Sharman tegen etnische politiek en enge partijtradities
Sharman heeft een uitgesproken mening over etnische politiekvoering. Hij vindt dit dodelijk voor dit land en zeker voor de VHP. Sharman zegt aan Starnieuws dat hij het er absoluut niet mee eens is, dat de VHP een etnische campagne heeft gevoerd. Volgens hem is er sinds de leiding van de partij enkele jaren terug is overgenomen door een nieuwe generatie onder leiding van Chan Santokhi, een duidelijk signaal gegeven om af te rekenen met etnische politiek. "Het is een proces binnen een partij met een Hindostaanse historie van langer dan 60 jaar. Je zal de samenleving ervan bewust moeten maken en ook de eigen achterban. Er zal ook weerstand zijn. Maar wij jonge generatie politici hebben zeker het verlangen de partij open te gooien. Het moet gaan om een principe, een ideologie en het maakt niet uit van wie het is, of waar je woont. Ik ben voorstander van om dat fundament nu te leggen", stelt het aankomende Assembleelid.
De VHP'er zegt dat zijn zienswijze alles te maken heeft met wat hij zijn voordeel noemt, te zijn geboren in het plattelandse Paradise, te Nickerie. "Daar ben ik opgegroeid met veel meer etnische groepen dan alleen Hindostanen. De meeste van mijn vrienden zijn van creoolse en Javaanse komaf. In mij zit het hokjesdenken en handelen niet en die verandering zie ik steeds meer in de VHP. Wil de partij groter worden en willen we landelijk in alle kiesdistricten meedoen aan de verkiezingen, dan moeten we de zaak opengooien en niet alleen opengooien om kleur te krijgen. Wij moeten de mensen ook omarmen en betrekken en laten doorstromen in alle organen van de partij tot zelfs de top. Die mogelijkheid moet er zijn voor alle Surinamers. In elk geval is de nieuwe generatie politici in de VHP daar erg gevoelig voor. We praten alleen daarover en niet meer in termen van Hindostanen, dat is niet meer onze stijl en absoluut niet mijn stijl”, zegt Sharman.
Sharman die medicus is en werkzaam bij de Regionale Gezondheidsdienst (RGD), heeft na NDP-voorzitter Desi Bouterse (34.891) de meeste stemmen behaald bij de verkiezingen in Paramaribo. “Het is leuk voor mij, maar het gaat in de eerste plaats om de partij en de V7 combinatie. Het zou meer glans hebben gehad als wij de verkiezingen hadden gewonnen. De politicus die in de verkiezingen van 2010 al kandidaat was in Nieuw Front-verband behaalde toen ruim 4500 stemmen, maar miste op enkele honderd stemmen toch een zetel in het parlement. “Die 4500 stemmen waren denk ik mijn propaganda in deze verkiezingen. Daarnaast de huis aan huis bezoekjes in de meet de people campagne van de VHP, het stemadvies dat op het laatst is gegeven door de partij en zeker ook mijn maatschappelijke binding met de gemeenschap”, geeft Sharman als reden voor zijn zeteloverwinning.
Over hoe de president gekozen moet worden en de samenstelling van een nieuwe regering, wil Sharman in dit stadium vooral geen ondoordachte uitspraken doen en afwachten wat in de samenwerking van V7 en in de VHP wordt besloten. “Op zich zou het geen slechte optie zijn onze medewerking te verlenen om de president in De Nationale Assemblee te kiezen. De NDP heeft de verkiezingen gewonnen. De resultaten liegen er niet om en dat moeten we gewoon toegeven.
Wilfred Leeuwin
Vandaag
-
17:13
Het nieuwe politie-uniform – een risico voor de veiligheid in plaats van een oplossing
-
15:15
Suriname zoekt nieuwe economische koers op zee tijdens UNIDO-top
-
13:17
Winti-organisatie vraagt Ashanti-koning publieke excuses voor rol in slavernij
-
11:19
Suriname en VS markeren 50 jaar partnerschap met jubileumpublicatie
-
09:20
Hindoestanen in Nederland voelen sterkere culturele band met India dan met Suriname
-
07:22
DCs willen strenger optreden tegen vervuiling na Srefidensi
-
05:24
Overwegend droge dag met lokale buien
-
03:33
Dodelijke flatbrand in Hongkong eist 44 levens; bouwdirecteuren aangehouden
-
01:36
Vrouw gekneveld achtergelaten bij woningoverval
-
00:59
Column: Hier geschoffeerd, daar gehuldigd
-
00:00
Maandinflatie loopt opnieuw op: prijzen stijgen verder in oktober
Gisteren
- De Surinaamse Nationaliteit 50 Jaar Later: Feiten, Wetgeving en Identiteit
- Nieuw politie-uniform: goedkoper, tactischer en beter zichtbaar
- Bezoek koning Willem-Alexander: historisch moment met focus op waterveiligheid en klimaat
- OM dagvaart Jessurun, De Haan en Bissessur in SLM-zaak
- Zesde Kinderchirurgische darmmissie levert tien succesvolle operaties op
- Netwerkreceptie Onderstreept Nieuwe Koers voor Suriname
- Uniek eerbetoon in New Delhi: Surinaamse vlag schittert op de Qutub Minar
- Nederlandse premier bezoekt SAO en prijst vakmanschap bij erfgoedproject
- Bevriende naties willen bilaterale samenwerking met Suriname uitbreiden
- DNA blikt terug op 50 jaar Srefidensi en roept op tot nationale vernieuwing
- Warmte en lokale buien
- Bolsonaro begint aan 27 jaar celstraf voor couppoging
- Adhin: 50 jaar onafhankelijkheid vraagt om eerbied én zelfonderzoek
- Massale viering van 50 jaar Srefidensi op Onafhankelijkheidsplein
Eergisteren
- Caricom onderstreept sterke band met Suriname bij 50 jaar Srefidensi
- PRO benadrukt verantwoordelijkheid en trots op 50 jaar Surinaamse onafhankelijkheid
- A20: Suriname staat klaar voor een nieuw Jubeljaar
- BEP: Een Toekomst van Gelijke Waardigheid voor Alle Surinamers
- Koning Willem-Alexander opent Surinamemuseum in Amsterdam
- President: De viering is voor vandaag; vanaf morgen bouwen we aan onze roadmap
- ABOP: Vijftig Jaar Vrijheid, Veerkracht en Verbondenheid
- Suriname heeft een Natio-aanpak nodig
- Arbeid als Kompas voor de Toekomst van Suriname
- Open brief aan de President van Suriname
- Srefidensi 50: de sprong naar een Suriname dat 24 uur leeft
- Weerbeeld ondersteunt feestelijke dag
- NDP: Samen bouwen aan een verenigd Suriname na 50 jaar onafhankelijkheid
- Column: Hier is míjn bijdrage – en nu die van ons allemaal
- CCK roept op tot dankbaarheid, gerechtigheid en gezamenlijke inzet