Korpschef: Al 29 verdachten ingerekend in operatie 'Kerstbrood'
Korpschef Bryan Isaacs ziet goede resultaten van operatie 'Kerstbrood' die landelijk wordt uitgevoerd. Naast de normale aanhoudingen, zijn in 10 dagen tijd liefst 29 verdachten in de kraag gevat. Deze aanhoudingen zijn los van wat tijdens het reguliere politiewerk plaatsvindt. "Deze operatie gaat door tot het veiligheidsgevoel is teruggekeerd", zegt de politiechef in gesprek met Starnieuws.
Verdachten van berovingen, overvallen en inbraken zijn aangehouden. Daarbij zijn onder andere in beslag genomen: drugs, voertuigen, wapens, munitie, breekwerktuigen, maskers, zwarte jackets. Er zijn extra middelen vrijgemaakt om deze operatie uit te voeren. Ook worden de politiefunctionarissen zo effectief, efficiënt en strategisch mogelijk ingezet, zegt Isaacs. "De strategie is om zo doelmatig mogelijk op te treden".
De korpschef zegt dat het in de bedoeling licht dat de 150 voertuigen die besteld zijn uiterlijk eind dit jaar beschikbaar zullen komen. Dan zal de politie veel zichtbaarder worden, ook in de wijken. De surveillance zal ook toenemen en zal de politie in staat stellen veel sneller te handelen bij meldingen. Er zijn op dit moment geen problemen met brandstof. Met de middelen die beschikbaar zijn gesteld, wordt de operatie naar tevredenheid uitgevoerd.
De landelijke operatie wordt aangestuurd door een speciaal team waarin alle regio's participeren. Per regio worden aparte strategieën uitgevoerd op basis van de criminele activiteiten. Operatie 'Kerstbrood' heeft in elk geval ervoor gezorgd dat tot nu toe in 12 zaken aanhoudingen zijn verricht, waarbij 29 verdachten in beeld zijn gebracht.
Op de samenleving doet de politiechef een beroep om verdachte activiteiten zo snel mogelijk te melden bij de politie. Mede door informatie van burgers is de politie in staat om criminelen sneller op te sporen en uit de maatschappij te halen. De medewerking van de samenleving wordt gewaardeerd door het korps, stelt Isaacs.
U kunt de resultaten van operatie 'Kerstbrood' hier downloaden.
Documenten:
Gisteren
- Nieuwe lichting ambassadeurs moet internationale positie Suriname versterken
- Rijk aan olie en gas, arm aan welvaart
- Indiase schepen krijgen doorgang na Iraans vertrek uit India
- Twee verdachten vast na diefstal van schapen in Nickerie, heler heengezonden
- Explosies bij al-Quds-dag in Teheran, één dode
- LVV onderzoekt kansen voor pluimveehouderij in Asidonhopo en omgeving
- Sri Lanka repatrieert stoffelijke resten 84 Iraanse matrozen van Amerikaanse aanval
- Geen sterke leider maar sterke instituties
- VS en bondgenoten botsen met Rusland en China bij VN over Iraans nucleair programma
- Regenweer houdt nog aan
- Bureaucratie en falend toezicht brengen Surinaamse landbouwexport bijna tot stilstand
- Column: WIPA plaatst politici boven de wet
- EBS-bond uit scherpe kritiek op toelage van SRD 40.000 voor managers
Eergisteren
- Repliek op ‘Advocaat Kanhai pleit voor vrijspraak agenten in Pikin Saron-zaak’
- Zes ambassadeurs bieden geloofsbrieven aan president Simons aan
- Het benoemingsbeleid nader bekeken
- Vissersorganisaties delen kennis over verwerking en waardetoevoeging
- Stiefzoon ‘Don’ achter tralies na roof van SRD 108.000 aan sieraden
- DNA start procedure besluit rond vervolging ex-ministers
- Hoefdraad vraagt DNA besluit over vervolging opnieuw te beoordelen
- PALU: Politieke hervormingen blijven noodzakelijk voor ontwikkeling Suriname
- President kondigt versnelde steunmaatregelen aan vanwege gevolgen oorlog Midden-Oosten
- Hoe verder met het Gas-to-Shore project van president Simons?
- Milieuorganisaties waarschuwen: Grootschalige sojateelt bedreigt Surinaams oerbos
- Zon, bewolking en buien verwacht
- Iran waarschuwt voor olieprijs van $200 per vat terwijl het handelsvaartuigen aanvalt
- Column: Compleet slagveld
- Advocaat Veira betwist juistheid van informatie in dossier eigen strafzaak