VHP: Er liggen mooie tijden voor ons
Het geduld, de discipline en de vastberadenheid van alle Surinamers, zullen een cruciale rol spelen bij het vormgeven van de toekomst van de natie voor de komende jaren. We kunnen nu samen bouwen aan een goede toekomst voor onszelf, onze kinderen en ons nageslacht.
Als we 2020 terugblikken mogen we als VHP zeer tevreden zijn over de prestatie die de partij heeft geleverd in het haast afgelopen jaar 2020. We hebben een nieuwe VHP, een VHP met nieuw elan, een VHP die nationaal en breed gedragen wordt. Onze partij is gegroeid tot een nationale beweging. Wij hebben het proces van daadwerkelijke nationalisering en verbreding van de VHP op daadkrachtige wijze ter hand genomen. Dat heeft geresulteerd in een grote verkiezingswinst voor de partij op 25 mei 2020.
In de tweede helft van 2020 heeft de regering heel hard gewerkt, derhalve kan ze met geheven hoofd zeggen dat ze erin geslaagd is, gedeeltelijk haar doel te bereiken, namelijk de financiële chaos te herstellen.
We moeten als VHP vooruitkijken op het nieuwe jaar met de wetenschap dat er mooie tijden voor ons liggen. Alhoewel de uitdagingen groot zijn, heeft ieder van ons de moed en vastberadenheid om ze tegemoet te treden. Het pad is natuurlijk niet altijd even glad, maar we kunnen en moeten er alles aan doen Suriname te ontwikkelen, zodat alles in ons leven ten goede verandert.
De regering heeft al een begin gemaakt orde op zaken te stellen. De corruptie en de criminaliteit zullen in 2021, met de wet in de hand hard aangepakt worden. Er wordt thans een financieel en monetair beleid gevoerd dat goed is voor de hele bevolking. Het nieuwe Suriname mag geen herhaling zijn van de politiekvoering en het wanbestuur van de 2 voorgaande regeringen.
Door transparant en prudent beleid, heeft de VHP samen met de regering, ervoor gezorgd dat het imago van de Republiek Suriname opgevijzeld is, waardoor er weer respect is voor ons. Het geschonden vertrouwen is binnen 5 maanden herwonnen. We gaan als VHP voor transparantie, integriteit, openbaarheid van bestuur, goed beleid en afleggen van verantwoordelijkheid.
Het wederopbouwplan wordt volgend jaar omgezet in het Ontwikkelingsplan 2021-2026. Wanneer beleid en programma's worden opgesteld met duidelijke doelstellingen voor ogen, worden op zowel korte als lange termijn voordelen behaald.
Verspilling wordt aangepakt, bezuiniging van 15 tot 20% op alle ministeries, er is nu sprake van een positief saldo, waardoor de regering in staat is de AOV, pensioenen, kinderbijslag etc. te verhogen en de salarissen te betalen zonder te lenen. Inkomsten die door de vorige regering in onderpand zijn afgestaan, moeten door de regering vrijgemaakt worden zodat ze weer goed besteed kunnen worden.
Vandaag
Gisteren
- Regering werkt aan onderwijsplan richting 2035
- Derde helft WK 2026: de opvallendste cijfers van WK 2026
- Een waardig laatste afscheid laat zich niet haasten
- OAS-topman Ramdin betreurt vertrek van kabinetschef Jessurun na intrekking visum
- President en deskundigen vragen aandacht voor verborgen geweld tegen kinderen
- PAHO: Lage belastingen remmen strijd tegen suiker en alcohol
- Acute bedreiging van veilige obstetrische zorg
- WK 2026 begint onder politieke druk en protesten
- Artikel 140 Grondwet en de psychologie van verantwoordelijkheid
- Onderwijsvernieuwing vraagt meer dan nieuwe plannen alleen
- Warm en benauwd weer; later kans op enkele regenbuien
- Filipijnen: Race tegen de klok om overlevenden te vinden na krachtige aardbeving
- Koopkracht nog niet hersteld ondanks lagere inflatie
- Bijna 600 ontwikkelingsprojecten geregistreerd; uitvoering blijft een probleem
Eergisteren
- Ministers zijn geen uitvoerders en dat is precies hoe het hoort!
- Suriname en Caribisch rampenagentschap versterken samenwerking tegen klimaatrisico’s
- Derde helft WK 2026: Wie zijn de beste sterren om in de gaten te houden?
- Van liefdadigheid naar naleving kinderrechten: rights-based approach versus needs-based approach
- Misiekaba benadrukt arbeidsbescherming, sociale dialoog en eerlijke digitalisering
- Breed draagvlak voor investering in onderwijs en menselijk kapitaal
- VS plaatst Chinese techreuzen Alibaba, BYD en Baidu op zwarte lijst
- Geld overmaken tussen banken voortaan sneller door modernisering betalingssysteem
- Vrouw ernstig gewond bij woningbrand aan Ramgoelamweg
- EBS zet juridische strijd tegen vakbondsleider Hellings voort met hoger beroep
- Nat en benauwd: kans op regen- en onweersbuien
- VES betwist begrotingstekort van 5,1%: Werkelijk tekort is 7,7% van BBP
- Column: Terwijl iedereen wil scoren
- Kabinet President krijgt begroting van ruim SRD 1,2 miljard