Abdoel: Valse informatie over wetswijziging toezicht cambio's
In de samenleving is er door verspreiding van valse informatie behoorlijk wat ruis ontstaan dat bij wet later op de dag vastgesteld zal worden dat vreemde valuta van de gemeenschap omgezet zal worden in SRD. "Dit is bezijdens de waarheid. Ook dat u uw vreemde valuta niet zal kunnen lichten en in SRD uw geld krijgt, is niet waar. De initiatiefnemers hebben een wijziging van de Wet Toezicht Geldtransactiekantoren 2012 ingediend in De Nationale Assemblee, om de koersopdrijving en de abnormale prijsopdrijving tegen te gaan". Dit zegt initiatiefnemer Amzad Abdoel (NDP). De initiatiefwet wordt vandaag in behandeling genomen door De Nationale Assemblee. De vergadering is gepland voor 10.00 uur.
Bij de voorbereiding van deze wet hebben de initiatiefnemers veel input gehad over wat er allemaal gedaan kan worden om het valutaverkeer beter te ordenen en het volk beter te beschermen. Zo worden er op dit moment verschillende koersen gehanteerd die weer van invloed zijn op de prijzen van goederen en diensten. Er zijn koop en verkoop contracten gesloten waarbij de koper in SRD verdient maar het af te lossen bedrag tegen de dagkoers wordt berekend. Bedrijven die hun goederen en diensten uitsluitend in vreemde valuta aanbieden, hanteren dagelijks een andere koers. De gemeenschap heeft enorm veel last hiervan, benadrukt Abdoel. Met de huidige situatie dreigen velen hun gekochte huizen, auto's enz. te verliezen.
Al deze zaken zijn onder de aandacht van de initiatiefnemers en de commissie van rapporteurs gebracht. "En hiervoor proberen wij een oplossing te vinden. Wij kijken ook hoe wij ervoor kunnen zorgen dat vreemde valuta gekanaliseerd kan worden naar de Centrale Bank van Suriname (CBvS). Dit, ter versterking van de positie van de internationale reserves van de CBvS. "Met de huidige Covid-19 wereldcrisis moet er daaraan gedacht worden, willen we op korte termijn en lange termijn de importen van basisgoederen en medicamenten veilig stellen. Het verbieden van contante transacties in vreemde valuta zou de druk van de wisselkoers enigszins verlichten. Ook dit wordt bestudeerd," zegt Abdoel.
De initiatiefnemers kijken samen met de commissie van rapporteurs naar alle voorstellen die concreet zijn gedaan. "Wat we kunnen, zullen we meenemen ten bate van het volk. Ons doel is niets anders dan de valutatransacties en het valutaverkeer zodanig te ordenen dan het volk adequaat beschermd wordt," voert Abdoel aan.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 901
- Jeugdige arrestanten ontvlucht uit jeugdcellenhuis Opa Doeli
- Niet visumvrij, maar wél een vijfjarenvisum voor Surinamers
- Rosebel eert 30 jaar trouwe medewerkers
- China zet eeuwenoude wetenschap en wijsheid in voor duurzame vooruitgang
- Digitalisering vereist eerst beter bestuur
- Lando Norris pakt eerste wereldtitel na zinderende finale
- Slachtoffer beroofd en geslagen te Zeedijk in Nickerie
- DNV'er blijft ontkennen in moordzaak ondanks nieuwe camerabeelden
- Oproep voor eigen cruiseterminal klinkt luider
- Zonnige dag met mogelijk een lichte bui
- Wereldwijde steun voor Venezolaanse oppositieleider Machado
- KPS rouwt om omgekomen agent
- 525 kilo drugs en 2 vuurwapens onderschept; 3 aanhoudingen
- Situatie SLM in feite erger dan patiënt in ‘intensive care’
Eergisteren
- Volksgezondheid houdt bewustwordingssessie over gendergerelateerd geweld
- Nieuwe VS veiligheidsstrategie baart Europa zorgen: Alarmerend voor internationale orde
- Bromfietser verliest SRD 1 miljoen bij gewapende beroving nabij Schietbaanweg
- Advocaat noemt strafeis tegen Danielle Veira 'buitenaards'
- Bedrijf verliest SRD 378.000 bij nachtelijke inbraak
- Politiebericht over dodelijke beschieting Latour; 2 aangehouden
- CNN: Door VS getroffen drugsboot was op weg naar Suriname
- Onze toekomst in 2026: Somber of hoopvol?
- Dodelijke schietpartij: Politieagent omgekomen, verdachte neergeschoten
- IDB ondersteunt diepgaande hervorming pensioenstelsel
- Warme en vochtige zaterdag voorspeld
- VS werkt aan inreisverbod burgers uit meer dan 30 landen
- Suriname nog niet klaar voor echte local content richting 2028
- CELOS slaat alarm: snelle toename cassaveziekte vraagt onmiddellijke alertheid