Nurmohamed blij met aanpak trottoir samen met Hakrinbank
De infrastructuur in de binnenstad van Paramaribo wordt aangepakt. Het ministerie van Openbare Werken (OW) en de Hakrinbank hebben besloten samen het trottoir en de parkeerruimte langs de Hakribank aan de dokter Sophie Redmondstraat aan te pakken. Het werk was oorspronkelijk gepland voor zes weken, maar is in vier weken afgerond.
Minister Riad Nurmohamed van OW en directeur Rafiek Sheorajpanday van de Hakrinbank zijn tevreden met de samenwerking. De bewindsman sprak zijn tevredenheid uit over deze publiek-private samenwerking.“We zijn erg blij en dankbaar dat particuliere bedrijven de overheid ondersteunen om de infrastructuur in de binnenstad te verbeteren”. De minister roept op tot meer van zulke projecten. “We zullen ons blijven inzetten om bedrijven aan te moedigen ook verantwoordelijkheid te nemen voor hun omgeving”.
Verschillende wegen in de binnenstad zullen worden aangepakt, meldt de Communicatiedienst Suriname. “Het uiteindelijke doel is om de binnenstad weer levendig te maken, netjes te houden en de afwatering goed te regelen,” zegt Nurmohamed. Het aanpakken van verlaten gebouwen in de binnenstad is ook noodzakelijk. “We zullen binnenkort met een nieuw pakket van maatregelen komen om deze leegstaande panden aan te pakken. Als overheid gaan we samenwerken met bedrijven in de binnenstad en proberen alle aanvragen te faciliteren binnen de bestaande regelgeving. Waar mogelijk zullen we zeker ondersteuning bieden.”
Ian Lioe-A-Joe, supervisor Maintenance Technical Services bij de Hakrinbank, gaf aan dat OW werd benaderd vanwege de wateroverlast, wat een onhygiënische en gevaarlijke situatie veroorzaakte. “Na onderzoek bleek dat het probleem niet alleen bij de berm lag, maar zich verder uitstrekte naar omliggende panden. Het bleek dat het probleem voornamelijk veroorzaakt werd door verouderde koppelingen en afvoerbuizen.”
OW heeft volledige toestemming verleend voor het project waaronder de benodigde vergunningen, terwijl nutsbedrijven ook hun ondersteuning hebben gegeven. “Het resultaat is uitstekend, zoals bleek tijdens de recente onweersbuien waarbij het water probleemloos werd afgevoerd. In totaal is er 90 meter infrastructuur aangepakt, waarvan 60 meter van de berm volledig is vervangen”.
Vandaag
Gisteren
- 750 jongeren actief met Krin Kondre – president steekt handen uit de mouwen
- Biza belooft versterkt genderbeleid en samenwerking met maatschappelijke organisaties
- Sieraden en grote sommen contant geld buitgemaakt
- Man ingesloten voor stalking, bedreiging en verspreiding intiem materiaal
- In herinnering aan Marijke Indradebie Djwalapersad
- Twee woningen verwoest door brand aan de Oseisistraat
- Veerdienst Albina-St.Laurent opnieuw stilgelegd: reizigers en handelaren gedupeerd
- VS plaatst Colombia op lijst van drugsfalen, Petro reageert fel
- Suzhou: een reis door tijd, tuin en traditie
- Prewien Ramadhin draagt taken over aan nieuwe directeur e-Government
- NDP: Regering bereikt mijlpaal van 2 maanden: 60 dagen zonder corruptie
- Afwisselend weer met verspreide buien
- Afscheid met staatseer van eerste vrouwelijke DNA-voorzitter Djwalapersad
- Trump: VS heeft tweede Venezolaanse drugsboot aangevallen, drie doden
- Column: Twee maanden aan de macht – geen toverstok, wel oude patronen
- VHP-fractieleider Gajadien: Schijn van stabiliteit, realiteit van onzekerheid
Eergisteren
- Bijna tien ongevallen per dag in augustus
- Ex-president Santokhi legde de fundamenten; Simons plukt de vruchten
- Workshop legt basis voor herstel luchtvaart
- Newmont vloeit personeel gefaseerd af; presenteert plannen aan VWA
- Ministerie GBB wint rechtszaak tegen landmeter Winter
- Snel, stil en indrukwekkend: onze eerste hogesnelheidstreinreis in China
- Santokhi’s PR-unit: Royalties-programma is geen politieke stunt
- Een sociologisch pleidooi voor proportionele diversiteit rechterlijke macht
- Universiteit vernoemd naar Claudetta Toney officieel geopend
- Warme dag met bewolkte lucht
- Fed zet stap naar renteverlaging: markten kijken gespannen mee
- Column: Wonden, littekens en de verloren kracht van eenheid
- Acteur Daniël Kolf wint prestigieuze toneelprijs Theo d’Or