Regering vraagt Nederland en VS bijstand in corruptieonderzoek
De regering heeft al verzoeken gestuurd naar Nederland en de Verenigde Staten van Amerika voor bijstand bij corruptieonderzoeken. De regering wil ook bijstand van forensische deskundigen. De verzoeken zijn al de deur uit. President Chan Santokhi heeft tijdens een 'briefing' vanuit Moengo Tapoe zaterdagavond via de televisie meegedeeld dat op alle ministeries enorme misstanden hebben plaatsgevonden. De meeste van de misstanden zijn reeds aangegeven bij de Centrale Landsaccountantsdienst (CLAD). Enkele gevallen kunnen al naar de procureur-generaal omdat die al duidelijk uitgezocht zijn welke strafbare feiten er gepleegd zijn. De regering is bezig met aanpak van corruptie, zei Santokhi bij de evaluatie van 3 maanden regeermacht.
Santokhi voerde aan dat de pg een brief heeft geschreven dat zaken voor onderzoek pas doorgestuurd kunnen worden als er voldoende onderzoek vooraf heeft plaatsgevonden. De CLAD is bezig met het onderzoek, maar heeft bijstand nodig. Zaterdag is tijdens de evaluatie besloten dat de minister van Financiën bijstand van externe bureaus mag inroepen om te helpen bij het onderzoek naar corruptie. Het mag niet zo zijn dat door capaciteitsproblemen bij de CLAD zaken niet snel uitgezocht kunnen worden.
De regering doet er ook alles aan om de rechterlijke macht te versterken, want de corruptiezaken moeten ook snel afgehandeld kunnen worden. Het Openbaar Ministerie is binnen de drie maanden versterkt een flink aantal substituut officieren. Nu zit het vervolgingsapparaat op een maximum van het aantal officieren. Nu kunnen de verschillende vormen van criminaliteit, maar ook de corruptie beter onderzocht worden, meent de president. Er is een speciale aanklager aangewezen bij het Openbaar Ministerie voor corruptiegevallen. Er is een platform ingesteld voor verrichten van corruptieonderzoeken.
Het Hof van Justitie krijgt op zeer korte termijn zes rechters erbij. Met de capaciteitsuitbreiding zal de rechterlijke macht in staat gesteld worden goede rechtspraak te geven aan de samenleving. "Hiermee laten wij als regering zien dat wij waardering hebben voor de rechterlijke macht en dat wij er alles aan doen om de rechterlijke macht te versterken," benadrukte het staatshoofd. De rechterlijke macht moet haar werk in alle onafhankelijkheid en onbevreesd kunnen verrichten tegen alle personen die zich schuldig maken aan overtreding van wet en recht in dit land.
Vandaag
-
16:12
Caribbean Court of Justice veroordeelt Suriname in zaak Ramsamooj
-
14:44
Wanneer cijfers zonder context misleiden
-
12:46
Regering zoekt nieuwe economische kansen via Brazilië en Dominicaanse Republiek
-
10:48
Jonge landbouwers in Nickerie kiezen steeds meer voor andere landbouwgewassen, naast rijst
-
08:50
Adhin: commissievergaderingen DNA in principe openbaar, tenzij geheimhouding nodig is
-
06:52
Analyse: 1 jaar 'Simons-Suriname': slecht huwelijksseizoen
-
04:57
Wisselvallig weer met kans op buien
-
03:06
China stuurt astronaut op jaarlange ruimtemissie, wil maanlanding in 2030
-
01:33
Bewoners Houttuin tekenen fel protest aan tegen geplande opslag radioactief materiaal
-
00:59
Column: Systeemverandering begint met onze eigen keuze
-
00:15
Broki wint na strafschoppen thriller van Robinhood en is SML-kampioen
-
00:00
Één jaar later groeit de vraag waar de systeemverandering blijft
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 925
- Straatverlichting langs weg naar Matta officieel in gebruik genomen
- Corruptie is geen incident, maar een systeem dat wij hebben leren verdragen
- Overeenkomst tussen Cevihas en Sail moet continuïteit bedrijven versterken
- Hadj 2026: Pelgrims ondanks oorlog en hitte naar Mekka
- Autobestuurder rijdt in op politieagent; verdachte voortvluchtig
- Oeganda bevestigt drie nieuwe ebolagevallen; verhoogd risico voor tien andere Afrikaanse landen
- Het volk blijft in de wurggreep van populisme en patronage
- Zelfdoding onder jongeren in Amerika stijgt sterk en blijft derde doodsoorzaak
- Natte zondag verwacht met stevige buien
- VS voert militaire oefening uit boven Caracas
- Kinderen beschermen vraagt meer dan regels alleen
- Hoefdraad verdedigt handelen rond SPSB en gebruik staatsmiddelen
Eergisteren
- Misiekaba: medicatievoorziening moet weer stabiel en betaalbaar worden
- Bouva pleit voor sterkere regionale samenwerking en economische weerbaarheid
- VES Inzicht waarschuwt voor gevolgen van politieke benoemingen zonder juiste deskundigheid
- BOG intensiveert bestrijding van chikungunya in delen van Blauwgrond
- Samenwerking en innovatie versterken duurzame landbouw
- Suriname: Wateroverlast – crisisbeheer of structureel beleid?
- Minstens 90 doden bij gasexplosie in Chinese kolenmijn
- Bouwprijzen stijgen gemiddeld met 7,2 procent op jaarbasis
- Finabank ziet sterke groei in kredietverlening en winst over 2025
- Wisselvallig weer met buien in de middag
- Bolivia: 'Humanitaire corridors' om blokkades te passeren te midden van protesten
- Hoefdraad haalt hard uit naar OM en spreekt van politieke vervolging
- Somohardjo verduidelijkt: eerder gevraagd CLAD-onderzoek bleef uit
- Nurmohamed stelt tijdens hoorzitting dat procedures correct zijn gevolgd