Column: Lockdown
Dat dit nog niet volledig is doorgedrongen tot onze regeerders bleek de afgelopen week wel. Terwijl de minister van Volksgezondheid op zijn reguliere covid-19-meeting verscherpte maatregelen aangekondigd had, verscheen hij vrijdag met het bericht dat binnen 12 uren Suriname in een totale weekend-lockdown gaat. Dat dit laatste besluit direct daarna ingetrokken werd was voorspelbaar. Maar zo bestuur je toch niet! Regeren is vooruitzien. Een regering met een beetje empathie voor de burgers neemt na lang wikken en wegen een besluit. Deze plotselinge vrijheidsbeneming – sommigen ervaren het misschien terecht als vrijheidsberoving – moet het gevolg zijn van rijpberaad. Indien dat niet plaatsvindt dan toont degene die zo een beslissing neemt - net als notoire laatkomers – geen respect voor z’n medemens. Maar daarnaast zal elke regering bij het nemen van zulke besluiten de materiële en immateriële schade - die wordt aangericht - in beschouwing moeten nemen.
In plaats daarvan werden feestvierders – achteraf - als de vermeende veroorzakers van een eventuele 3e covid-19 golf in beeld gebracht. Van verantwoordelijke regeerders mag proactief denken en handelen worden verwacht. Als ontwikkelingen - waarvan vooraf voorspeld is wat de negatieve gevolgen daarvan mogelijk zouden kunnen zijn – op hun beloop gelaten worden, dan is de regering verwijtbaar.
Phagwa vindt namelijk steeds meer ingang bij grote delen van het volk. Als gevolg daarvan weet men dat mensen jaar na jaar zich in drommen begeven naar de Waterkant, Palmentuin en wijde omgeving. Wanneer je daaraan koppelt het feit dat deze mensen al ruim een jaar in semi gevangenschap leven, want zo ervaren zij dat, dan zijn deze mensen niet verwijtbaar.
In de rij van te nemen maatregelen moet een lockdown als het uiterste middel gezien worden. De maatregelen moeten ook bekeken worden tegen de achtergrond van de oproep aan de bevolking, met name de jongeren om te ondernemen; om ondernemer te worden. In het STVS-journaal zag ik een tijd geleden hoeveel van deze ondernemende jongeren het slachtoffer geworden zijn van de huidige situatie. Maar we weten ook dat de overheid niet uitblinkt in het geven van nodige financiële compensatie aan deze jonge ondernemers. De regering moet ervoor waken dat door zigzagbeleid deze jongeren niet afstompen en zij de ondernemersgeest – die zij nog steeds hebben - ver achter zich laten. Overigens verdient het ook geen schoonheidsprijs zoals gerenommeerde Surinaamse ondernemers door de regering in de kou worden gelaten. Vaak krijgen ze niet eens antwoord op hun brieven.
Leiderschap uit zich daarin dat maatregelen die getroffen worden effectief zijn. Het medicijn mag echter niet erger zijn dan de kwaal.
Gisteren
- 750 jongeren actief met Krin Kondre – president steekt handen uit de mouwen
- Biza belooft versterkt genderbeleid en samenwerking met maatschappelijke organisaties
- Sieraden en grote sommen contant geld buitgemaakt
- Man ingesloten voor stalking, bedreiging en verspreiding intiem materiaal
- In herinnering aan Marijke Indradebie Djwalapersad
- Twee woningen verwoest door brand aan de Oseisistraat
- Veerdienst Albina-St.Laurent opnieuw stilgelegd: reizigers en handelaren gedupeerd
- VS plaatst Colombia op lijst van drugsfalen, Petro reageert fel
- Suzhou: een reis door tijd, tuin en traditie
- Prewien Ramadhin draagt taken over aan nieuwe directeur e-Government
- NDP: Regering bereikt mijlpaal van 2 maanden: 60 dagen zonder corruptie
- Afwisselend weer met verspreide buien
- Afscheid met staatseer van eerste vrouwelijke DNA-voorzitter Djwalapersad
- Trump: VS heeft tweede Venezolaanse drugsboot aangevallen, drie doden
- Column: Twee maanden aan de macht – geen toverstok, wel oude patronen
- VHP-fractieleider Gajadien: Schijn van stabiliteit, realiteit van onzekerheid
Eergisteren
- Bijna tien ongevallen per dag in augustus
- Ex-president Santokhi legde de fundamenten; Simons plukt de vruchten
- Workshop legt basis voor herstel luchtvaart
- Newmont vloeit personeel gefaseerd af; presenteert plannen aan VWA
- Ministerie GBB wint rechtszaak tegen landmeter Winter
- Snel, stil en indrukwekkend: onze eerste hogesnelheidstreinreis in China
- Santokhi’s PR-unit: Royalties-programma is geen politieke stunt
- Een sociologisch pleidooi voor proportionele diversiteit rechterlijke macht
- Universiteit vernoemd naar Claudetta Toney officieel geopend
- Warme dag met bewolkte lucht
- Fed zet stap naar renteverlaging: markten kijken gespannen mee
- Column: Wonden, littekens en de verloren kracht van eenheid
- Acteur Daniël Kolf wint prestigieuze toneelprijs Theo d’Or