Veiligheidsdiensten concluderen: Gecoördineerde actie
Over van welke hoek de gecoördineerde actie is geïnstrueerd, kan korpschef Ruben Kensen nog geen uitspraak doen. Ook legerbevelhebber kolonel Werner Kioe A Sen en veiligheidsadviseur van de president, Humphrey Tjin Liep Shie zaten aan bij persconferentie. Intussen trekken politie en legereenheden samen op om de veiligheid en rust terug te brengen in de samenleving. Kensen zegt dat eenieder in beeld is gebracht die zich schuldig heeft gemaakt aan vernielingen, plunderingen, brandstichting en mishandeling. Hij heeft gesteld dat het een kwestie van tijd is voordat deze verdachten worden aangehouden.
Er zijn speciale onderzoeksunits ingesteld om de beelden te analyseren en er zijn aanhoudingsunits die verdachten die strafbare handelingen hebben gepleegd, moeten opsporen en aanhouden. "We zullen niet rusten tot we iedereen die zich schuldig heeft gemaakt, hebben opgepakt. Eenieder, eenieder gaan we aanhouden en ter verantwoording houden," benadrukte de korpschef. "Wet en recht gelden in Suriname en we zijn er om dat te waarborgen."
Er zijn tot vanmiddag 19 gewonden geregistreerd van de uit de hand gelopen protestacties van vrijdag 17 februari. En tot vanmorgen waren er 119 aanhoudingen gepleegd en na voorgeleidingen zijn na afstemming met het Openbaar Ministerie 37 verdachten in verzekering gesteld.
Voorlopig blijft de binnenstad gesloten en wordt alleen bestemmingsverkeer toegelaten. Op Paramaribo en Wanica na, mogen de winkels in de andere districten open. Kritieke infrastructuur waaronder nutsbedrijven, overheidsgebouwen, media en banken krijgen extra surveillance. Er worden roadblocks gehouden terwijl bij de bruggen naar het zuiden politie en militairen hebben postgevat. De zondagse markten mogen morgen open. Volgens minister Amoksi is de situatie onder controle en zullen de veiligheidsmaatregelen ertoe moeten leiden dat de rust in de samenleving terugkeert. De bewindsman adviseert eenieder om niet onnodig op straat te zijn en informatie met de veiligheidsdiensten te delen over "mensen die met kwade gedachten" bezig zijn.
Vandaag
Gisteren
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het leven
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (15)
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken
- Onderwijs op de rand van ondergang
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus
- Schoolvervoer per direct hervat
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijnse Kapel
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject acties inzetten
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in conclaaf
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president
- Column: Positieve mindset
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar
Eergisteren
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsdenken
- Carney bot tegen Trump: 'Canada is niet te koop'
- Man neergeschoten bij gewapende woningoverval
- Kantoor Carvision aan Nieuw Weergevondenweg afgebrand
- OKB roept op tot fatsoenlijke campagnevoering
- Verdachte milieustrafzaak vrij; OM gaat door met onderzoek
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problemen onhoudbaar
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verankering
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werknemers
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en heersbeleid
- Column: Discutabele discussie
- ABOP voor eenheid: We zijn allemaal Surinamers