VHP: Houd jezelf een spiegel voor
Reactie op het artikel van Amzad Abdoel: SRD 1.100 miljoen verspild aan nepotisme, corruptie, wanbeleid.
Amzad Abdoel, de propagandist van de NDP, heeft blijkbaar geleerd van een beruchte Duitse staatspropagandist. Die zei, indien je een leugen maar vaak genoeg herhaalt, wordt het gezien als de waarheid. Dus samenleving wees alert.
In de 10 jaar regering Bouterse zijn er vele populistische projecten geïnitieerd, van bruggen over de Corantijn- en Marowijnerivier tot het PanAm-project. Verkavelingsprojecten zijn in de bossen geïnitieerd zonder nutsvoorzieningen. Deze projecten zijn nooit afgemaakt maar er is heel veel geld verspild. De huidige regering heeft wel de durf getoond deze zaken aan te pakken.
Daarom verbaast het de VHP mediacommissie dat Amzad Abdoel, die 10 jaar DNA-lid was, nu durft te zeggen dat transparantie en verantwoording de levensaders zijn van goed en eerlijk bestuur. Hij heeft gelijk, maar tijdens zijn 10 jaar DNA-lidmaatschap, heeft hij de regering Bouterse I en II nooit ter verantwoording geroepen voor de tientallen corruptieschandalen? Dit is hypocriet en dan moet je liever niet praten, maar zwijgen als het graf.
Amzad Abdoel zegt ook dat de huidige regering berucht staat om haar schandalen. Hij noemt een paar voorbeelden: Het Sabakuproject-schandaal; Het PanAm schandaal; Het afbreken van het onafgebouwde en uiteindelijk afgekeurde hoofdbureau van politie aan de Wanicastraat; De koop van het Babylon Hotel en; De bouw van de vergaderzaal van DNA tegen alle adviezen van UNESCO.
Abdoel zegt verder: “het volk heeft recht om te weten hoe en waaraan elke cent van haar geld wordt uitgegeven. Dit is geen genoegen naar het volk maar een wettelijke verplichting van elke regering”. Tijdens regering Bouterse I en II is op grote schaal corruptie gepleegd waardoor de Staat miljarden SRDs heeft misgelopen. Nooit is er verantwoording afgelegd in het parlement, en Amzad Abdoel zat muisstil.
Er zijn honderden corruptiegevallen gepleegd tijdens regering Bouterse I en II. Hieronder enkele van de corruptie gevallen: Abdoel kreeg blijkbaar 14.000 m2 grond cadeau van Bouterse (Starnieuws 30 oktober 2012); SPSB corruptieschandaal; 100 miljoen US dollar gestolen van CBvS; bijkans 4 miljard US dollars aan schuld achtergelaten voor de huidige regering; missive van Sabaku-project was van vp Adhin; Nyan Patu-Naschoolse Opvang; tegenstemmen door Abdoel in staat van inbeschuldigingstelling van Hoefdraad in DNA om de corrupte minister te beschermen; Dubieuze aankoop en verkoop ambassade gebouw Parijs; Abdoel stemt voor amnestiewet 5 april 2012; Bruggen over Marowijne en Corantijn-mislukt, Treinproject totaal mislukt, Cassave fabriek en Huizenfabriek mislukt; Bouterse Highway, voor 9,6 km asfaltering van de weg, is 60 miljoen US dollar betaald. Het interesseerde de NDP niet wat met onze economie gebeurde. Steekpenningen in de kwestie bouwen van bruggen door Ballast Nedam; Fraude tijdens Carifesta XI.
Voedselschuur van het Caribisch gebied een droom gebleven. Waar zijn de Fly-overs? De bauxietsector is totaal vernietigd door de NDP. De economie was in 2020 totaal verslechterd en uitzichtloos. De verloedering van de financieel-economische situatie was ongekend in 2020. De opsomming van de schandalen is slechts een topje van de ijsberg.
Meneer Abdoel moet niet nu beschuldigen, maar laten zien dat hij zich als NDP-er en als ex- DNA lid, echt heeft ingezet voor eerlijk bestuur. Dat kan hij helemaal niet. Als hij eerlijk is en zichzelf een spiegel van die tijd voorhoudt dan zal hij inderdaad corruptie en oneerlijk bestuur zien. Wanneer de vos de passie preekt, volk van Suriname pas dan op je kippen. Laat je niet weer beet nemen door misleiders.
Vandaag
-
12:47
Caricom: CARPHA-strategie versterkt regionale gezondheidszorg en samenwerking
-
10:49
Gewapende overval op woning Copernicusstraat: grote buit en geschrokken bewoners
-
08:50
Simons kritisch over hoge kosten energieprojecten tijdens overleg met EBS
-
06:52
Kans op hervorming en wederopbouw van luchtvaartsector
-
04:54
Het weerbeeld: bewolkt en onweersbuien
-
02:57
Taiwan bouwt droneleger tegen mogelijke Chinese invasie
-
00:59
Column: Gemiste kans(en)
-
00:00
Welzijn: Clown-opmerking Hellings moet in context worden beoordeeld
Gisteren
- Tsunami treft Hawaï en Japan na zware aardbeving in Rusland: wat we tot nu toe weten
- Rovers schieten op voertuig bij gewapende straatberoving
- Brandweer verhoogt paraatheid: extra maatregelen in droge tijd
- Illegale landingsbaan Goliath-gebied vernietigd
- Kustafslag bedreigt Chileense stranden
- Suriname Import-Export Gids nu digitaal beschikbaar
- Anno 2025 mogen we desinformatie niet meer accepteren in Suriname
- Vakbondsleider Hellings stapt naar Arbeidsinspectie na ontslag door EBS
- Zware aardbeving treft Russische regio Kamtsjatka: tsunamiwaarschuwingen tot in Hawaï en Japan
- Veel bewolking met kans op wat regen
- VK dreigt Palestina in september te erkennen als Israël geen humanitaire actie onderneemt
- Column: Twee scheve schaatsen
- NPS-fractie stelt deel bezoldiging beschikbaar voor sociale projecten
Eergisteren
- OM: Laat u niet gebruiken voor drugstransport via pakketten
- Twee verdachten aangehouden voor brute overval op 91-jarige man
- Suriname: Ministerposten, het wordt tijd dat de lat hoger ligt
- EBS ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings op staande voet
- Studie: Gevallen van leverkanker kunnen tegen 2050 bijna verdubbelen
- Twee leden elite-eenheid KST aangehouden in spraakmakende zaak Sunparklaan
- Aanklacht Van den Bergh tegen accountant Braster ongegrond
- Minister Ramsaran belooft militairen waardering en versterking
- Gewapende diefstal bij GOw2: daders slaan toe en vluchten op bromfiets
- Korpschef aan minister Monorath: Politie kan het niet alleen
- Bewolkt met kans op wat regen
- VN: Honger daalt, maar risico’s blijven groot
- Column: Geen gezichtsverlies, maar gezichtsherstel
- Minister Monorath: Politie kan met tekorten niet optimaal functioneren