Column: All hands on deck
Kijkend naar Europa, dan zien we dat ook daar de competities waren stilgelegd, maar dat sommige weer zijn opgestart, terwijl anderen zijn geschrapt, maar dat de voorbereidingen voor de nieuwe competitie ver gevorderd zijn. De Bundes Liga nam het voortouw om de bal weer aan het rollen te krijgen, met in haar kielzog de Calcio, La Liga en de Premier League. In Nederland en Frankrijk gaan de nieuwe competities in augustus van start. Doordat de Europese competities weer zijn begonnen, zullen spelers uitkomend in deze competities een voorsprong hebben op spelers die uitkomen in competities die nog stil liggen. In aanloop naar de (her)start van de competities waren ze al geruime tijd in training en nu de competities zijn aangevangen, neemt hun fitheid alleen maar toe.
De competities die reeds zijn opgestart hebben met inachtneming van het besmettingsgevaar ervoor gekozen om vooralsnog geen publiek toe te laten. Om de spelers toch de sfeer van een vol stadion te laten beleven, wordt er gewerkt met geluidsfragmenten. Ook op dit stuk zijn deze competities de rest voor. In amateurcompetities beschikt de bond niet over deze geavanceerde hulpmiddelen, waardoor het een hele uitdaging zal zijn voor sporters om zonder publiek tot het uiterste te gaan. In Frankrijk gaat men zelfs een stap verder door ook publiek toe te laten bij de oefenwedstrijden en de wedstrijden om de bekertitel.
In de Verenigde Staten van Amerika zien we dat er geworsteld wordt met het hervatten van de NBA. Een aantal ploegen (spelers en coaches) worden intern gehouden in een 'bubble' om te voorkomen dat er infecties plaatsvinden. Het geheel verloopt nog niet naar wens, maar het bewijst wel dat er stappen worden gezet om weer actief te sporten.
In Suriname zullen de meeste competities niet worden hervat, maar is het wel noodzakelijk dat verenigingen er alles aan doen om hun spelers fit te houden. Als dat niet gebeurt, zal het beter zijn om de komende tijd af te zien van afvaardigingen. Sportmanagers en alle andere actoren binnen de sport zullen moeten meegaan met de veranderde omstandigheden en samen oplossingsmodellen moeten ontwikkelen om verantwoord sporten mogelijk te maken. Er is geen tijd voor egotrippers. Zoals ik eerder betoogde zijn amateurcompetities zwaar in het nadeel, alleen door samen aan te pakken zullen sporters zich in een veilige omgeving verder kunnen ontwikkelen. In de gegeven situatie is 'all hands on deck' het devies!
Mireille Hoepel
Vandaag
-
07:36
NDP: Kerst moment van hoop, verantwoordelijkheid en nationale verbondenheid
-
05:41
Su Aid haalt recordbedrag van SRD 6 miljoen op voor Hematologie SVZ
-
04:55
Rustig weerbeeld op Eerste Kerstdag met matige buien
-
02:57
Eerste openbare kerstvieringen in Bethlehem sinds 2022 ondanks aanhoudend geweld
-
00:59
Column: AFCON 2025
-
00:00
Bisschop Choennie: Kerst is een oproep tot hoop, verzoening en verantwoordelijkheid
Gisteren
- Cassatierechtspraak en het OM: staatsrechtelijke grenzen aan politieke hervormingsdrift
- KPS zet drone-unit in voor snellere opsporing en criminaliteitsbestrijding
- SVB-toppers benoemd in FIFA-commissies
- Dollar op weg naar grootste jaarverlies sinds 2017
- Ondernemer in Nickerie aangehouden op verdenking van smokkel
- Goud stijgt boven $4.500; zilver en platina bereiken nieuwe recordniveaus
- Politie ontmantelt autokraaklocatie en houdt meerdere verdachten aan
- Ontvluchte gedetineerde dodelijk geraakt bij wederaanhouding aan Henck Arronstraat
- Waarom toerisme in Suriname al jaren niet doorbreekt
- Werkgroep moet koers uitzetten voor grondenrechten en decentralisatiebeleid
- Wisselvallig weer met regenbuien
- Technisch onderwijs: niet alleen mooie woorden, maar ook verantwoordelijkheid
- Venezuela stapelt olievoorraden op in eigen wateren door Amerikaanse blokkade
- Prijzen blijven stijgen: inflatie in november 2025 op 11,6 procent
Eergisteren
- 2 maanden verkeersomleiding kruispunt Washington–Amazone–Guarani–Napelstraat
- Jones waarschuwt voor ‘vergaande bevoegdheden’ in milieuwet
- Boek: Corruptie in Suriname
- NDP herdenkt één jaar overlijden Bouterse: nalatenschap en verantwoordelijkheid
- Olie-inkomsten komen sneller dan we denken: zijn we er ruimtelijk klaar voor?
- Guyana onderschept kwik vermoedelijk gesmokkeld uit Suriname
- Trump waarschuwt Maduro: 'Speel niet te hard'
- Overval op man aan Leysweg: schoten gelost
- Beroving aan Waaierpalmstraat: auto en tas buitgemaakt
- Rechter dwingt Guillermo Samson tot correctie en excuses aan Bouva
- Eugène van der San benoemd tot voorzitter Administratief Beroepsinstituut
- Gedetineerde ontvlucht bij Spoedeisende Hulp
- President Simons belooft structurele aanpak problemen AZP
- Overwegend zonnig weer met bewolking en verspreide buien
- VS roept ambassadeurs terug, ook in Suriname
- Parmessar wil onderzoek uitgifte honderden hectaren grond in Nickerie
- Column: Een wet met een prijskaartje: US$ 20 miljoen en een prullenmand
- Danielle Veira: ‘Ik ben smalend weggezet als een ondeugd en als verdachte’