Kirpalani stichting doneert 2 leslokalen aan Mytylschool
De stichting Mytylschool heeft woensdag twee leslokalen in gebruik genomen. Dit project is overgedragen en gedoneerd door de Kirpalani stichting. “Het idee voor dit project is een tijdje geleden begonnen. We bereiden onze kinderen voor op het vervolgonderwijs”, zegt Joan Voigt, ondervoorzitter van het bestuur van de stichting Mytylschool. Ze geeft aan dat in de praktijk echter de andere scholen vaak niet zijn ingericht voor de leerlingen die de Mytylschool bezoeken.
“Er wordt geen rekening gehouden met leerlingen met een lichamelijke beperking. Ze kunnen niet met hun rolstoel gaan en er zijn geen faciliteiten om naar toilet te gaan,” vertelt Voigt. Volgens haar belanden deze kinderen na een paar weken weer thuis en op gegeven moment weer op de Mytylschool. Hierdoor is het besluit toen genomen door de school om uit te breiden en een (Verbetering Speciaal Onderwijs) VSO klas in te richten voor 15 leerlingen. De beschermvrouwe, first lady Ingrid Bouterse-Waldring, heeft zich onder andere ingezet om het mogelijk te maken dat het terrein dat van Academisch Ziekenhuis Paramaribo was, beschikbaar te krijgen.
De ondervoorzitter zegt dat al gauw zou blijken dat er meer ruimte nodig zou zijn, omdat de leerlingen een jaartje ouder worden. “We besloten dat er wel voldoende plek op het terrein was voor de faciliteiten en zijn gestart. We hebben de toestemming gehad en dankzij de donor zullen de kinderen genieten van vervolgonderwijs,” zegt Voigt.
“Ik mag zeggen dat de Kirpalani stichting dit project met veel genoegen heeft ontvangen en bereid is weer iets te kunnen doen voor de Mytylschool,” zegt Kenneth Kross bestuurslid van de Kirpalani stichting. Hij geeft aan dat er de afgelopen jaren een speciale band is ontstaan tussen de school en de stichting. Zo zijn diverse projecten goedgekeurd en uitgevoerd van heel klein tot grote projecten. Het project voor de twee onderwijslokalen heeft de Kirpalani stichting gedoneerd voor ruim U$ 67.000. Kross zegt dat de toewijding voor het project belangrijk is.
Voigt is de Kirpalani stichting erkentelijk voor de bijdrage die steeds wordt geleverd en ook de bereidwilligheid. Het ontwerp van de twee lokalen is gemaakt door Jean Pierre Cheuk A Lam, secretaris van het bestuur. De ontwerper zegt dat de twee lokalen met gemak 50 jaar moeten staan. “Er is niet bespaard op de fundering en we hebben een goede aannemer. Esthetisch gezien hebben we dezelfde stijl gehandhaafd,” zegt Cheuk A Lam. De eisen en gestelde normen zijn terug te vinden in het project.
Door een van de leerlingen is er aan Kirpalani een geschenk overhandigd. De kinderen hebben de aanwezigen hun talenten getoond. De Mytylschool Suriname geeft al meer dan 50 jaar onderwijs aan leerlingen met een fysieke beperking in de leeftijd van vier tot achttien jaar.
Raoul Lith
Vandaag
-
17:05
Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
-
15:08
Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
-
13:10
Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
-
11:13
Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
-
10:11
Gezin gekneveld bij brute overval
-
09:27
Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
-
07:31
Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
-
05:33
Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
-
03:47
China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
-
02:45
Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
-
00:48
Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
-
00:00
Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Gisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden
Eergisteren
- Santokhi en Simons voeren overleg over soepele machtsoverdracht
- Ex-man valt vrouw aan met houwer en pleegt daarna suïcide
- Petronas voegt Roystonea-2 toe aan offshore boorcampagne in Suriname
- Brics-landen wijzen 'anti-Amerikaanse' beschuldiging van Trump af
- Man brengt vrouw levensbedreigende kapverwondingen toe
- Politie zoekt Furjel Leandro Simons voor betrokkenheid drugshandel
- Na verkiezing van met inheemse kalmte licht uitstralende ‘Tante Jenny’:
- VHP zal nieuwe regering opbouwend maar kritisch ondersteunen
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire steun
- Ook vandaag regen en onweersbuien
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor Suriname
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk