Mauricio J. Claver-Carone is 5e IDB-president
Claver-Carone volgt de huidige president Luis Alberto Moreno op. De Raad van Bestuur heeft zaterdag ook een resolutie uitgebracht waarin hij zijn dank betuigt aan president Moreno voor zijn dienst.
Claver-Carone is momenteel plaatsvervangend assistent van de Amerikaanse president en senior directeur voor zaken op het westelijk halfrond bij de Amerikaanse National Security Council. Eerder was hij de Amerikaanse vertegenwoordiger bij het Internationaal Monetair Fonds en senior adviseur van de staatssecretaris voor internationale zaken bij het Amerikaanse ministerie van Financiën.
De genomineerde van de Amerikaanse president Donald Trump is de eerste Amerikaanse staatsburger die de instelling zal leidene in haar 61-jarige geschiedenis.
Claver-Carone behaalde zijn Bachelor of Arts-graad aan Rollins College, Juris Doctor aan The Catholic University of America en Master of Laws in International and Comparative Law aan Georgetown University Law Center.
Om tot president te worden gekozen, moet een kandidaat een meerderheid van het totale aantal stemmen van de IDB-lidstaten ontvangen, evenals de steun van ten minste 15 van de 28 regionale lidstaten (26 lenende lidstaten, plus Canada en de Verenigde Staten). De IDB heeft in totaal 48 lidstaten, met het hoofdkantoor in Washington, D.C., en kantoren in alle lenende landen, evenals in Europa en Azië.
De Raad van Bestuur is de hoogste autoriteit van de Bank. Elke lidstaat benoemt een gouverneur, wiens stemrecht evenredig is aan het kapitaal van de Bank waarop zijn of haar land heeft ingeschreven. Gouverneurs zijn doorgaans ministers van Financiën, presidenten van de centrale bank of andere hoge ambtenaren.
De Raad van Bestuur houdt jaarlijkse vergaderingen om de verrichtingen van de bank te beoordelen en belangrijke beleidsbeslissingen te nemen. Het houdt ook af en toe speciale vergaderingen, onder meer om een president te kiezen.
Mauricio J. Claver-Carone wordt de vijfde president van de IDB. Hij volgt Luis Alberto Moreno (2005-2020); Enrique V. Iglesias (1988-2005); Antonio Ortiz Mena (1971-1988); en Felipe Herrera (1960-1971).
Vandaag
-
13:26
Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
-
11:28
Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
-
09:30
Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
-
07:33
Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
-
05:35
Vandaag volop zon
-
03:38
Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
-
02:41
HvJ versterkt met rechter en AG
-
00:59
Column: Contouren zichtbaar
-
00:00
VHP neemt plaats in de oppositiebanken
Gisteren
- God luistert niet
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cultuur
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s met 43% gestegen
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp
- Eerste Surinamer behaalt prestigieuze Registercontroller-titel aan AdeKUS
- Vijfde verdachte aangehouden op Zanderij in ripzaak Sunparklaan
- Benadering van het vraagstuk: Tijdelijke combinatie lid DNA en presidentschap!
- Advocaat Dubois: Handelingen Kromosoeto discutabel, maar niet strafbaar
- Een zonnige morgen met onweersbuien in de middag
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-project
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting
- Column: Formateur: ja of nee?
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg
Eergisteren
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uitblijven
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Suriname
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig bestaan
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had recht op bescherming
- In Memoriam Patricia Etnel
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwerpwedstrijd
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffing slavernij
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rechtsvervolging
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele noodzaak?
- Regen en onweersbuien op 1 juli
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba
- Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president en vicepresident
- 4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo