'Warrior queen' Amafo wil economie dollariseren
In Stibula te Latour is de nieuwe naam van de partij en de Faya Lobi beweging gepresenteerd. Amafo is sinds 12 mei 2018, de voorzitter van het bestuur dat bij acclamatie is gekozen. “We hebben onder de radar gewerkt om de partij klaar te maken voor 2020,” deelt Amafo mee. De rij van sprekers heeft, voordat de hamer door oprichter en erevoorzitter van de PBP Armand Kanapé aan Amafo heeft overhandigd, op verschillende manieren benadrukt dat het tijd is voor vrouwelijk leiderschap, een vrouwelijke president. Kanapé is ervan overtuigd dat Amafo de beste persoon is om de partij te leiden en om de vernieuwingen te brengen die ze predikt.
Amafo en de overige sprekers hebben aangehaald dat het voor de politica niet gemakkelijk is geweest de afgelopen jaren. “Maar mi na banabon, o moro doti yu e trowe gi mi, o moro mi’ e gro,” merkt Amafo op. Zij is jarenlang lid geweest van de ABOP. Amafo is twee keer minister geweest: van Transport, Communicatie en Toerisme onder president Ronald Venetiaan, en van Sociale Zaken onder president Desi Bouterse. In maart 2018 heeft ze het lidmaatschap bij de ABOP opgezegd.
De VVD gaat landelijk opereren, benadrukt Amafo. Het blijft niet bij de verbetering van de volksgezondheid, onderwijs, sociale hulp en de stroomvoorziening in het binnenland. De partij is multi-etnisch. Etnische politiek werkt niet, onderstreept Amafo. “Anders alla ingi b’o rij a nieuwste model Mercedes Benz now en alla blakaman wan rolls Royce die Vene ben de,” illustreert zij. Ze haalt aan dat er heel wat beloofd was. Dubai en de vele grote investeerders zijn niet gekomen, het land is niet meer gaan verdienen, de vooruitzichten om meer te verdienen zijn ook niet rooskleurig. “Don’t let them fool you!,” roept ze.
VVD heeft veel in petto, het dollariseren van de Surinaamse economie is een van de plannen waar de samenleving alvast over mag weten, deelt Amafo mee. De problemen met de wisselvallige koersen zijn dan opgelost, de Surinaamse contracters bij multinationals kunnen dan het volle pond aan salaris verdienen, illustreert zij. Verpleegkundigen hoeven niet meer te solliciteren naar het buitenland. En militairen komt het ook goed uit want “den dede in a film sondro fu go na oorlog.” De SRD zorgt vandaag de dag voor hoofdpijn door de koersen, zegt Amafo. “Wi o ruil a SRD in gi a Amerkan dalla. Geef ons mandaat, we brengen het. De koers zal niet meer bestaan. Mek a san tron wan dalla gi wan dalla!”
Over de VVD van Nederland (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) hoeft er geen verwarring te zijn, merkt Amafo op tegenover journalisten aan het eind van de proclamatie. “We leven in Suriname hé, ik denk niet dat het stemvolk daaronder zal lijden,” zegt ze kort. Amafo geeft aan dat nog besloten moet worden op welke manier de VVD aan de verkiezingen gaat meedoen. “De wijzigingen in de kieswet zijn pas een week geleden aangenomen, veel partijen worstelen ermee,” geeft ze aan. “Nu is belangrijk om leden te werven, om mensen te winnen voor onze gedachten. Wanneer de tijd daar is, zullen we het besluit bekend maken.”
René Gompers
Vandaag
-
18:54
Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Suriname
-
16:56
Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig bestaan
-
15:07
Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had recht op bescherming
-
13:05
In Memoriam Patricia Etnel
-
11:03
AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwerpwedstrijd
-
09:00
President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffing slavernij
-
08:46
Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rechtsvervolging
-
06:48
Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele noodzaak?
-
04:54
Regen en onweersbuien op 1 juli
-
02:56
Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba
-
00:59
Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president en vicepresident
-
00:00
4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo
Gisteren
- VHP roept op tot rechtvaardigheid, eenheid en gedeelde toekomst
- Politie lanceert online portaal voor verlenging en duplicaat rijbewijs
- Koolstofkredieten: Suriname wacht, Guyana incasseert
- Zunder: Reparatieproces in Engeland bereikt historisch hoogtepunt
- Rusland en Asabina rekenen op het gegeven woord van coalitiepartners
- VHP-fractie dient protest in tegen tonen stembriefje
- Kandidaatstelling president en vicepresident open tot donderdag 3 juli
- Suriname officieel malaria-vrij verklaard door WHO
- Verkiezing president en vicepresident op 6 juli
- Geen goedkope, maar wel lichte zetels
- Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en rechtsstatelijkheid
- Vandaag veel onweersbuien
- Penitentiair ambtenaar verdacht van aanranding blijft op vrije voeten
- Brute roofoverval Carolinakreek: slachtoffer mishandeld
- Adhin: De burger verwacht geen theater, maar waarachtige vertegenwoordiging
- VHP geeft strijd om presidentschap nog niet op
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 878
- Santokhi en Simons voeren overleg over democratische transitie
- Man beschoten bij gewapende goudroof in Brokopondo
- Potentiële uitbraak van infectieziekten in Rahemal & omgeving
- Brunswijk ook met VHP ondersteuning vicevoorzitter DNA
- Adhin gekozen tot voorzitter van De Nationale Assemblee
- Brunswijk toegelaten als Assembleelid; geen vicepresident meer
- Brunswijk: Ik blijf vicepresident tot opvolger is gekozen
- Simons: Wie zich niet houdt aan akkoord, stapt eruit
- Brunswijk beëdigd door Parmessar; mogelijk geen vicepresident meer
- Is God almachtig?
- Raadsvrouw van voorganger verdacht van verkrachting pleit voor vrijspraak
- Het blijft onweren in de middag
- 'Hey Daddy': Hoe wereldleiders Trump’s ego strelen
- Moordverdachte sloeg slachtoffer met tas om vermeende seksuele provocatie
- Gregory Rusland unaniem voorgedragen als vicepresidentskandidaat