Somohardjo dankbaar voor succesvolle eerste nationale iftar
Bronto Somohardjo is de Almachtige God Allah dankbaar voor het succes van de eerste nationale Iftar (gezamenlijk ontvasten) gehouden in het KKF-gebouw zaterdagavond. Vertegenwoordigers van verschillende gemeenten waren in groten getale bij elkaar. Ook de rooms-katholieke bisschop, Karel Choennie was aanwezig. "Alhamdulillah" (lof aan God). Het is nu halverwege de Ramadan, de heilige vastenmaand van moslims. Somohardjo merkte op dat deze iftar meer is dan alleen het verbreken van het vasten. "Deze avond is het symbool van onze eenheid. Van onze broederschap en van de kracht die ontstaat wanneer wij samenkomen in liefde en respect", voerde hij aan.

Het KKF-gebouw bleek haast te klein te zijn om alle gasten te herbergen. Somohardjo ziet het al voor zich dat volgend jaar de nationale iftar wordt gehouden op het Onafhankelijkheidsplein, waar dan tienduizenden Surinamers - ongeacht hun geloof - bijeenkomen. De initiatiefnemer van dit evenement vestigde de aandacht op de verschillende religieuze groepen die vredig met elkaar leven. Er moet niet worden gekeken naar de verschillen."Ramadan leert ons om ons hart te openen en verbinding te zoeken. We leven in een land waar moslims, christenen, hindoes en andere geloofsgroepen vreedzaam naast elkaar kunnen leven. Dat is een zegen. Niet elk land heeft deze zegen".

De mannen in een aparte ruimte in gebed.
Na de formele opening en welkom is er gebeden in twee speciale ruimtes, één voor mannen en één voor vrouwen. Het duurde even voordat eenieder een plekje kon krijgen. Na het gebed kon het ontvasten beginnen. Aan lange tafels was er voor eenieder een portiebak met eten. Het gezamenlijk bidden en het breken van het vasten geeft extra kracht van gemeenschap en saamhorigheid, merkt Somohardjo op. Hij sprak zijn waardering uit aan alle moslimorganisaties die hebben bijgedragen aan het succes van de eerste nationale iftar.

Bisschop Karel Choennie in gesprek met Starnieuws
Bisschop Choennie zegt desgevraagd aan Starnieuws dat hij voor het eerst aanwezig is op een iftar. Hij is voor de eerste keer uitgenodigd bij het ontvasten. Hij is ingegaan op de uitnodiging want vanuit Rome is er ieder jaar een bijzondere boodschap aan het begin van Ramadan. "We hebben het geluk dit jaar dat Ramadan samenvalt met de 40 dagen tijd van de katholieken. Door vasten, bidden en aalmoezen moeten wij onszelf disciplineren". De geestelijke vindt het bijzonder dat deze twee grote godsdiensten het vasten als middel tot levensvernieuwing propageren en zichzelf disciplineren. Het vasten bij de katholieken is steeds minder aan het worden. "We zouden echt een voorbeeld kunnen nemen aan de moslims die de hele dag niets eten en denk ik ook niets drinken". Het samen bidden en eten aan het eind van de avond schijnt een bijzonder verbindende kracht te hebben, merkt de bisschop op.
Vandaag
-
08:51
Seguro wint in Portugal, Anutin zegeviert in Thailand
-
06:53
Dossier houtexport 15: Na vernietiging: eiswijziging of einde verhaal Jeva Trading?
-
04:55
Bewolkt weer met in de middag lokale buien
-
02:57
ExxonMobil neemt volledige controle over Guyana offshore vloot
-
00:59
Column: Wegkijken is medeplichtig
-
00:00
Assembleelid ontvangt bijkans SRD 95.000 netto per maand; Atompai wil wet herzien
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 910
- Japanse 'Iron Lady' Takaichi behaalt verbluffende verkiezingsoverwinning
- BLTO versoepelt acties deels vanaf dinsdag, strijd nog niet beëindigd
- Teruggeroepen Nutrilon-batches ook in Suriname, overheid monitort situatie
- Binnenbrand tijdig geblust door omstanders
- Zwavelzuur aangetroffen in bosschage te Geyersvlijt
- Portugal stemt in eerste presidentiële eindronde in 40 jaar; Japan start telling
- Trek de stekker uit de SLM-poppenkast
- Verkiezingen in Thailand en Japan: risico op politieke onzekerheid en versterking conservatieve leiders
- Zheng: hervormingswetten versterken rechtsstaat en internationale positie Suriname
- Vanmiddag kans op regen, overwegend bewolkte dag
- Japan in sneeuwstorm naar stembus in verkiezingstest voor premier Takaichi
- Asabina: Geen gelegenheidswetgeving, maar noodzakelijke versterking rechtsstaat
- SVJ 35 jaar: van verdeeldheid naar professionele eenheid in de journalistiek
Eergisteren
- Bouva in Dubai: Suriname zet in op regionale projecten voor toerisme, transport en sargassum
- Schermutseling bij school loopt uit de hand: man neergestoken, auto vernield
- Gewapende overval op goudveld Brownsweg: negen arbeiders gekneveld achtergelaten
- Reyme: perceptie van klassejustitie ondermijnt rechtsstaat
- Start ATC-opleiding voor versterking luchtvaart
- Een centrale verkiezingsautoriteit voor Suriname?
- Bezorgdheid over Nutrilon-babyvoeding in Suriname na internationale terugroepactie
- Caricom stuurt waarnemersmissie voor parlementsverkiezingen in Barbados
- Debat over procureur-generaal: waar liggen rechtsstatelijke grenzen?
- Gedeeltelijke vergunningenstop voor kip uit vogelgriepgebieden
- Mix van zon, bewolking en beperkte neerslagkansen
- Lahore viert heropleving van Basant festival na verbod van 18 jaar
- CBvS-verslag 2025: Economie groeit beperkt; druk overheidsfinanciën en inflatie neemt toe
- Ebu Jones: wetsvoorstellen noodzakelijk voor herstel vertrouwen in rechtsstaat