Karg: Fors investeren in KPS aanpak criminaliteit
“De oorzaken van het huidige criminaliteitsgeweld zijn te verklaren vanwege globalisatie, Covid-19 pandemie, gokgedrag en toename gokhuizen, éénoudergezinnen, problemen in de zorg, koersontwikkeling, het leven boven je standaard, gebruik- maar vooral misbruik van sociale media, drugs, immigratie (vooral illegale vreemdelingen), en nieuwe trends van criminaliteit met name bij brandstichting, ontvoering, home invasions, straatroof maar ook huiselijk geweld, meent Karg.
Om structureel hiertegen in te gaan zijn dus forse investeringen nodig bij de politie, op het gebied van materieel, integriteit en ethiek, moraal, opleidingen, rechtspositioneel, leiderschap, en uiteraard financieel. KPS bevindt zich in een transformatiefase zowel operationeel als inwendig, zegt Karg. Operationeel ziet het korps zich geplaatst voor het maken van een inhaalslag vooral in personeels opzicht vanwege structurele onderbezetting, technisch opzicht, ICT, infrastructureel, materieel en huisvesting, terwijl inwendig gewerkt moet worden aan leiderschap met cognitieve vaardigheden. "Mijn inschatting is dat dit transformatieproces ongeveer twee jaar zal duren.”
“We kunnen ondertussen niet stilzitten dus de huidige veiligheidsmaatregelen moeten voldoende zijn afgestemd om het huidige geweld te neutraliseren. Ik constateer dat zowel het KPS als het ministerie van Justitie en Politie er redelijk in slagen de status quo ten aanzien van veiligheid te waarborgen, al kan het natuurlijk beter. De ingrediënten voor veiligheid zijn burgerparticipatie, een veiligheidsactieplan en internationale samenwerking. Met genoegen constateer ik dat ten aanzien van het laatste de samenwerking met de IDB, Frankrijk, en de USA reeds op gang is gekomen. We moeten nog formaliseren met Nederland, Brazilië en Guyana. De minister heeft op 22 februari zijn beleidsinzichten én richtlijnen aan de korpschef gepresenteerd die hij zonder meer moet uitvoeren, en burgerparticipatie komt langzaam op gang middels speciale programma’s zoals de veiligheidszones. Maar voor structurele- en duurzame veiligheid zal de overheid fors moeten investeren in het politieapparaat," benadrukt de veiligheidsdeskundige.
Vandaag
-
10:47
Man zwaargewond na val van het dak
-
08:50
Suriname profileert zich op VN-top als carbon-negatief land in transitie
-
06:52
Naar een rechtvaardige en inflatiebestendige loonstructuur in Suriname
-
04:54
Zonnige ochtend met buien in de middag
-
02:56
Mexico traint 143 Haïtiaanse soldaten in strijd tegen bendegeweld
-
00:58
IDB zegt steun toe aan versterking van wijkkantoren Sozavo
-
00:00
Regering overschat bereik eigen socialemediakanalen
Gisteren
- 120 kinderen tonen kunstwerken bij Nola Hatterman Art Academy
- Kinderen brengen erfgoed tot leven in miniatuurproject
- President Simons vertrokken naar New York
- Europese luchthavens getroffen door cyberaanval
- Moeder zwaar mishandeld door dochter en schoonzonen met tjap
- Onregelmatigheden Keizerstraat: agenten geschorst
- Vrede is geen droom – het begint bij jezelf
- VSB en CBvS in overleg over productie, groei en stabiliteit
- Nieuwe lichting van 39 soldaten toegevoegd aan Nationaal Leger
- Warm, vochtig en buien in de middag
- Fitch verhoogt groeiverwachting wereldeconomie voor 2025
- De wedijver om verkeersveiligheid
- Zijin Mining: Van Purper-Gouden Berg in China tot grootmacht in Suriname
Eergisteren
- Vaderlandsliefde is geen kreet
- Volledig herstel na tijdelijke landelijke storing bij Telesur
- Telesur kampt met grote storing in telefonie en internet
- EU en UNDP starten mangroveproject in Nickerie: focus op bescherming
- Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
- De sluipende macht…
- Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
- Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
- Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
- Zon en bewolking met lokale buien
- Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
- Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
- Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur