Baby Amalia naar huis
Door deze afwijking krijgen de huid en de ogen een gele kleur. Het was noodzakelijk dat de baby met spoed werd geopereerd. Deze levensreddende operatie, bekend als de Kasai operatie, wordt echter niet in Suriname uitgevoerd. Ook in Nederland is dit een zeldzame operatie die alleen wordt uitgevoerd in het gespecialiseerd Kinderlevercentrum van het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG).
Op verzoek van de behandelende kinderarts Werner Keenswijk is het Diaspora Platform Nederland benaderd om na te gaan of er vanuit Nederland hulp verleend kon worden om het leven van baby Amalia te redden. Er is toen gelijk een speciaal team, bestaande uit leverchirurg dr. Ruben de Kleine en cardiothoracaal chirurg dr. Krishna Khargi, overgevlogen naar Suriname om de leveroperatie bij baby Amalia in het St. Vincentius Ziekenhuis uit te voeren. Ook chirurg Andy van Brussel van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo heeft geholpen bij deze operatie.
De operatie van baby Amalia duurde ruim vijf uren en is voorspoedig verlopen. De postoperatieve zorg is verzorgd door de kinderartsen, anesthesisten en chirurgen van het St. Vincentius Ziekenhuis. De leverfunctie van baby Amalia is sedertdien goed op gang gekomen. De baby heeft een normale kleur en vertoont alweer lachjes op haar gezichtje.
De ouders gaven aan dat zij erg zenuwachtig waren voor de operatie van Amalia. Ze zijn zeer tevreden over de topprestatie die geleverd is om hun kindje in leven te houden. Ze zijn een ieder van het Surinaams team en het Nederlands team heel erg dankbaar. Ook de morele ondersteuning vanuit de samenleving heeft hen goed gedaan. Ze hopen dat hun Amalia nog een heel lang en gezond leven voor zich heeft. In elk geval zijn de ouders dolblij om hun eerste kindje met de jaarwisseling bij zich te hebben.
Vandaag
Gisteren
- Ultrabewerkt voedsel vormt groeiend gezondheidsrisico wereldwijd
- Gisteren speelde Suriname - en wij hebben gezien wie wij écht zijn
- Man neergeschoten bij gewapende roofoverval in Stuwmeergebied
- BOG start nieuwe fase bij 98 -jarig bestaan
- Man steekt partner neer na ruzie bij buurvrouw
- KPS boekt fors resultaat: 265 aanhoudingen bij landelijke veiligheidsoperatie
- Nieuw informatiesysteem versterkt Surinames bewaking van diergezondheid
- Een leven vol natuur en fotografie
- Kwaliteitsverbeteringen Kwatta Landbouwmarkt, duidelijkheid over terreinstatus
- Ruben Del Prado ontvangt hoge Franse onderscheiding
- Wisselend zonnig en bewolkt
- Kapel Nationaal Leger viert 83-jarig bestaan
- Column: Welbegrepen eigenbelang
- W.K-droom Suriname 'bijna' uiteengespat na pijnlijke 3-1 nederlaag tegen Guatemala
Eergisteren
- 9 jaar cel geëist tegen voormalig DNV-hoofd Danielle Veira
- Verdachte aangehouden voor poging moord, mishandeling en wapenbezit
- Geluk in een knoop
- COP30: Wat staat Suriname te wachten?
- Onrust binnen Politiebond: Leden dreigen vertrouwen in korpsleiding op te zeggen
- 'Srefidenki moet Suriname opnieuw leren vooruitdenken'
- Morgen nationale vrije dag bij behalen WK-eindronde
- Roman Oost-West: Liefde in tijden van dictatuur
- Gajadien vraagt PG onderzoek naar onbevoegde beslissingen en corruptie bij BBS
- Recordaantal schutters bij Hong Wei Nationals 2025
- Strafzaak rond gewelddadige ripdeal Sunparklaan van start
- Overwegend bewolkt en regen in de middag
- Trump opent deur voor mogelijke gesprekken met Venezuela
- Column: Suriname wordt vijftig: tijd om eindelijk één richting te kiezen
- Bribi na krakti: Natio-hype wakkert nationaal gevoel aan tot over de grenzen