Doekhie: Abrahams heeft niet de juiste toedracht gegeven
Doekhie legt uit dat hij ruim een jaar geleden, toen hij om medische redenen naar Nederland moest, de sleutel van het kantoortje overgedragen had aan Donk. Hij had aangegeven dat indien nodig partijtoppers gebruik konden maken van de ruimte om mensen te ontvangen. Doekhie heeft een hele tijd geen gebruik gemaakt van de ruimte, waar zijn privézaken in opgeslagen zijn. Nu hij mensen moest ontvangen, heeft hij te kennen gegeven aan Donk en de beheerder dat hij in het kantoor wilde. De ruimte zou open zijn, maar toen hij daar aankwam, bleek de deur op slot te zijn. Hem werd uiteindelijk aangegeven dat Abrahams de sleutel had en een besluit moest nemen. Doekhie zegt dat hij daarop besloot om de cilinder te vervangen. Nadat hij klaar was, heeft hij de sleutel weer beschikbaar gesteld voor Donk.

Het partijcentrum van de NDP in Nickerie.
"Nu wordt er een hele heisa gemaakt van de zaak alsof ik de deur van het partijcentrum heb ingetrapt," merkt Doekhie op. De gebouwen en het terrein zijn van Doekhie, maar zijn jarenlang ter beschikking van de NDP. Donk om een reactie gevraagd, zegt aan Starnieuws dat hij de wens van Doekhie over gebruik van het kantoortje ook duidelijk had gemaakt een jaar geleden toen hij de sleutels kreeg. Hij merkt op dat Doekhie op basis van de afspraken die onlangs gemaakt zijn met de voorzitter, de ruimte nodig had. Intussen had Donk de sleutels afgestaan aan de beheerder.
Besluit Bouterse afwachten
Doekhie zegt dat Abrahams niet de eigenaar is van de partij. "Hij is de coördinator in Nickerie, maar dat betekent niet dat hij bepaalt wie op de kandidatenlijst komt", stelt Doekhie. Hij heeft afspraken met de partijleider dat er een besluit wordt genomen nadat hij terug is uit het binnenland. "Abrahams heeft het over leiding geven, maar hij kan niet de telefoon pakken en vragen wat er is gebeurd? Zijn uitspraken geven aan dat hij bang is voor Doekhie. Ik ben in alle opzichten van een groter kaliber dan hij is en over leiding geven, kan hij bij mij komen leren", kaatst de politicus terug.
"Ondanks alle geld van Johnny Mahespalsingh, toen hij in 2010 op het VHP-podium stond, hebben wij in Nickerie drie zetels gemaakt," stelt Doekhie. "Ideologie zal het altijd winnen van kapitaal," benadrukt Doekhie. Hij voert aan dat als Abrahams stelt dat hij en Mahespalsingh ervoor gezorgd hebben dat er een overvloed aan propagandamateriaal is in Nickerie, moet hij ook vertellen van waar het geld komt. Dat is pas nieuws. Dat een hond een man bijt is geen nieuws, maar wel als een man een hond bijt".
Donk, die ook apostel is, doet op alle partijleden een beroep om de eenheid te bewaren. Een jaar geleden heeft de partijvoorzitter met iedereen gesproken en onlangs weer. Elk huis dat verdeeld is, zal ten onder gaan als de eenheid niet behouden blijft. Zo kort vóór de verkiezing is die eenheid heel hard nodig. "Er is rust en vrede nodig. De voorzitter van de partij moet ingrijpen. Dat is wat ik als verantwoordelijk bestuurslid van Nickerie vind. Ik sta boven partijen", stelt Donk die bezorgd is over de gang van zaken.
Vandaag
-
12:14
Rishano Santokhi op Zanderij aangehouden na uitzetting uit de VS
-
10:50
Energiecrisis drukt op India en Europa door conflict in Midden-Oosten
-
08:48
NDP: Phagwa als spiegel van nationale eenheid
-
06:51
VHP benadrukt eenheid en hoop tijdens Holi-viering
-
04:55
Afwisseling van zon en verspreide buien op Phagwadag
-
02:57
Valuta onder druk door conflict in Midden-Oosten; energieonzekerheid drijft dollar omhoog
-
00:59
Column: CEO Leo onder stroom: Macht, verweer en verzet bij EBS
-
00:01
VES eist integrale financiële doorlichting zorgsector: Macro-economische noodzaak
Gisteren
- VAE sluit aandelenmarkten door regionale spanningen
- Stichting Lobi 58 jaar: focus op preventie, jongeren en uitbreiding SRHR-zorg
- Opleiding Jeugdtandverzorging 50 jaar: fundament van tandheelkundige zorg
- SVJ en VRTS bundelen krachten: accreditatie voor journalisten én mediabedrijven
- Diplomatieke oproep China-Rusland: stop militaire acties in Iran
- Suriname roept op tot de-escalatie in Midden-Oosten
- Schandaal rond Alcoa Pensioenfonds Suriname bereikt nieuwe fase
- Conflict in Iran verstoort wereldwijde olievoorziening
- Phagwá Milan verbindt generaties met cautál als kloppend hart
- Spoken word, muziek en voordracht kleuren SABI Literatuurfestival 2026
- Wisselvallige maandag met warme middag en lokale buien
- Midden-Oosten in vuur en vlam na moord op Khamenei
- Column: Golfconflict treft Caribisch gebied en Latijns-Amerika
- GuySure-onderzoek afgerond: RvC wacht op ingrijpen regering
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 913
- U-20 Natio wint met 4-0 van Grenada
- Systeemfout in Suriname?
- Regionale landen sturen humanitaire hulp naar Cuba en hervormen relatie met VS
- VMS slaat alarm over besteding SZF-middelen
- President terug van Caricom-top: bilaterale relaties versterkt
- Onderscheiding voor Bhiesnoe Gopal en Ranu Abhelakh
- Afonsoewa: Waarheid over mijn rechtszaak en de misleiding door ex-minister Ramadhin
- Lijk in staat van ontbinding aangetroffen in Klaaskreek; mogelijke verdachte overleden
- RvC EBS: Leo Brunswijk moet schriftelijk reageren na escalatie binnen directie
- Lichaam van Nederlandse toerist geborgen bij Atjoni
- Misiekaba:Investeren in preventie mentale problemen is nationale prioriteit
- Wereldwijde reacties op dood van Iran’s Khamenei: verdeeldheid en onrust
- Ramadhin: De dubbele moraal van Silvana Afonsoewa
- Zonnige 1e dag van maart
- Ayatollah Ali Khamenei: De leider die Irans verzet vormgaf
- Suriname en Brazilië gaan voor moderne landbouw en grotere voedselproductie
- Rijstboeren krijgen padieprijs aangeboden van SRD 500–550 per baal