BOG start nieuwe fase bij 98 -jarig bestaan
Het Bureau Openbare Gezondheidszorg (BOG) heeft op 18 november zijn 98-jarig bestaan gevierd. Tijdens de plechtigheid werd ook de soft opening van het nieuwe BOG-gebouw gehouden. Volgens minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid, symboliseert het nieuwe onderkomen de bereidheid van het BOG om met vertrouwen de toekomst in te gaan.
“Het is een tastbaar bewijs dat het BOG niet enkel vasthoudt aan haar verleden, maar vol overtuiging de toekomst instapt,” zei de minister. Hij benadrukte dat het BOG de ruggengraat van de preventieve gezondheidszorg in Suriname vormt. “De investering in de gezondheid van Suriname begint bij het werk dat hier wordt verricht.”
De minister stond stil bij de belangrijke mijlpalen van het BOG, waaronder de cruciale rol van het Centraal Laboratorium tijdens de COVID-19-pandemie. Dit lab was het eerste in het Caribisch gebied dat de diagnosecapaciteit voor COVID-19 kon opstarten. “Dat was geen toeval, maar het resultaat van jarenlange toewijding,” aldus Misiekaba.
Met de oplevering van het nieuwe gebouw en interne verhuizingen is volgens de minister een solide basis gelegd voor de komende decennia. Hij kondigde tegelijkertijd een ambitieuze koerswijziging aan: het BOG moet uitgroeien tot het toonaangevende Nationale Kennis- en Onderzoeksinstituut voor Volksgezondheid in Suriname. “Wij gaan een nieuwe fase in, waarin we niet langer genoegen nemen met het enkel registreren van ziekten. Het BOG moet de intellectuele motor worden achter de volksgezondheid,” zei hij.
Waarnemend directeur Radjesh Ori stond stil bij de ontwikkeling van het BOG door de jaren heen. “98 jaar is een respectabele leeftijd. Het BOG is in die tijd uitgegroeid tot een begrip in de samenleving en is niet meer weg te denken,” aldus Ori. Hij gaf een korte toelichting op het huidige werk van de organisatie en de plannen die in de komende periode verwezenlijkt moeten worden.
Misiekaba benadrukte dat echte verandering niet in stenen ligt, maar in de inzet en deskundigheid van de medewerkers. De uitdagingen binnen de volksgezondheid blijven groot, maar de minister toonde vertrouwen in het team van het BOG. “Als we deze wetenschappelijke transformatie omarmen, zullen de resultaten — een gezonder en productiever Suriname — het meer dan waard zijn.” Hij sloot af met een oproep tot gezamenlijke inzet: “Ik heb het volle vertrouwen in u. Laten wij samenwerken, ambitieus zijn, en van het BOG de trots maken van de Surinaamse wetenschap en volksgezondheid.”
Vandaag
-
15:21
Landvreugd voorzitter van MAS: focus op financiën en groei scheepvaart
-
14:33
Vakbeweging vraagt structurele aanpak vastlopende sociaal-economische dossiers
-
12:57
Pakistaans leger: 216 strijders gedood in Balochistan
-
11:23
Van Trikt onder politiebegeleiding naar specialist; detentie volgt na weigering uitstel door OM
-
09:28
Zwerfvuil is geen opvoedprobleem alleen; Het is een bestuurlijke keuze
-
07:30
Rusland trekt zich terug, New START-verdrag loopt af
-
05:32
Een mix van zon, bewolking en regen
-
03:37
Pg reageert niet op uitlatingen DNA; Atompai over politieke inmenging onder Santokhi
-
01:34
BLTO verlengt actie minimaal tot vandaag; betaling vlot niet
-
00:59
Column: Duurzaamheid clubvoetbal
-
00:00
Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep na vrijspraak Danielle Veira
Gisteren
- Verdachte aangehouden na brandbomincident op goudveld
- Digitaal systeem gelanceerd voor volledige controle op vuurwapens
- PAHO waarschuwt Suriname en regio voor stijgende mazelenbesmettingen
- Het juridisch moederschap
- Wereld Kanker Dag: Suriname zet in op versnelde strijd tegen baarmoederhalskanker
- Na COP30 krijgt Suriname–Brazilië-overleg concreet vervolg
- Trump en Petro: onverwachte verstandhouding in Witte Huis
- Dodelijke aanrijding tussen bromfietsen te Nieuw-Amsterdam (update)
- Rapport: Wereldwijde conflicten drijven humanitair recht tot het uiterste
- Wisselend weer met zon en buien
- Opmerking Jarbandhan over ‘politieke kleur’ pg leidt tot commotie in DNA
- 12 maanden voorwaardelijke celstraf geëist tegen politieagenten in Pikin Saron-zaak
- Atompai lijnrecht tegen fractieleider: geen CCJ en wel college van pg's
Eergisteren
- Druk op Guyanese parlementsvoorzitter om mediabeperkingen op te heffen
- Afro Caraïbische Educatie Academie reikt eerste certificaten uit
- De onbegrijpelijke visummuur voor Suriname
- Man (64) zwaar toegetakeld met stroomkabel na burenruzie; verdachte aangehouden
- Gewapende roofoverval op goudzoekerskamp in Pikin Kawina
- China blijft kolencentrales bouwen ondanks bloeiende zonne- en windenergiesector
- Medische Zending-poli Coeroeni officieel geopend
- Goud staat op het punt nieuwe records te bereiken nu kopers terugkeren
- Duurzaam ontwikkelingsprogramma West-Suriname gestart
- Suriname: crisis in slow motion
- Zon en lokale buien
- Bangladesh nadert verkiezingen: India, Pakistan en China volgen nauwlettend
- Column: Hervormen, ja, maar niet blind
- Brunswijk: Jones is handlanger van de regering
- Pawiroredjo: Begin bij politie en capaciteit; meerdere pg’s lossen kernproblemen niet op