HVB: Geweldspiraal op scholen moet stoppen
Desondanks blijft het een verantwoordelijkheid van de overheid om de veiligheid in en nabij de scholen van leerlingen en leerkrachten te waarborgen. De Hervormings en Vernieuwingsbeweging (HVB) blijft zich als vele landgenoten ernstig zorgen maken over het toenemende fysiek en psychisch geweld op vooral de basis en voj-scholen. Deze onaanvaardbare excessen worden tegenwoordig dagelijks gedeeld via social media en wij kunnen niet schouderophalend daaraan voorbij gaan. Nu al worstelen wij met het mismanagement van het 'nieuwe systeem' door de onderwijsminister. Het onderwijs is de weg nu kwijt, zoals vaker ook in De Nationale Assemblee wordt benadrukt. Gevechten, schoolbendes en pesterij op scholen maken het onderwijsklimaat nog grimmiger dan het al is en vormen een grote overlast voor de scholier en de samenleving.
We zijn van oordeel dat in plaats van de incidentele (repressieve) aanpak van de politie, het beleid van de overheid veel meer gericht moet zijn op het voorkomen van deze overlast. De partij spoort de overheid aan om een integraal veiligheidsplan voor scholen te ontwikkelen waarbij een pestprotocol noodzakelijk is. Het is immers duidelijk dat de scholen zelf niet in staat zijn zelf de veiligheid op het schoolterrein te garanderen.
Intussen kunnen nu de volgende maatregelen en voorzieningen worden getroffen op vooral de 'risico scholen':
1.Verplichte labeling van de schooltassen met personalia van de leerlingen en ouders, die geplaatst worden op een tafel naast de leerkracht;2. Team van leerkrachten dat belast wordt met dagelijkse controle van de tassen op bv. wapens, drugs en spullen zoals laatst door de politie is ontdekt;
3. Afspraak met de politie voor een wekelijkse controlebezoek aan de school;
4. Een onafhankelijk Meldpunt waar ouders en leerlingen terecht kunnen voor het aangeven van incidenten.
Vandaag
Gisteren
- Onafhankelijkheid: Geen revolutie, wel emigratie
- Regering bespreekt nieuw onderwijssysteem met donoren en investeerders
- Leger des Heils maakt met SRD 50.000 goede start bij kerstpottenactie
- Braziliaanse bijen vallen echtpaar aan in weiland
- Finabank boekt halfjaarlijkse winst van SRD 230 miljoen
- Het deviezenstelsel, GLIS-vertragingen en stichtingen binnen vastgoedtransacties
- Caricom betuigt medeleven bij overlijden ex-president Venetiaan
- Simons: Bossen moeten eerlijk worden beloond voor hun bijdrage aan het klimaat
- Geen strafvermindering verdachte seksueel misbruik
- Warm en wisselvalling weer
- COP30: China bevestigt versnelde groene transitie en versterkte klimaatambities
- CBvS versterkt inzet voor financiële inclusie en educatie
- BLTO: stop verdere ontwrichting beroepsonderwijs; ultimatum over Van Sypesteynschool
Eergisteren
- Geen lege staatskas, maar een lege wil om te innen
- Fietser overlijdt na val op Kwattaweg
- China’s CO2-uitstoot piekt later dan verwacht, ambitieuze klimaatdoelen
- EBS roept nogmaals op zuinig om te gaan met stroom
- Crematie oud-president Venetiaan dinsdag
- CIIE 2025: Handel als brug naar een gedeelde, welvarende toekomst
- Venetiaan stond voor waardigheid, vrede en erkenning van slachtoffers
- Slachtoffers neergeschoten bij gewapende overval in Waterwood
- De erfenis en de toekomst die roept
- Gezin dakloos na felle brand aan Kampong Baroeweg
- Simons: Klimaatfinanciering geen liefdadigheid; gedeelde verantwoordelijkheid
- BEP: Venetiaan laat een erfenis van integriteit en dienstbaarheid na
- Vijftien Surinamers behalen artsendiploma in Cuba
- Jenny Christopher zwaait nu de scepter bij RGD
- Zonnige dag met plaatselijke buien in de namiddag
- Wereldleiders waarschuwen op VN-klimaattop: tijd dringt voor klimaatactie
- Zaviska Lamsberg eerste Surinaamse vrouw gekozen tot Vicepresident JCI
- Column: Een staatsman van eenvoud en overtuiging
- Olieblokken 9 en 10 mogelijk voordeliger dan Granmorgu