Reactie op: Wij wachten niet op olie en gas
Wij van de VHP mediacommissie begrijpen en onderschrijven de teleurstelling van deze ondernemer. Als VHP mediacommissie stimuleren wij ondernemers die duurzame landbouwproducten van topkwaliteit willen produceren. Immers ondernemers zijn de ruggengraat van de economie. De VHP is van oudsher een partij die zich sterk maakt voor de ontwikkeling van de landbouw in Suriname. Olie en gas zullen een keertje opraken maar deze natuurlijke hulpbronnen zijn nu belangrijk voor onze economie. De VHP/regering heeft een geïntegreerde visie gepresenteerd naar aanleiding van Oil & Gas.
Het bedrijf LalFarms, dat vanwege de enorme vraag naar het biologisch geteeld product, wil zijn beplant areaal uitbreiden. Volgens het bedrijf is sinds mei 2022 een aanvraag ingediend bij het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB). Echter is er tot op heden geen antwoord ontvangen op de aanvraag, terwijl met de uitbreiding van het areaal meer lokale producten geëxporteerd kunnen worden. Volgens het bedrijf is door de president de grond toegezegd.
Als VHP mediacommissie weten wij niet of de president op de hoogte is van deze zaak. Het is volgens ons dan erg simpel om te stellen dat de president op de hoogte was van handelingen uitgevoerd door het ministerie van GBB. De mediacommissie van de VHP heeft alle begrip voor de ontevredenheid en teleurstelling van Lalfarms met betrekking tot de door haar aangevraagde grond. Gronduitgifte, als het voor productie doeleinden bestemd is, dient naar onze mening zeker voorkeur te genieten, vooral voor de landbouw, want deze sector zorgt voor voedselzekerheid.
Het is niet alleen de verantwoordelijkheid van de president maar van eenieder om dit land duurzaam te ontwikkelen. Wij van de VHP mediacommissie begrijpen de bezorgdheid van het bedrijf dat ze bijkans twee jaar de grond niet in cultuur kunnen brengen daar het met geweld is geoccupeerd. Volgens het bedrijf heeft deze occupatie plaatsgevonden met toestemming van de regering.
Wij van de VHP mediacommissie zijn ervan overtuigd dat de regering c.q. de president niet zal meewerken aan dit soort ontoelaatbare handelingen. Gronduitgifte is niet de taak van de president, maar eerder van het ministerie van GBB. U als bedrijf weet het ook dat bij GBB de zaken niet goed verlopen, daarom heeft de president het grondbeleid naar zich toegetrokken.
De schuld geven aan de president is heel gemakkelijk, maar het is zeker onterecht. De afgelopen periode hebben we een enorme toename gezien van het aantal onterechte en onjuiste beslissingen op het ministerie van GBB. Zaken zijn dusdanig fout gelopen dat de president zelf bekend heeft gemaakt dat procedures per direct aangepast dienen te worden. Er is per presidentieel besluit dringende aanpassingen aangebracht om de onjuiste zaken op GBB te ordenen.
Wij van de mediacommissie adviseren het bedrijf LalFarms, om contact op te nemen met het kabinet van de president en we zijn ervan overtuigd dat deze zaak vanuit het kabinet van de president grondig onderzocht zal worden en dat deze zaak ook opgelost wordt.
Vandaag
-
16:48
Twee verdachten vast na diefstal van schapen in Nickerie, heler heengezonden
-
14:45
Explosies bij al-Quds-dag in Teheran, één dode
-
12:41
LVV onderzoekt kansen voor pluimveehouderij in Asidonhopo en omgeving
-
10:44
Sri Lanka repatrieert stoffelijke resten 84 Iraanse matrozen van Amerikaanse aanval
-
08:47
Geen sterke leider maar sterke instituties
-
06:52
VS en bondgenoten botsen met Rusland en China bij VN over Iraans nucleair programma
-
04:55
Regenweer houdt nog aan
-
02:57
Bureaucratie en falend toezicht brengen Surinaamse landbouwexport bijna tot stilstand
-
00:59
Column: WIPA plaatst politici boven de wet
-
00:00
EBS-bond uit scherpe kritiek op toelage van SRD 40.000 voor managers
Gisteren
- Repliek op ‘Advocaat Kanhai pleit voor vrijspraak agenten in Pikin Saron-zaak’
- Zes ambassadeurs bieden geloofsbrieven aan president Simons aan
- Het benoemingsbeleid nader bekeken
- Vissersorganisaties delen kennis over verwerking en waardetoevoeging
- Stiefzoon ‘Don’ achter tralies na roof van SRD 108.000 aan sieraden
- DNA start procedure besluit rond vervolging ex-ministers
- Hoefdraad vraagt DNA besluit over vervolging opnieuw te beoordelen
- PALU: Politieke hervormingen blijven noodzakelijk voor ontwikkeling Suriname
- President kondigt versnelde steunmaatregelen aan vanwege gevolgen oorlog Midden-Oosten
- Hoe verder met het Gas-to-Shore project van president Simons?
- Milieuorganisaties waarschuwen: Grootschalige sojateelt bedreigt Surinaams oerbos
- Zon, bewolking en buien verwacht
- Iran waarschuwt voor olieprijs van $200 per vat terwijl het handelsvaartuigen aanvalt
- Column: Compleet slagveld
- Advocaat Veira betwist juistheid van informatie in dossier eigen strafzaak
Eergisteren
- Wat China goed deed – en wat Suriname nog kan leren
- Verdachte aangehouden voor kluisdiefstal; voertuig gelinkt aan sabotage Safe City-camera
- President Simons spreekt natie toe over gevolgen oorlog Midden-Oosten
- Steeds meer landen zien hoogste benzineprijzen sinds VS-Iran oorlog
- Drie verdachten aangehouden na beroving ondernemer aan Kronorstraat
- Betaalde vuilophaal: legaliteit, eerlijkheid en uitvoerbaarheid als basis
- President accepteert vertrek directie Melkcentrale; leiding tijdelijk bij Bardan
- Houten woning volledig in vlammen opgegaan aan Abiastraat
- Regering en bedrijfsleven bespreken economische impact wereldwijde ontwikkelingen
- Minister Misiekaba: bestuur SZF heeft volledig mandaat om orde te herstellen
- Chili: Nieuwe president moet economische storm trotseren te midden van wereldwijde onrust
- Onrust bij SZF: staf uit zorgen over terugdraaien personeelsbesluiten
- Afwisseling van zon en buien verwacht
- Advocaat Kanhai pleit voor vrijspraak agenten in Pikin Saron-zaak
- Column: Deskundigheid en vaderlandsliefde
- Na groen licht president: Grassalco trekt stekker uit Guysure-activiteiten in Guyana