Surinaamse en Barbadiaanse bedrijven werken samen
Lemmer laat optekenen dat er momenteel veel ontwikkelingen gaande zijn op Barbados. Volgens hem zijn er vergaande plannen voor de bouw van twee nieuwe hotels, een cruise terminal en een modernere luchthaven. Ook wil de overheid de wegeninfrastructuur aanpakken. De benodigde materialen zoals graniet (dijkstenen en steenslag), rivierzand en silicazand, komen nu echter nog voornamelijk uit Spanje en Canada en nauwelijks uit de regio. Om daar verandering in te brengen willen CRS, Hazlo en Infra Inc. de samenwerking bevorderen tussen Surinaamse bedrijven die actief zijn op het gebied van exploratie en exploitatie van ontwikkelingsmineralen zoals graniet, zand, kaolien en Barbadiaanse bedrijven in de mijn- en constructiesector.’
Hazlo Geosolutions zal een technische bijdrage te leveren bij de totstandkoming van deze Surinaams-Barbadiaanse partnerschappen, deelt Lemmer mee. Het Surinaamse bedrijf is gespecialiseerd in dienstverlening op het gebied van exploratie en projectontwikkeling in de mijnbouw en minerale sector. Door deze samenwerking ontstaat de mogelijkheid een Caricom Enterprise voor infrastructuur en mijnbouw op te zetten. Het idee van Caricom Enterprises werd in 2012 door president Desi Bouterse gepresenteerd toen hij voorzitter van de Caricom was. Het bijzondere van een Caricom Enterprise is dat Caricom-zusterlanden op elkaars grondgebied ondernemen op basis van een partnerschap.
CRS heeft ook de contacten aangescherpt met C.O. Williams. Dit bedrijf is onder andere actief in de winning van kalksteen op Barbados. Ook in Suriname is er vraag naar dit product, vooral voor toepassingen in de landbouw- en veeteeltsector en voor waterzuivering. Met Neil Weekes, de algemeen directeur van het bedrijf, is gesproken over de uitwisseling van kennis en het verlenen van technische assistentie aan Surinaamse bedrijven in deze sectoren. Het bedrijf zal een permanente vertegenwoordiger in Suriname aanstellen om de samenwerking meer structuur te geven. Hierdoor kan het bedrijf beter inspelen op de behoeften van de Surinaamse bedrijven.
Roger Gill, algemeen directeur van Infra Inc, heeft tijdens zijn verblijf in Suriname een oriëntatiebezoek gebracht aan de granietmijn Quarry 28 in Para. Quarry 28 is op 16 november 2018 gestart met de commerciële productie van granietproducten. Met een capaciteit van 500 ton per uur en 9 productielijnen, is deze mijn de grootste steenslagoperatie binnen een straal van 50 km van Paramaribo. Het bedrijf zal zich door het opzetten van een zogeheten boulder (dijkstenen) supermarkt langs de Surinamerivier vooral op de export naar de regio richten, kondigt Lemmer aan.
Gisteren
- Het ongemakkelijke nationalisme van Gregory Rusland
- Tiener neergestoken na ruzie over voetbal op erf buurtbewoners
- Trump vervangt nationale veiligheidsadviseur Waltz met Rubio
- Suriname daalt op persvrijheidsindex van plek 28 naar plek 32
- DNA plant openbare vergadering over actuele kwesties
- CBvS en Bankiersvereniging verwerpen uitspraken Gajadien
- PCS-personeel in actie: 'Geen loon, geen werk'
- Man vermoordt vrouw en pleegt suicide in dorp Gakaba
- TotalEnergies boort nieuwe put in Blok 64
- Kortgedingrechter schorst SVB-verkiezing
- Inflatie in maart 2025: lichte stijging, voedselprijzen wisselend
- Open Brief aan de president en de Staatsraad
- Weinig wind, grote kans op regen
- Ter nagedachtenis aan 'Jules Albert Wijdenbosch'
- President: Oproepingskaart symbool democratie
- Na vertrek PL: VHP bevestigt toewijding aan regeerakkoord
Eergisteren
- Santokhi presenteert plannen voor tweede regeertermijn
- HVB: Leegstandsheffing om verval Paramaribo tegen te gaan
- FIFA: Rechterlijke inmenging in SVB-verkiezing leidt tot directe schorsing
- PL uit regering: Ramsaran en Somohardjo stappen op
- Rechtbank heeft VLS doelbewust gesaboteerd
- ABOP eert de arbeider op Wrokoman Dey
- SOVA: Advies over gefaseerde invoering NBW is genegeerd
- SWOS wil rechtvaardiger beleid voor Surinaamse werkenden
- Jachtincident loopt fataal af in Casipora-gebied
- Verwerking stembiljetten officieel gestart
- NDP: Strijd arbeidsvoorwaarden urgenter dan ooit
- President benadrukt inzet werkende mens op Dag van de Arbeid
- Chaos bij uitbetaling sociale uitkering Brokopondo
- Wake voor Adrianna Young gehouden te Waka Pasi
- VHP eert arbeiders als stille kracht economie
- Bond OW eert Anton de Kom met kranslegging en opruimactie
- Dag van de Arbeid: Surinaams Erfgoed van strijd en solidariteit
- Afwisselend bewolking en regen
- DNA-kandidaat Jamiro Pink beschuldigd van verkrachting
- Vakcentrale C-47 wijst vervolg IMF-programma af
- Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verkiezingen in gevaar brengen
- Column: Geen zuivere koffie
- Mathoera voor presidentschap: Geen één-twee met Santokhi