Judoka's Sonkei succesvol tijdens Copa Das Fronteiras
Judoclub Sonkei zaterdag deelgenomen aan de tweede editie van het Copa das Fronteiras 2024, te Oiapoque in Brazilië. Van de acht meegereisde vechters wisten zes een medaille in de wacht te slepen: vijf bronzen en een zilveren medaille. Het enige meisje van het team, Maricha Redjodikromo werd derde in haar categorie Meisjes U13 en -42kg. De jongens die ook op de derde plek eindigden zijn: Caleb de Vries U15, -55kg, Kaleb Gretna U15, -45kg, Jesse Buyne U15, -55kg en Xanjhiro Wirosono U18, -60kg. Marric Redjodikromo wist na 4 gevochten partijen beslag te leggen op de tweede plek in de U18, -66kg klasse.
De Sonkei judoka's konden het niveau van dit toernooi, waaraan 170 vechters hebben deelgenomen uit Amapa en Frans-Guyana, wel bijbenen, aangezien niemand binnen 30 seconde met een Ippon terug werd gestuurd. Enkelen moesten zelf doorgaan in de golden score ronde. Ook de Sonkei judoka's wisten met fraaie worpen een Ippon te scoren. Het verschil dat de trainers Shies Madhar OLY en Martin Redjodikromo hebben gemerkt, is dat de Braziliaanse en Frans-Guyanese judoka's constant met twee of drie technieken aanvallen, maar dan heel gevarieerd via combinaties totdat ze een punt kunnen scoren.
Het doel waarmee de vechters van Sonkei naar het toernooi zijn afgereisd, was om zo lang mogelijk op de mat te staan en te vechten zonder dat ze gediskwalificeerd werden. Immers hebben de meesten meer wedstrijdpartijtjes kunnen afwerken dan dat ze gewend zijn in Suriname. Bij verlies was de opdracht om niet boos te worden en hun onvrede te tonen door te huilen of hard op de mat te slaan. Alle Sonkei judoka's hebben de fair-play gedachte duidelijk tentoongesteld en hebben alles wat met judo betreft op de mat achtergelaten. Niemand een blessure van dit toernooi heeft overgehouden, waardoor de meegereisde fysiotherapeut Chantal van Keeken, ook kon genieten van de wedstrijden.
De voorbereidingen tot deelname aan dit toernooi is ruim een jaar geleden begonnen, toen Sonkei ook deelnam aan de 1e editie van Copa Das Fronteiras, die bedoeld is om de regionale sportintegratie via judo op gang te brengen. Het succes van team Sonkei is te danken aan de eigen financiële inbreng van de judoka's en hun ouders, waarbij de meegereisde ouders ook een flinke fysieke ondersteuning hebben gegeven aan de vechters om het gemis van thuis op te vangen en ze zodoende op hun gemak te laten voelen.
Op planning stond deelname aan het US Judo Open toernooi, welke 26–28 juli in Ft. Lauderdale Miami wordt gehouden. Hiervoor is er echter geen toestemming gegeven door de bevoegde instanties.
Voor volgend jaar worden de voorbereidingen nu al getroffen en hebben de Braziliaanse gastheren gevraagd om ook andere Surinaamse judoclubs te interesseren om deel te nemen aan het Copa Das Fronteiras toernooi.
Vandaag
Gisteren
- Quickscans onthullen grote misstanden: diepgaander onderzoek en externe audits nodig
- Suriname en Guyana willen krachten bundelen voor groei
- VWA en IDB bespreken voortgang arbeidsmarktproject
- Regering werkt aan schuldenverlichting, meer inkomsten en klimaatfinanciering
- Hof beslist: Vervolging Hoefdraad rechtmatig
- VES: Gezondheidszorg centraal in jaarrede; samenhang en uitvoeringskracht blijven onbenoemd
- Simons: Punt achter Decemberzaak; geen gratieverzoek, geen discussie
- Gratieaanvraag en de timing ervan
- NPS: Gratieverlening decemberveroordeelden niet aan de orde
- Offshore-capaciteit versterkt in aanloop naar GranMorgu-project
- Gajadien: VHP heeft geen nieuwe naam nodig, maar echte hervorming
- Warme dag met kans op buien
- Nieuwe RvC’s moeten orde scheppen binnen parastatalen LVV
- President benadrukt klimaatrechtvaardigheid en solidariteit tijdens Caricom-top
- Column: Ondoordacht gratieverzoek ontsteekt kruitvat in NDP-barak en bedreigt politieke stabiliteit
- Wijnerman uit Washington DC: Donorcoördinatie cruciaal voor duurzame resultaten
Eergisteren
- Minister Noersalim pleit voor gebruik van Surinaamse voeding
- Gas-to-Shore-project SU
- Twee baby’s geboren in Marwina Ziekenhuis: activiteiten komen verder op gang
- Staatsolie helpt Huize Prinses Margriet met renovatie lekkende daken
- Regeren met daadkracht!
- Onderminister Jadnanansing bespreekt 12-urige werkdag met Rosebel
- Kanhai: Ik trek gratieverzoek niet in
- De stille macht van vriendjespolitiek
- Olieprijzen dalen door vrees voor overaanbod (update)
- Overwegend droog weer met hoge temperaturen
- Politiebericht over doodgeschoten ondernemer in Nickerie
- Column: Plaatsing nog mogelijk!
- Verwarring en felle reacties rond gratieverzoek 8 December-zaak