SIVIS en FNV trekken aan verbetering arbeidsomstandigheden
Volgens de SIVIS kan de ontwerpwet houdende bepalingen ter verbetering van de arbeidsomstandigheden, Arbeidsomstandighedenwet 2019 (Arbowet) van grote betekenis zijn in het streven van Suriname om de Sustainable Development Goals (SDG’s) oftewel Duurzame Ontwikkelingsdoelen van de Verenigde Naties (VN) te realiseren.) Deze wet ligt al geruime tijd bij De Nationale Assemblée (DNA), voor behandeling.
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) heeft bij de opening van de training aangegeven dat goede arbeidsomstandigheden van groot belang zijn voor het daadwerkelijk realiseren van Decent Work in Suriname. Hierbij moet gelet worden op zowel de belangen van de werkgever, als van de werknemer.
Mac Andrew zegt uit te kijken naar de behandeling van een aantal arbeidswetten waaronder de Arbeidsomstandighedenwet in DNA. Hij meent dat vakbonden een wezenlijke bijdrage kunnen leveren om de doelen van Decent Work (fatsoenlijk werk) in Suriname te bereiken. Het initiatief van SIVIS om in samenwerking met FNV deze training te verzorgen juicht hij toe, schrijft de Communicatie Unit van AWJ.
Binnen de samenwerking met FNV heeft SIVIS een project goedgekeurd gekregen, om haar capaciteit te versterken middels een train the trainers programma voor het aanbieden van trainingen op het gebied van occupational safety and health. Binnen diverse bedrijven zullen veiligheidsfunctionarissen worden aangesteld die risicovolle situaties in kaart zullen brengen om waar nodig aan zowel werkgevers als werknemers advies uit te brengen voor het treffen van veiligheidsmaatregelen zodat zaken niet uitmonden in gevaarlijke incidenten.
FNV-delegatieleden Ruud Antonius en Wim Dekkers zijn ingegaan op het werk van de FNV en de meerwaarde van deze training. Zo werd aangegeven dat het FNV opkomt voor zwakkeren, inclusiviteit en tegen discriminatie op de werkvloer is. Ook wordt er onder andere gewerkt aan verbetering van de arbeidspositie van werknemers, bevorderen van diversiteitsbeleid en armoedebestrijding. Dekkers is van mening dat als er sprake is van gedegen dialoog, de Arbowet de basiswet is met handvaten om situaties te verbeteren, meldt AWJ.
Vandaag
-
21:15
Caricom boekt vooruitgang met regionale voedselzekerheid
-
19:13
Structurele steun voor leerstoornissen in onderwijs
-
17:10
Dalai Lama: 'Ik wil nog 40 jaar leven'
-
15:07
Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding
-
13:11
De eerste vrouwelijke president van Suriname
-
11:13
Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52
-
09:15
Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het leven
-
08:50
Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheersing
-
06:52
Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op dienstweigering
-
04:54
Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan
-
02:56
Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru
-
00:58
169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal
-
00:01
Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachtingen en werkelijkheid
Gisteren
- EZ traint jonge ondernemers in duurzame landbouw
- Caricom viert 52 jaar samenwerking en veerkracht
- VS en Suriname herbevestigen gedeelde waarden van vrijheid en democratie
- Dode bij aanrijding Welgedacht B-weg
- Rusland zet op grote schaal chemische wapens in Oekraïne in
- Twee brandkasten buitgemaakt bij overval op woning
- Menselijke resten aangetroffen op goudnederzetting in Brokopondo
- OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig in Pusugrunu
- Het belang van het project Van 't Hogerhuysstraat
- Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen
- Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag
- Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutioneel Hof
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valkuilen
Eergisteren
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan proviand tijdens detachement
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese overheid
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen
- Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech
- Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
- Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
- Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
- Vandaag volop zon
- Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
- HvJ versterkt met rechter en AG
- Column: Contouren zichtbaar
- VHP neemt plaats in de oppositiebanken