Wan pipel
Bij het beschrijven van het onderwerpelijke voor vandaag, krijg ik steeds het beeld van een sluimerende of zoals de wetenschap dat beschrijft, een slapende vulkaan terug. Nu weten we dat Suriname een zeer gezegend land is en derhalve tot nog toe van veel ellende de natuur regarderende bespaard is gebleven. Echter in een steeds minder tolerant wordende maatschappij/wereld, vrees ik heel soms voor zo'n 'vulkanische' eruptie. Ik kan het verkeerd ingeschat hebben of misschien houdt mijn gevoel mij straal voor de gek, maar de afgelopen tijd steekt het etnische steeds meer de kop op; soms in zeer alarmerende proporties vooral op sociale media. Het lijkt wel een wedloop naar de 'hoofdprijs' waar toeschouwers zich afvragen: is dit de richting?
Suriname wordt naar de buitenwereld meestal als een mooie bromki djari geschetst, maar van binnen is het alles behalve perfect. De praktijk leert ons echter dat er zoveel sijpelt door de samenleving, maar we kiezen er op een of ander manier (bewust) voor deze delicate kwestie(s) te negeren. Heel jammer omdat dergelijke issues zijn als onkruid: als het niet tijdig aangepakt wordt, ontstaat er overwoekering wat uiteindelijk zijn tol zal eisen. Het is dus slechts een kwestie van tijd! In de fase waarin het land zich heden bevindt, is een dergelijke uitbarsting echt het laatste dat we zouden moeten stimuleren. Het is daarom een fundamenteel kwaad dat in de hedendaagse samenleving(en) dit fenomeen nog existeert en haast dagelijks al dan niet bewust gevoed wordt. Wie heeft er precies baat bij? De vragen wat houdt ons gedeeld en wat kunnen we eraan doen, kunnen wellicht richting geven aan de oplossing voor zover we die willen.
Suriname is apart en dat houden we ook graag zó. Echter moeten wij wél onderkennen dat er (veel) spanning 'in de pot zit' en gauw actie ondernemen. Er is al voldoende ellende en ons land zit thans ook niet op de juiste frequentie. Het is misschien beter een vuist te maken en na te gaan fa wi kan set eng samen i.p.v. te focussen op verschillen. Het is meer dan duidelijk in ons volkslied verankerd: hoe wij hier ook samen kwamen, wi mu seti kondre bun! Laat het niet slechts een gezang zijn doch een dringende oproep om dit land samen tot grotere hoogte te brengen.
Ik wens u een gezond en liefdevol 2021.
Nathalie Valpoort
Vandaag
-
21:11
ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese overheid
-
19:20
Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen
-
17:22
Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech
-
15:24
Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname
-
13:26
Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
-
11:28
Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
-
09:30
Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
-
07:33
Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
-
05:35
Vandaag volop zon
-
03:38
Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
-
02:41
HvJ versterkt met rechter en AG
-
00:59
Column: Contouren zichtbaar
-
00:00
VHP neemt plaats in de oppositiebanken
Gisteren
- God luistert niet
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cultuur
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s met 43% gestegen
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp
- Eerste Surinamer behaalt prestigieuze Registercontroller-titel aan AdeKUS
- Vijfde verdachte aangehouden op Zanderij in ripzaak Sunparklaan
- Benadering van het vraagstuk: Tijdelijke combinatie lid DNA en presidentschap!
- Advocaat Dubois: Handelingen Kromosoeto discutabel, maar niet strafbaar
- Een zonnige morgen met onweersbuien in de middag
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-project
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting
- Column: Formateur: ja of nee?
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg
Eergisteren
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uitblijven
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Suriname
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig bestaan
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had recht op bescherming
- In Memoriam Patricia Etnel
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwerpwedstrijd
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffing slavernij
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rechtsvervolging
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele noodzaak?
- Regen en onweersbuien op 1 juli
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba
- Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president en vicepresident
- 4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo