Strakke organisatie en ‘diepte’ investeringen bij aantreden nieuwe regering
De intrede van het kabinet onder leiding van Jennifer Geerlings-Simons wordt, naast de politieke aanloop van de afgelopen weken, ook gekenmerkt door een strakke organisatie, strenge veiligheidsmaatregelen en forse investeringen, waarvan het totale bedrag vooralsnog niet bekend is. Zowel de parlementaire commissie als de regeringscommissie hebben – zoals zij eerder verklaarden – niets aan het toeval overgelaten.
Het Anthony Nesty Stadion (ANS), waar de buitengewone openbare vergadering van De Nationale Assemblée (DNA) plaatsvindt, is tot nu toe vrijwel volledig gerenoveerd. De kosten van DNA zijn begroot op SRD 11 miljoen, maar het bedrag wordt omlaag gebracht. Daarnaast heeft de presidentiële commissie naar eigen zeggen tot nu toe SRD 15 miljoen uitgegeven aan de kosten. Daarin is inbegrepen het in orde maken van het presidentieel paleis, de kosten voor de buitenlandse gasten, veiligheid en andere zaken. Aanvankelijk was de totale begroting op SRD 30 miljoen maar er wordt volgens de commissies bezuinigd waar mogelijk.

Er is veel aandacht besteed aan de veiligheid. In ANS worden 3.500 personen verwacht. Naast politieke, diplomatieke en sociaal-economische delegaties, worden ook traditionele gezagsdragers en een aantal buitenlandse afvaardigingen verwacht, waaronder vertegenwoordigers van presidenten en de koning van Ghana, alsook regionale instituten zoals de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), onder leiding van secretaris-generaal Albert Ramdin en de Caricom.
Ook aan het presidentieel paleis, waar de beëdiging van de nieuwe ministers en receptie worden gehouden, zijn er aanzienlijke investeringen gedaan. Volgens Sergio Akiemboto van de presidentiële commissie geldt dat ook voor de aanpak van de directe omgeving van beide gebouwen, die op woensdag veel publieke, lokale en internationale media-aandacht zullen trekken.

Parmessar en Akiemboto hebben tijdens een persconferentie dinsdagochtend in het ANS aangekondigd dat er uiterlijk twee weken na de plechtigheden een gedetailleerd verslag komt van het werkelijk uitgegeven totaalbedrag. Zij verzekerden dat bij de uitbesteding van werkzaamheden, inclusief de catering, lokale bedrijven zijn betrokken via een offertetraject.
Hans Jannasch, Clebert Drenthe en Ivan Graanoogst – leden van de gezamenlijke commissie voor logistiek en veiligheid – benadrukken dat er strikte regels zullen gelden voor genodigden, media en andere aanwezigen. Vanaf dinsdagavond gaat in de omgeving van de sporthal een wegomlegging in, die op dinsdag verder wordt uitgebreid. Ook rond het paleis worden de verkeersroutes aangepast.
Volgens Consuela Raalte, die vanuit DNA belast is met de coördinatie van de media, zullen er geen beperkingen worden opgelegd aan de pers, anders dan die noodzakelijk zijn voor een ordentelijk verloop van het geheel. Media en journalisten hebben geen toegang tot de vergaderzaal en zullen bij aankomst naar hun bestemde plekken worden begeleid. Raalte benadrukt dat het in het ANS om een openbare vergadering gaat. Er zijn ook instructies van de brandweer die opgevolgd moeten worden.
Vandaag
-
06:52
Hoewel akkoord met VS is bereikt, Iraniërs sceptisch de vrede nabij is
-
04:54
Weer blijft wisselvallig: kans op buien neemt opnieuw toe
-
02:57
Gajadien: Begroting rust te veel op toekomstige olie-inkomsten
-
00:59
Column: Wie bestuurt de Van 't Hogerhuysstraat?
-
00:26
Derde helft WK 2026: Iran-Nieuw-Zeeland 2-2, buiten speelde zich een groter verhaal af
-
00:01
Parmessar: Begroting 2026 is brug tussen crisis en economisch herstel
Gisteren
- 1-jarige jongen verdrinkt in emmer met water op Laarwijk
- CBvS wil burgers beter voorbereiden op digitale financiële toekomst
- Derde helft WK 2026: Saudi-Arabië verrast, Uruguay knokt zich terug naar 1-1
- Masterclass waarschuwt: olie-inkomsten alleen garanderen geen welvaart
- Derde helft WK 2026: België en Egypte niet verder dan een gelijkspel: 1-1
- Hoe Pakistan een akkoord tussen de VS en Iran bereikte na meer dan 100 dagen oorlog
- Derde helft WK 2026: Spanje loopt averij op tegen Kaapverdië
- VES: Geen sprake van echte macro-economische stabiliteit
- Derde helft WK 2026: Dag 5, Strijd om punten en verrassingen op het veld
- Derde helft WK 2026: Hoe de miljarden van het WK worden verdeeld
- Modernisering rechterlijke macht: Wet WIPA, de rechtsstaat tussen retoriek en procedure
- G7-leiders zonder China zou een vergissing kunnen zijn
- Wisselvallig weer houdt aan: afwisseling van opklaringen en buien
- Bronto Somohardjo: Ik blijf mijn grondwettelijke taken uitvoeren
- Derde helft WK-2026: Zweden te sterk voor Tunesië en wint met 5-1
- Column: Een fragiel begin in een wereld vol onzekerheid
- DNA begint aan intensieve begrotingsmarathon; focus op prioriteiten, sociale sector en productie
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 928
- Derde helft WK 2026: Ivoorkust verrast en wint laat van Ecuador in spannend duel
- Boot met zeven opvarenden omgeslagen op Brokopondostuwmeer; iedereen gered (update)
- Derde helft WK 2026: Japan sleept op de valreep een punt uit het vuur tegen Nederland: 2-2
- Wereldbankgroep pompt miljoenen in Caribisch fonds; ook Suriname komt in aanmerking
- Derde helft WK 2026: Routinier Duitsland walst over debutant Curaçao: 7-1
- Bouva ziet kansen voor sterkere economische as tussen Suriname, Guyana en Trinidad
- Derde helft WK 2026: Curaçao schrijft geschiedenis op vierde toernooi-dag
- God Governance: een Bijbels geïnspireerd model; de oplossing
- Derde helft WK 2026: Van straatvoetbal naar het WK
- Muziek brengt licht in Fort Zeelandia
- Rustige start van zondag, later toenemende kans op regenbuien
- Derde helft WK 2026: Australië verrast Turkije en wint met 2-0 in Vancouver
- Waarom daalt de prijs van goud?
- Derde helft WK 2026: Schotland boekt zwaarbevochten overwinning op Haïti
- Jaarplan: internetgebruik groeit, maar 138.000 Surinamers zijn nog altijd offline