Reactie op 'Wij willen niet terug naar ellende'
Vanaf 1975 bij de onafhankelijkheid heb ik deze bewering (verkiezingsretoriek) gehoord van politieke leiders dat het zal gaan om de toekomst van het land en dat leiders die hun verantwoordelijkheid kennen geplaatst moeten worden.
Hier wordt ondubbelzinnig een oproep op de kiezers gedaan om er voor zorg te dragen dat op 25 mei op leiders worden gestemd, die in staat zullen zijn om het land goed te leiden en dat zal moeten blijken, uit hun visie over oil and gas aldus Santokhi.
Schaamteloos wordt verteld hoe Suriname met de enorme olievoorkomens internationaal op de kaart gezet zal worden. De politicus schetste een prachtige toekomst die binnen handbereik is voor elke Surinamer zonder enig moment te bedenken dat niet hij, maar Bouterse hiervoor gezorgd heeft.
De ironie wil dat de vorige regering onder leiding van Bouterse heeft gezorgd voor een enorme schuldenlast voor de staatskas. Diezelfde ironie zorgt ervoor dat onder deze regering de enorme schulden niet worden afgelost, terwijl enorme inkomsten in de staatskas vloeien, maar gehoopt wordt op de opbrengsten uit oil and gas. Dat moet toch aan de voorzienigheid van Bouterse worden toegeschreven?
Onder president Johannes Samuel Petrus Kraag 29 december 1990-16 september 1991 heeft het onderhandelingsorgaan van de overheid (OO) onder mijn leiding als voorzitter, de beste voorzieningen ooit voor de ambtenarij bereikt, ingevolge het ambtenaren bezoldigingsbesluit (S.B. 1992 no.).
Bij het aantreden van president Venetiaan in 1992 is het bekrachtigd. Door politieke gedonder zijn wij weer beland in dit landschap.
Met of zonder steun van de zogenaamde geestelijke leiders zal de natuur afrekenen met de “Grote Leugen”.
Dus Chan geef mij een brik.
Eugène van der San
Noot: Met gasten wordt bedoeld de oude politieke garde.
Vandaag
Gisteren
- De rode loper ligt uit voor de diaspora-professional, nu de ondernemer nog
- De Nieuwe Leeuw presenteert voorstel voor wet bestuur en toezicht rechtspersonen
- Twee verdachten opgepakt in onderzoek naar gewelddadige bende
- VS en Latijns-Amerika hekelen Chinese druk op Panama
- BEP herdenkt 53-jarig bestaan in teken van rouw en vernieuwing
- Regen brengt leven terug in de Irakese moerassen na jaren van droogte
- Afscheid van een markant legerbevelhebber
- De Van 't Hogerhuysstraat: een nationale schande
- Strafeis van 12 maanden voorwaardelijk tegen ex-voorzitter Alcoa Pensioenfonds
- Overwegend bewolkt met buien gedurende de dag
- Controversiële Venezolaanse pin veroorzaakt diplomatieke storm met Guyana
- Verdeeldheid in coalitie over Viskeuringsinstituut; opheldering gewenst
Eergisteren
- Gangaram Panday ziet import van luchtverkeersleiders als voorlopige oplossing
- Thalia presenteert masterplan in aanloop naar 190-jarig bestaan
- HAVO-leerlingen dreigen te verdrinken in falend onderwijssysteem
- Nieuw vredesvoorstel Iran botst op Amerikaanse scepsis
- NAMLAC waarschuwt regering: risico op blacklisting Suriname bij onvoldoende voortgang
- AZP verwacht oplossing binnen twee weken na uitstel urologische ingrepen
- VAE stapt uit OPEC en OPEC+ in zware klap voor oliegroep en mondiale energiemarkt
- Man in verwarde toestand steekt 'doeman' dood; verdachte aangehouden
- Na bijna zeven jaar strafzaak rond 'verdwenen' kasreserves Centrale Bank
- Inflatie in maart stijgt naar 10,8 procent op jaarbasis
- President en luchtverkeersleiders maken afspraken om rust te herstellen
- Bewolkte en regenachtige dag
- Netanyahu’s rivalen bundelen de krachten; zullen zij het veiligheidsbeleid van Israël veranderen?
- Column: Humphrey Schurman, een man van recht, humor en vrijheid
- Na vertrek Colli barst strijd los om macht en geld bij VKI