Jogi: Bouterse moet eerlijk zijn op deze leeftijd
"NDP-voorzitter Desi Bouterse moet eerlijk zijn op zo een leeftijd (76). Hij weet precies dat hij de oorzaak is van de ellende die het volk nu meemaakt. Hij was na de verkiezing stil. Hij heeft de regeermacht zelfs vervroegd overgedragen aan deze regering, omdat de staatskas leeg was en hij de salarissen niet zou kunnen betalen. Hij wil nu weer een comeback maken, maar dan moet hij eerlijk zijn". Dit zegt VHP-hoofdbestuurslid en Assembleelid Mahinder Jogi in gesprek met Starnieuws over de uitspraken die Bouterse deed zaterdag op de NDP-massameeting. "Vervroegde verkiezingen zijn geen optie", meent Jogi.
Jogi voert aan dat Bouterse stilletjes het land heeft overgedragen met miljarden aan schulden. De regering is bezig orde op zaken te stellen en het traject is pijnlijk, maar het land is bezig uit het diepe dal te komen. Intussen worden de meest kwetsbare groepen ondersteund, maar de maatregelen zijn nodig om de economie weer gezond te krijgen. Volgens de politicus was Bouterse al die tijd koest, omdat hij afgewezen is door het volk. Nu maakt hij misbruik van de situatie door met drogredenen te komen.
"President Santokhi weet dat hij dialoog moet voeren en dat heeft hij vanaf het begin gedaan", merkt Jogi op. In het Tripartiet Overleg is er intensief contact met vakbeweging en bedrijfsleven. Met de vakbeweging worden er gesprekken gevoerd om te komen tot een loonronde. Met het voorstel om nationale dialoog te voeren, doet Bouterse alsof de regering niet luistert naar diverse groepen in het land.
Jogi ziet geen enkele reden om nu vervroegde verkiezingen uit te schrijven. Volgens hem wil de NDP weer aan de macht komen, nu er weer goede perspectieven zijn. Jogi vindt dat de coalitie haar regeertermijn moet uitzitten. Hij merkt op dat Bouterse sinds 1980 ruim 22 jaar in de regering heeft gezeten. Daarnaast heeft hij al die tijd politieke invloed. Hij heeft de kans gehad om te regeren, maar heeft het zo slecht gedaan dat hij met tien zetels is teruggevallen de afgelopen verkiezingen.
De VHP-topper stelt dat Bouterse leider is van een politieke partij en die zal altijd proberen zijn achterban te mobiliseren en in beweging te brengen. "Maar laat hij eerlijk vertellen dat hij de productie niet heeft verhoogd en de vele leningen heeft gebruikt voor consumptie. Hij heeft het land in de ellende gestort, waardoor het volk offers moet brengen om de situatie weer gezond te krijgen".
Vandaag
-
08:46
VHP: De feiten achter de cijfers
-
06:50
Kiezers kunnen vanaf vandaag oproepingskaart afhalen
-
04:53
Onweersbuien in de middag
-
02:57
OM eist vier jaar cel tegen religieus leider voor verkrachting
-
00:59
Column: Samen verder
-
00:34
Somohardjo: Ramsaran blijft thuis
-
00:00
Senioren ontvangen RVI-certificaten: eerste uitbetaling via Hakrinbank
Gisteren
- Paus Leo: 'Alles in het werk' stellen voor wereldvrede
- Decentralisatie en rationalisering overheid belangrijkste issues op VES-debat
- Staatsolie sluit megadeal van US$ 1,6 miljard voor GranMorgu
- Normen en waarden in de politiek
- Dodelijk verkeersongeval te Brownsweg
- Brand op vissersboot bij SDSM-steiger
- Goerdat over beschuldigingen: Politieke karaktermoord zonder bewijs
- Santokhi stelt werkgroep in: We kijken niet naar verkiezingsdatum
- Sapoen: 'Alles voor Suriname, niet voor verdeeldheid'
- Uruguayaanse oud president José Mujica overleden
- Het blijft nog even regenen
- Taxiën door de politiek: 77-jarige blijft werken zolang ze kan
- Bee: Er is veel bereikt, maar ook ruimte voor verbetering
- VES debat: Verdeelde meningen over nieuw IMF-programma
Eergisteren
- Commissie voor verbetering schoolbusvervoer
- Politiebericht over onderzoek fraude met oproepingskaarten
- Adoptie in het nieuw BW
- Olieprijs stijgt na Saudische investeringsbelofte
- Roofoverval op winkel aan de Nieuw Weergevondenweg
- Trump begint Midden-Oostenreis met reeks deals in Saudi-Arabië
- CBvS-governor: Valutaveilingen geen directe poging verlaging wisselkoers
- Collectief erfgoed onder druk
- Wereldwijde beurzen schieten omhoog na tariefverlaging VS en China
- Veel bewolking en neerslag op deze dinsdag
- Taxiën door de politiek: Onderwijsvernieuwing zonder vooruitgang
- Column: Geld regeert de verkiezingen: Kapitaal versus integriteit
- Roemer: Suriname moet economische cultuur ontwikkelen en tot norm verheffen