PL roept in Nickerie op tot samenbundelen
Op de vergadering is de ondernemer Liakat Mahawatkhan officieel geïntroduceerd als lid van PL. Hij wijst er op dat de Nationale Democratische Partij niet democratisch is, ook al komt het woord voor in de naam. Een democratische partij zou nooit blokvorming vóór de verkiezing verbieden. Hij heeft geen goed woord over de NDP die het volk heeft verarmd.
Somohardjo benadrukt dat Nickerie heel belangrijk is voor de partij. Er is vijftig jaar gewerkt in Nickerie, waarbij de partij in 2010 beloond is met een zetel. Deze is in 2015 geprolongeerd. De politicus stelt dat PL niet weg te denken is in Nickerie. Hij vindt het erg dat een politieke vriend, de VHP, tijdens huis-aan-huis bezoeken de mensen uitlegt dat PL niet meer telt en weggevaagd is. Somohardjo wijst erop dat de oprichter van de VHP, Jagernath Lachmon, en ex-voorzitter Ram Sardjoe bij de wieg gestaan hebben van de PL. Hij had zo een actie van de VHP niet verwacht.
De voorzitter van PL deelt mee dat er kandidaten gescout zijn in Nickerie, maar de namen zullen geheim blijven. Alleen de naam van William Waidoe is bekend, omdat hij weer kandidaat wordt. Volgens Somohardjo pleegt de NDP een inbraak-politiek door mensen weg te kopen. Dat is al gebeurd door vorige keer, waarbij Soeresh Algoe, minister werd. Daarom zullen de namen voorlopig niet bekend worden gemaakt.
Indien Rashied Doekhie niet gekandideerd wordt in Nickerie, zal de NDP volgens Somohardjo geen enkele zetel behalen in het westelijk district. Hij merkt op dat mensen van alles kunnen zeggen van Doekhie, maar hij heeft hard gewerkt in Nickerie. "Doekhie is Nickerie en Nickerie is Doekhie. Als Doekhie niet gekandideerd wordt, krijgt de NDP nul zetels in het district", voorspelt Somohardjo. Hij roept op tot eenheid, want alleen dan kan de regering naar huis worden gestuurd. Pertjajah Luhur is er klaar voor om de regeermacht samen met anderen over te nemen. "Niemand gaat het land alleen kunnen regeren."
Gisteren
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uitblijven
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Suriname
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig bestaan
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had recht op bescherming
- In Memoriam Patricia Etnel
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwerpwedstrijd
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffing slavernij
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rechtsvervolging
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele noodzaak?
- Regen en onweersbuien op 1 juli
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba
- Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president en vicepresident
- 4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo
Eergisteren
- VHP roept op tot rechtvaardigheid, eenheid en gedeelde toekomst
- Politie lanceert online portaal voor verlenging en duplicaat rijbewijs
- Koolstofkredieten: Suriname wacht, Guyana incasseert
- Zunder: Reparatieproces in Engeland bereikt historisch hoogtepunt
- Rusland en Asabina rekenen op het gegeven woord van coalitiepartners
- VHP-fractie dient protest in tegen tonen stembriefje
- Kandidaatstelling president en vicepresident open tot donderdag 3 juli
- Suriname officieel malaria-vrij verklaard door WHO
- Verkiezing president en vicepresident op 6 juli
- Geen goedkope, maar wel lichte zetels
- Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en rechtsstatelijkheid
- Vandaag veel onweersbuien
- Penitentiair ambtenaar verdacht van aanranding blijft op vrije voeten
- Brute roofoverval Carolinakreek: slachtoffer mishandeld
- Adhin: De burger verwacht geen theater, maar waarachtige vertegenwoordiging
- VHP geeft strijd om presidentschap nog niet op