Veiligheid totaal zoek aan de oostgrens
Frans-Guyana, is een ware bron van ergernis voor zowel de Franse als Surinaamse autoriteiten die de rust en orde moeten waarborgen. Niets en niemand kan gegarandeerd zijn van veiligheid aan de linker- en rechteroever van deze waterwegen. De criminelen zijn er heer en meester op en langs de rivieren.
In de afgelopen decennia hebben beleidsmakers aan beide kanten van de grensrivieren talloze pogingen ondernomen om deze ordeverstoorders serieus aan te pakken, maar het lijkt op dweilen met de kraan open. De concentratie van de criminele daden vinden plaats in en rondom de grenssteden Albina en St. Laurent. De Marowijnerivier vormt steeds weer de vluchtweg. De focus moet vanuit de veiligheidsautoriteiten niet alleen worden gericht op de repressieve aanpak; er moeten meer preventieve acties worden ondernomen om het veiligheidsgevoel te waarborgen.
Er speelt een aantal issues mee die een effectieve en efficiënte aanpak in de weg staan. Allereerst is de enorme uitgestrektheid van de grens een grote uitdaging, de beschikbare middelen zijn onvoldoende en de betrokkenheid van de lokale gemeenschap is vaak ook niet wat het wezen moet. De criminelen die zich vaak vrijelijk onder gemeenschap begeven, hebben de vrijheid om na hun snode daden aan beide oevers met alle gemak de grensrivier oversteken en zich schuil te houden aan de andere kant om zich rustig te houden totdat ze weer toeslaan.
Er is vaak ook op beleidsniveau ervoor gepleit om de gemeenschappen goed in kaart te brengen en een speciale programma voor hen te ontwikkelen om gedaan te krijgen dat ze worden begeleid en vervolgens nuttig kunnen zijn voor de maatschappij. Met speciale praktische scholing kunnen ze gerekruteerd worden voor werkgelegenheid bij een werkgever of het opzetten van een kleine zelfstandige onderneming met een begeleidingstraject daaraan gekoppeld.
Succesvolle implementatie van zo een programma zou het veiligheidsgevoel en sociaal-maatschappelijk leven aan weerszijden van de Marowijnerivier aanmerkelijk verbeteren. De elementen uit de gemeenschap die de boel frustreren en op losse schroeven zetten zouden dan nuttig ingezet kunnen worden voor dezelfde gemeenschap.
Dit fenomeen, waarbij mensen van de ene grensstad op illegale wijze allerlei producten proberen te slijten aan de mensen, heb je overal bij grenssteden in wereld, vooral waar de economische condities beter zijn in die ene stad dan in de andere stad en waar de overheidsgezagsstructuren niet optimaal functioneren als in die andere stad. Dus van overheidswege zal actie ondernomen moeten worden om dit verschijnsel tot aanvaardbare proporties terug te dringen, maar ervan uitgaan dat dit gespuis definitief uitgeroeid zal worden is en blijft een utopie.
Ettiré Patra
Voorzitter Stichting Opo Taangpu Sranang
Vandaag
-
16:40
SAB NV introduceert PalmX handsanitizer
-
14:37
Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontract voor Blok 66
-
12:35
Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale regimes in Zuid-Amerika
-
10:33
Voertuigen in beslag genomen in zaak gewapende overval Sun Parklaan
-
08:40
SIPRI waarschuwt: wereld op rand van nieuwe nucleaire wapenwedloop
-
06:39
Oliekoorts legt onze zwakke plekken bloot
-
04:54
Aanhoudende onweersbuien vandaag
-
02:57
Santokhi blijft langer in functie als VVV president moet kiezen
-
00:59
Column: A ten doro... fu lusu den privilege
-
00:00
SEOGS 2025: Surinames grootste energie-evenement maakt sprong voorwaarts
Gisteren
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfietsoverlast
- OKB beslist op 20 juni over geldigheid verkiezingsuitslag
- Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni
- Oekraïne: Repatriëring van oorlogsdoden is afgerond
- CBvS: Koersdruk gevolg van sentiment en onzekerheid
- De koers van het wantrouwen
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeugdcentrum
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaamse rechtsfamilie
- Regenachtig begin van de week
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninstallaties en energie-infrastructuur zwaar beschadigd
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd
- Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voeden valutapaniek
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 876
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts in Brazilië
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activiteit Stichting Rumas
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president Nicaragua overleden
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan Sun Parklaan
- Trump-regering overweegt nieuw inreisverbod voor 36 landen
- Eer aan de vaders – het fundament van gezin en natie
- Van klungelig beleid naar een geoliede toekomst voor elke Surinamer
- Jongeren in detentie vinden stem via muziekproject
- Surinames unieke troef in de wereldwijde klimaatstrategie
- Ook regen en onweer op deze vaderdag
- Dodelijke aanvallen tussen Israël en Iran, nucleair overleg stilgelegd
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met CHS-uitslagen
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuwe uitdager
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en SSX