruikt.

Met deze stap zet Suriname opnieuw een beweging richting schuldverlichting en schuldstabilisatie, in lijn met afspraken die eerder zijn gemaakt met internationale partners, waaronder het IMF.