VHP: Er liggen mooie tijden voor ons
Het geduld, de discipline en de vastberadenheid van alle Surinamers, zullen een cruciale rol spelen bij het vormgeven van de toekomst van de natie voor de komende jaren. We kunnen nu samen bouwen aan een goede toekomst voor onszelf, onze kinderen en ons nageslacht.
Als we 2020 terugblikken mogen we als VHP zeer tevreden zijn over de prestatie die de partij heeft geleverd in het haast afgelopen jaar 2020. We hebben een nieuwe VHP, een VHP met nieuw elan, een VHP die nationaal en breed gedragen wordt. Onze partij is gegroeid tot een nationale beweging. Wij hebben het proces van daadwerkelijke nationalisering en verbreding van de VHP op daadkrachtige wijze ter hand genomen. Dat heeft geresulteerd in een grote verkiezingswinst voor de partij op 25 mei 2020.
In de tweede helft van 2020 heeft de regering heel hard gewerkt, derhalve kan ze met geheven hoofd zeggen dat ze erin geslaagd is, gedeeltelijk haar doel te bereiken, namelijk de financiële chaos te herstellen.
We moeten als VHP vooruitkijken op het nieuwe jaar met de wetenschap dat er mooie tijden voor ons liggen. Alhoewel de uitdagingen groot zijn, heeft ieder van ons de moed en vastberadenheid om ze tegemoet te treden. Het pad is natuurlijk niet altijd even glad, maar we kunnen en moeten er alles aan doen Suriname te ontwikkelen, zodat alles in ons leven ten goede verandert.
De regering heeft al een begin gemaakt orde op zaken te stellen. De corruptie en de criminaliteit zullen in 2021, met de wet in de hand hard aangepakt worden. Er wordt thans een financieel en monetair beleid gevoerd dat goed is voor de hele bevolking. Het nieuwe Suriname mag geen herhaling zijn van de politiekvoering en het wanbestuur van de 2 voorgaande regeringen.
Door transparant en prudent beleid, heeft de VHP samen met de regering, ervoor gezorgd dat het imago van de Republiek Suriname opgevijzeld is, waardoor er weer respect is voor ons. Het geschonden vertrouwen is binnen 5 maanden herwonnen. We gaan als VHP voor transparantie, integriteit, openbaarheid van bestuur, goed beleid en afleggen van verantwoordelijkheid.
Het wederopbouwplan wordt volgend jaar omgezet in het Ontwikkelingsplan 2021-2026. Wanneer beleid en programma's worden opgesteld met duidelijke doelstellingen voor ogen, worden op zowel korte als lange termijn voordelen behaald.
Verspilling wordt aangepakt, bezuiniging van 15 tot 20% op alle ministeries, er is nu sprake van een positief saldo, waardoor de regering in staat is de AOV, pensioenen, kinderbijslag etc. te verhogen en de salarissen te betalen zonder te lenen. Inkomsten die door de vorige regering in onderpand zijn afgestaan, moeten door de regering vrijgemaakt worden zodat ze weer goed besteed kunnen worden.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 879
- Jennifer Simons, eerste vrouwelijke president van Suriname
- Opvallende afwezigheden overschaduwen BRICS-top in Rio de Janeiro
- HVB: Vrouwelijk leiderschap opent nieuwe weg
- Fractieleiders spreken hoge verwachtingen uit bij felicitatie
- President neemt afscheid: 'Leiders dienen, het volk regeert'
- Schietincident beëindigt feest aan de Ephraimzegenweg
- DNA kiest Simons tot president en Rusland tot vp
- Korte Assembleevergadering verwacht; 34 stemmen nodig
- Suriname: Wachten op het busje,… het komt maar niet!
- Delegatie Israël naar Qatar ondanks geschil over staakt-het-vuren
- Champions League of hulpbronnenvloek?
- Onweer dient zich al vroeg aan op deze zondag
- BRICS bereikt akkoord over gezamenlijke verklaring voor top in Rio
- CV Rusland: Man van beleid, integriteit en bruggenbouwer
- Simons schrijft geschiedenis als eerste vrouwelijke Surinaamse president
Eergisteren
- Politiebericht over 67-jarige vrouw omgekomen bij brand
- Caricom boekt vooruitgang met regionale voedselzekerheid
- Structurele steun voor leerstoornissen in onderwijs
- Dalai Lama: 'Ik wil nog 40 jaar leven'
- Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding
- De eerste vrouwelijke president van Suriname
- Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het leven
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheersing
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op dienstweigering
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru
- 169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal
- Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachtingen en werkelijkheid