Bouterse pakt knelpunten ressort Kabalebo aan
De president heeft ook een onderhoud gehad met het traditioneel gezag. Kapitein Carlo Lewis van Apoera laat optekenen via het Nationaal Informatie Instituut dat het een vruchtbaar gesprek is geweest. Hij is blij dat knelpunten besproken zijn met de president. De weg van Apoera naar Washabo moet dringend worden aangepakt. In september zal Baitali beginnen met het asfalteren van de weg van Apoera naar Washabo. Voor nu tot september zullen er werkzaamheden voorafgaande aan de asfaltering worden verricht.
Er is ook aandacht gevraagd voor de weg van Apoera naar Nickerie, die ontwikkeling zal bieden voor onder andere het onderwijsproces, de gezondheidszorg en handel.
President Bouterse heeft verder ook gesproken met onder andere de vrouwenorganisatie die zich bezighoudt met het verwerken van krappa-olie, sportorganisaties, leerkrachten en individuen. Er staan nog diverse gesprekken voor zaterdag op de agenda. De president keert zondag terug naar Paramaribo.
Massameeting
Op de massameeting, die goed bezocht werd, stond ontwikkeling van het ressort Kabalebo en de mogelijkheden van het gebied centraal, meldt de NDP in een persbericht. Als nationale partij staat de NDP voor ontsluiting van ons land én voor het betrekken van eenieder bij de groei van Suriname. Investeringen ter bevordering van de sociale en technologische ontwikkeling in het ressort werden daartoe besproken.
De president stond stil bij de succesvolle ontwikkelingen die in de afgelopen jaren in nabijgelegen ressorten hebben plaatsgevonden. Deze voorbeelden strekten van basisvoorzieningen tot fysieke ontsluiting en productie. De regering, onder leiding van de NDP, heeft ervoor gezorgd dat onder andere Apetina een eigen vliegtuig heeft gekregen die lokale vluchten onderhoud; waarbij Wayana jongeren een pilotenopleiding volgen. Tevens werd er gezorgd voor basisvoorzieningen te Kwamalasamutu, alsook voor de bewoners van Tepu die nu beschikken over elektriciteit. De dorpen Alalapadu en Amotopo werden bijvoorbeeld ontsloten door aanbouw van een brug en een 54 kilometer lange weg. De NDP zegt zich te zullen blijven inzetten voor onder andere deze gebieden.
Vandaag
-
06:46
Staatsraad presenteert eerste schriftelijke jaarverslag aan president
-
04:54
Wisselvallig weer met buien en zon
-
03:13
Na druk: EU stelt Mercosur-deal uit
-
01:32
Pg en hofpresident kritisch over ingrijpende wijzigingen rechterlijke macht
-
00:59
Column: 51 stemmen voor schrappen muilkorfartikelen...
-
00:00
Centrale Bank haalt SRD 400 miljoen uit de economie via nieuwe spaarcertificaten
Gisteren
- Samenwerking MAS en UKHO beoogt versterking maritieme veiligheid
- DSB stelt SRD 160 miljoen dividend vast na goedkeuring jaarrekening 2024
- Onroerend goed (registergoed) transacties
- Leger des Heils deelt dit jaar fors minder kerstpakketten uit
- Tas met sieraden en geld buitgemaakt bij straatberoving
- Politie houdt jongeman aan na vondst vuurwapen bij supermarkt
- Ook Hasselbaink assistent-coach Natio
- DNA buigt zich vrijdag over wet Duurzaam Natuurbeheer
- Levenslange celstraf voor Franse anesthesist na vergiftiging 30 patiënten
- Korpschef is geen bevelvoerder, maar bewaker van duurzaamheid en professionaliteit
- Subsidie-uitbetaling en commissie in zicht na overleg met PLO
- Afwisselend weer met zon en buien
- Tienduizenden boeren protesteren in Brussel tegen Mercosur-verdrag
- Column: Ten Cate aan het roer
- Lazard akkoord met ontbinden schuldherstructureringscontract
Eergisteren
- Instelling beheersraad centraal bij overleg over Waterkant
- President en VWPU werken aan structurele oplossing
- Twaalf verdachten aangehouden na onderzoek naar gewapende overvallen
- Vaktrainingen geven nieuwe kansen aan inwoners van Albina
- Verdachte die toeristen beroofde nabij Palmentuin, aangehouden
- Reactie op column: Waarom Suriname een échte korpschef nodig heeft
- Politieagent onder vuur genomen en beroofd
- Latijns-Amerika en Cariben delen nieuwe oplossingen duurzame schoolmaaltijden
- Wet Openbaarheid van Bestuur kent lange voorgeschiedenis
- Bewolking, zon en regen wisselen elkaar af
- Olieprijzen dalen scherp; markten vrezen overschot in 2026
- Kunsteducatie krijgt impuls in Brokopondo met project Beeldkracht
- Parlementaire commissie wil OM spreken over initiatiefwet inrichting rechterlijke macht