Ministers: Geen terreinen verstrekt aan Mennonieten
“Er
worden honderden tot duizenden grondaanvragen ingediend op het
domeinkantoor. Vermeldenswaardig is dat er geen beperking is voor de
oppervlakte van aanvragen. Eenieder is vrij om aan te vragen, maar
specifieke aanvragen voor mennonieten heb ik nog niet gezien en ook niet
afgehandeld”, zei minister Vorswijk vrijdag in het parlement. Het is pertinent
onjuist dat de president aanvragen bestemd voor Mennonieten doorgeleid heeft
naar het ministerie van GBB, benadrukte Vorswijk.
Ramdin legde vrijdagavond uit in De Nationale Assemblee dat aan vijftig Mennonieten gezinnen in oktober 2022 toestemming is verleend om zich voor drie jaar te vestigen in Suriname. Hier is nog geen gebruik van gemaakt. Na drie jaar zal een evaluatie plaatsvinden van hun ervaringen en bijdrage aan de economische groei van het land. De Mennonieten en hun vertegenwoordigers hebben altijd aangegeven dat ze alleen willen weten of de regering hen verwelkomt in Suriname. Ze vragen verder geen 'faciliteiten' van de regering: geen investeringsmiddelen, geen exportmarkten en geen landbouwgrond. Ze hebben de mogelijkheid om landbouwgronden te huren of te kopen met hun eigen middelen en ze kopen alleen land dat vooraf bestemd is voor landbouw, benadrukte de bewindsman.
Ze hebben geen land in Suriname, geen 220.000 hectare in het Nassau gebergte, niet in Brokopondo omgeving Klaaskreek, noch rond Witagron en Tibiti. De Mennonieten hebben geen aanvraag ingediend voor landbouw- of andere gronden bij LVV of GBB. Hun vertegenwoordiger in Suriname heeft informatie gekregen over de procedures en de vergunningen die nodig zijn om zich hier te vestigen. Er zijn wel Mennonieten geweest voor het voeren van gesprekken en onderzoek.
"Onder onze aandacht is gebracht, helaas via zeer sensationele en speculatieve informatie, dat de regering 500.000 hectare ten behoeve van de landbouw zou hebben uitgegeven of menens is dat te doen, waarbij Suriname de status als carbon negatief land en het groenste land ter wereld zou verliezen', merkte Ramdin op. Hij voerde aan dat elke burger en/of rechtspersoon een aanvraag mag doen voor gebruik van grond. Aanvragen dienen te voldoen aan wettelijke bepalingen, waarbij onder andere: de doelstellingen, een plan van aanpak, figuratieve kaarten van de aangevraagde gebieden, enzovoorts, moeten worden ingediend.
Wanneer een aanvraag binnenkomt, bij het daartoe aangewezen ministerie, wordt deze getoetst aan diverse formele en materiële criteria. Afhankelijk van het doel, de locatie, en de bijdrage aan het nationale ontwikkelingsbeleid worden relevante ministeries geconsulteerd en om advies gevraagd. Bij de inhoudelijke beoordeling worden door GBB relevante vakministeries geconsulteerd. Ook wordt gekeken naar milieueffecten. Elke aanvraag wordt integraal behandeld door de regering. "Er is in deze fase geen sprake van enige toewijzing. Het behandeltraject is slechts ingezet".
Wanneer een aanvraag binnenkomt, bij het daartoe aangewezen ministerie, wordt deze getoetst aan diverse formele en materiële criteria. Afhankelijk van het doel, de locatie, en de bijdrage aan het nationale ontwikkelingsbeleid worden relevante ministeries geconsulteerd en om advies gevraagd. Bij de inhoudelijke beoordeling worden door GBB relevante vakministeries geconsulteerd. Ook wordt gekeken naar milieueffecten. Elke aanvraag wordt integraal behandeld door de regering. "Er is in deze fase geen sprake van enige toewijzing. Het behandeltraject is slechts ingezet".
Vandaag
Gisteren
- Programma SAO: 103 deelnemers zetten stap naar vakmanschap en toekomst
- Ziekenhuis in Syrische stad Sweida overspoeld na bloedige sektarische gevechten
- Vermoedelijke verdrinking na bootongeval in Balingsoela
- In Memoriam: Dr. Marvin van Lierop (1958 – 2025)
- VHP: Vergadering DNA niet legitiem, regels bewust genegeerd
- Toelating 8 nieuwe coalitieleden niet doorgegaan; geen quorum
- Einde aan zaak Parmessar: hoofdverdachte veroordeeld, medeverdachten vrijgesproken
- SLM en luchtvaartsector prioriteit bij hervormingsplan regering
- WHO: Massale hongersnood in Gaza is mensgemaakt
- Verzoek tot voorlopige invrijheidstelling verdachten Pikin Saron afgewezen
- Grotendeels zonnig en helder weer
- VHP-fractie eist naleving 24-uursregel bij DNA-vergaderingen
- Simons: SRD 1,3 miljard tekort; geen nieuw beleid in begroting 2025
- Column: Quorum als krachtmeting
- Girdhari: ASTA-project belooft doorbraak voor ananassector
Eergisteren
- President Simons zet koers uit bij eerste regeringsraad
- Kans op een beter leven: onze kinderen verdienen meer dan dit
- Worstelicoon Hulk Hogan overleden op 71-jarige leeftijd
- DNA vergadert vrijdag over toelating van acht nieuwe coalitieleden
- Minister Misiekaba en PAHO versterken banden voor betere volksgezondheid
- Suriname zet koers naar groene, innovatieve economie
- Historische uitspraak ICJ: landen kunnen elkaar aanspreken op klimaatschade
- De noodzaak van een functionerend Constitutioneel Hof
- Cyborg-kakkerlakken en killer-robots: Duitsland ontwerpt de oorlog van de toekomst
- Rijstmagnaat Radjie moet binnen twee weken Stalweide ontruimen
- Steeds minder bewolking door de dag
- Gouden sieraden en diamanten buitgemaakt bij gewapende overval op zakenpand
- Column: Beachvolleybal tour
- Inflatie weer in de lift: Prijzen stijgen met 2% in juni