Overheidscommunicatie heeft nog veel uitdagingen
De resultaten van de verschillende sessies van het tweejaarlijkse communicatiecongres dat vrijdag is gehouden door het Centrum voor Communicatie & Public Relations (CCPR) zullen aangeboden worden aan president Chan Santokhi. Hij heeft het congres geopend en was de keynote spreker. De president benadrukte dat communicatie een van de zaken is die veel beter moet. De boodschap moet in begrijpelijke taal worden vervat opdat deze overkomt bij de samenleving en ook in de ghetto's.
Angela van der Kooye, voorzitter van het CCPR, zegt in gesprek met Starnieuws dat met de discussie over effectieve overheidscommunicatie is opgestart. De rode draad tijdens het congres was dat de overheid ervoor moet zorgen dat de informatie beschikbaar wordt gesteld. Er dient transparantie te zijn. "Geef ons de informatie en wij maken de vertaalslag naar de de burgers", merkte een mediawerker op. De toegang tot de informatie is belangrijk.
Tijdens het congres zijn diverse onderwerpen aan de orde gekomen. De verschillende inleiders hebben een masterclass of een workshop verzorgd waarbij zijn hun kennis en ervaring hebben gedeeld met de participanten. "Overheidscommunicatie vraagt om tweezijdige communicatie met alle
actoren in de samenleving. Transparant communiceren en continue
afstemming zijn hierbij erg belangrijk. Omgaan met (crisis)situaties
vraagt om een adequate voorbereiding, werkprocedures en protocollen", stelt Van der Kooye. Ook de rol van social media en fake news bij overheidscommunicatie werden onder de loep genomen. Benadrukt werd tijdens het congres dat het belangrijk is dat de overheid zo snel mogelijk de juiste informatie geeft om te voorkomen dat fake news de overhand krijgt in dit Internet tijdperk.
Overheidscommunicatie vanuit de verschillende overheidsinstituten staat momenteel onder enorme druk. De burgers worden geïnformeerd over diverse prioriteitsgebieden en dat vraagt om continue voorbereiding en afstemming. Tijdens het overheidscommunicatiecongres is dit onderwerp uitvoerig belicht. Overheidscommunicatie is een wisselwerking tussen enerzijds de overheid en anderzijds de burgers. De kloof die er kan ontstaan tussen de overheid en de burgers kan zorgen voor onbegrip, wantrouwen en onnodige aannames.
Het congres is afgesloten met een debat waarbij effectieve communicatie, technologie en de beschikbare capaciteit uitvoerig zijn besproken. Eveneens kwam aan de orde de rol van ICT bij het overbrengen van de boodschap naar het publiek. Er is nog veel werk aan de winkel om zo snel en zo duidelijk mogelijk de samenleving informatie te verstrekken in begrijpelijke taal aan het publiek dat daar het recht op heeft.
Vandaag
-
13:36
ABOP roept op tot eenheid en hoop: Pasen als moment van vernieuwing voor Suriname
-
12:12
VHP benadrukt hoop, eenheid en voortzetting van Santokhi’s nalatenschap
-
10:34
Cultuurdrager en ondernemer Claudetta Toney (88) overleden
-
08:48
Vermiste Amerikaanse piloot gered in Iran na hevige vuurgevechten
-
06:51
NDP: Pasen als moment van heroriëntatie, kracht en nationale verantwoordelijkheid
-
04:53
Licht wisselvallig weer op Eerste Paasdag
-
02:56
Paus Leo roept op tot vrede te midden van oorlogen in de wereld
-
00:58
NPS roept op tot eenheid: Maak van Pasen een leidraad voor dagelijks handelen
-
00:01
CCK bij Pasen 2026: Hoop sterker dan duisternis in een verdeelde wereld
Gisteren
- Goodbye brother Chan
- PRO prijst Santokhi als verdediger van rechtsstaat
- Minister Huur verkent internationale samenwerking voor landbouw en local content
- VSB over Santokhi: bruggenbouwer tussen overheid en bedrijfsleven
- Suriname: Tussen macht en menselijkheid
- Brute supermarktroof: daders gaan ervandoor met geld en camerabeelden
- Iran zoekt vermiste VS-piloot, Israëlisch schip geraakt in Straat van Hormuz
- Artikel 140 Grondwet: bescherming of politieke blokkade?
- Aankomend korpschef wil complexer wordende criminaliteit effectief aanpakken
- Wisselvallig met buien, lokaal onweer mogelijk
- Omanese, Franse en Japanse schepen passeren Straat van Hormuz ondanks spanningen
- Bisschop Choennie waarschuwt op Goede Vrijdag voor ‘alledaags kwaad’ van roddel
Eergisteren
- Mijn loyaliteit voor Chan
- VS-vliegtuig neergeschoten boven Iran; oorlog dreigt verder te escaleren
- Kerpens officieel VN-ambassadeur: Suriname voor sterkere multilaterale rol
- Goede Vrijdag: Een boodschap van liefde, vergeving en dienend leiderschap
- Surinaamse ambassade in Den Haag opent condoleanceregister voor Santokhi
- Zonder wetgeving geen samenhangend local contentbeleid
- Herbenoeming Wolf bij CASAS leidt tot onrust: installatie en kritiek van personeel
- Hoe Trumps droom om verrijkt uranium uit Iran te grijpen kan eindigen in een ramp
- Herinneringen aan Chan Santokhi, Crimefighter en hoeder van de rechtsstaat
- Vochtig weer vandaag; buien in de loop van de dag
- Kabinet en diplomaten en anderen tekenen condoleanceregister op Paleis
- Column: Herstel begint met liefde en vergeving
- Emotioneel afscheid bij 'De Olifant': Brunswijk zichtbaar aangedaan