Een leven vol natuur en fotografie
Naast fotograaf is hij ook ondernemer; hij richtte het Luo Hong Art Museum op in Beijing, waar zijn eigen fotografische werken worden tentoongesteld. Een bezoek aan het museum leert dat zijn stijl zich kenmerkt door een verfijnde esthetiek en een diep respect voor de natuur.
Nog voordat we (deelnemers aan het China International Press Communication Center 2025 Program) het museum betreden, worden we betoverd door een traditionele tuin met bomen, trappen, rotsen, kabbelende watervallen, en zwanen die gracieus door de mistige vijvers bewegen. De tuin is een lust voor het oog én het hart. Binnen in het museum wachten ons zalen vol prachtige momenten uit het natuurleven. De liefde voor de natuur spat uit de foto’s.

Iedereen maakt foto’s van de haast onwerkelijk mooie beelden, maar zulke beelden als Luo Hong kan bijna niemand maken. Zoals hij zelf zegt: "Met de wens om de mooiste momenten van de natuur voor altijd vast te leggen, had ik sinds mijn jeugd de droom om fotograaf te worden. Ik reisde naar vele delen van de wereld en werd vaak ontroerd en geschokt door de schoonheid van de natuur en het leven op onze planeet. Vastbesloten wilde ik deze zeldzame schoonheden met zoveel mogelijk mensen delen. In dat proces veranderde fotografie voor mij van een droom in een overtuiging: dat de grote schoonheid van hemel en aarde ook de schoonheid in mensen kan wekken."

Vanaf zijn tienerjaren droomde hij ervan om fotograaf te worden. In 1995, op 27-jarige leeftijd, begon hij deze droom waar te maken door landschappen te fotograferen in zijn geboortestreek Sichuan en het westen van China. Toen hij in 2001 voor het eerst naar Zuid-Afrika ging, maakte hij voor het eerst van dichtbij kennis met wilde dieren. Diep onder de indruk zei hij: "In Afrika zag ik de harmonie tussen mensen, dieren en natuur, en besefte ik dat natuur en leven elkaar aanvullen."
Tot nu toe heeft hij Afrika 56 keer bezocht. Aan de muren van het museum zien we die reizen voorbijtrekken: olifanten, jaguars, leeuwen, welpen, herten en zebra’s. Hij reisde de wereld rond, legde koningspinguïns vast in Antarctica bij -20 graden, wist alle acht soorten flamingo’s te fotograferen, en ook beren in Canada. In Tibet fotografeerde hij de verschillende bergen.

Uit zijn werk spreekt niet alleen zijn devotie aan de natuur, maar ook het diepe respect daarvoor.
"Een andere les die ik van fotografie heb geleerd, is dat het leven niet draait om hoeveel rijkdom je hebt, maar of je toekomstige generaties spiritueel kunt beïnvloeden. Ik hoop een positieve waarde van zelftranscendentie achter te laten, met werken die mensen verwarmen en inspireren om van schoonheid en het leven te houden."
De nalatenschap van Luo Hong is die van een bijna surrealistische wereld waarin hij ons de natuur in al haar facetten toont. Niet alleen het wildleven, maar ook zijn landschappen zijn fenomenaal. Hij maakte beelden boven een actieve vulkaan, vloog in een helikopter zo laag mogelijk over kolkende lava, terwijl alle alarmbellen afgingen en hij de giftige gassen trotseerde, om ongeëvenaarde beelden te delen.

In een documentaire in het museum neemt Luo Hong ons mee op zijn avontuurlijke reizen. We zijn sprakeloos en vol respect voor zijn onvermoeibare volharding om schoonheid vast te leggen. Het geeft ons de boodschap dat ook wij onze dromen kunnen najagen met dezelfde adviezen die hij meekreeg van zijn ouders.
"Ik ben mijn hele leven bewogen door schoonheid en ik zal voor schoonheid blijven bestaan."
Indra Toelsie
Vandaag
-
08:53
Iran presenteert 10-puntenplan voor beëindiging oorlog met VS en Israël
-
06:56
Bepalen onderwijsagenda is een Surinaams voorrecht
-
05:05
Toenemende kans op middagbuien
-
03:14
Acties universiteitspersoneel opgeschort na overleg met vicepresident
-
02:37
Wereld reageert op 'brutale' Israëlische aanvallen op Libanon na VS-Iran staakt-het-vuren
-
00:59
Column: Sportpaspoort affaire
-
00:33
Kleurrijke start 61e Avondvierdaagse: bijna 5.000 deelnemers op pad
-
00:00
Vier jaar celstraf geëist tegen ex-directeur FAI voor fraude
Gisteren
- Simons, Demon en Mijnals geëerd met ‘Dya Dya Sranan Uma’-award
- Wanneer schoonheid verandert in blijvende schade
- Man neergestoken aan de Wilhelminastraat: agent schiet verdachte neer na aanval
- President Simons: Onderwijs moet direct bijdragen aan productie en economische groei
- Overwinning verkwanseld: Israël reageert op Trumps staakt-het-vuren met Iran
- Laatste kans op legitieme portie nadert: termijn vervalt per 1 mei
- Nieuwe aanvallen in Golfregio ondanks afgesproken staakt-het-vuren tussen VS en Iran
- EY Suriname ondersteunt geboortezorg Sint Vincentius Ziekenhuis
- Laat los, bouw op, verbind!”
- Rekenkamer: Aanbevelingen blijven liggen, toezicht op overheidsprojecten schiet tekort
- Overwegend warm met kans op lokale buien
- Abrupte ommekeer Trump: na dreiging tot vernietiging, nu staakt-het-vuren met Iran
- Column: Chan, de man die zich wilde onderscheiden
- OM ontkent rol pg in zaak Pikin Saron; laatste woord verdachten uitgesteld
Eergisteren
- LVV streeft naar 70% zelfvoorziening in pluimveesector
- China en Rusland vetoën VN-resolutie ter bescherming van scheepvaart in Straat van Hormuz
- Strafzaak Richano Santokhi verschoven vanwege uitvaart vader
- Eervolle staatscrematie voor gewezen president Chan Santokhi te Uitkijk
- 'Get a grip': Iraanse ambassades bespotten Trumps grove dreiging
- Nationale en internationale eerbetonen bij afscheid Chan Santokhi
- Leiderschap en rouw in een multi-etnische samenleving
- Trump dreigt met vernietiging: 'Een hele beschaving zal vannacht verdwijnen'
- Afscheid van ex-president tevens VHP voorzitter Chan Santokhi
- Sluiting Straat van Hormuz verdeelt olie-inkomsten Midden-Oosten: winnaars en verliezers
- Verkeersmaatregelen en afsluitingen rond uitvaart en crematie Santokhi
- Overwegend warme dag met bewolking en lokale buien
- VES: Santokhi leidde Suriname door zware economische crisis
- Column: Na Chan; strijd om de hamer of kracht van de partij?
- Internationale delegaties en prominente toespraken bij staatsuitvaart Santokhi