Sharman tegen etnische politiek en enge partijtradities
Sharman heeft een uitgesproken mening over etnische politiekvoering. Hij vindt dit dodelijk voor dit land en zeker voor de VHP. Sharman zegt aan Starnieuws dat hij het er absoluut niet mee eens is, dat de VHP een etnische campagne heeft gevoerd. Volgens hem is er sinds de leiding van de partij enkele jaren terug is overgenomen door een nieuwe generatie onder leiding van Chan Santokhi, een duidelijk signaal gegeven om af te rekenen met etnische politiek. "Het is een proces binnen een partij met een Hindostaanse historie van langer dan 60 jaar. Je zal de samenleving ervan bewust moeten maken en ook de eigen achterban. Er zal ook weerstand zijn. Maar wij jonge generatie politici hebben zeker het verlangen de partij open te gooien. Het moet gaan om een principe, een ideologie en het maakt niet uit van wie het is, of waar je woont. Ik ben voorstander van om dat fundament nu te leggen", stelt het aankomende Assembleelid.
De VHP'er zegt dat zijn zienswijze alles te maken heeft met wat hij zijn voordeel noemt, te zijn geboren in het plattelandse Paradise, te Nickerie. "Daar ben ik opgegroeid met veel meer etnische groepen dan alleen Hindostanen. De meeste van mijn vrienden zijn van creoolse en Javaanse komaf. In mij zit het hokjesdenken en handelen niet en die verandering zie ik steeds meer in de VHP. Wil de partij groter worden en willen we landelijk in alle kiesdistricten meedoen aan de verkiezingen, dan moeten we de zaak opengooien en niet alleen opengooien om kleur te krijgen. Wij moeten de mensen ook omarmen en betrekken en laten doorstromen in alle organen van de partij tot zelfs de top. Die mogelijkheid moet er zijn voor alle Surinamers. In elk geval is de nieuwe generatie politici in de VHP daar erg gevoelig voor. We praten alleen daarover en niet meer in termen van Hindostanen, dat is niet meer onze stijl en absoluut niet mijn stijl”, zegt Sharman.
Sharman die medicus is en werkzaam bij de Regionale Gezondheidsdienst (RGD), heeft na NDP-voorzitter Desi Bouterse (34.891) de meeste stemmen behaald bij de verkiezingen in Paramaribo. “Het is leuk voor mij, maar het gaat in de eerste plaats om de partij en de V7 combinatie. Het zou meer glans hebben gehad als wij de verkiezingen hadden gewonnen. De politicus die in de verkiezingen van 2010 al kandidaat was in Nieuw Front-verband behaalde toen ruim 4500 stemmen, maar miste op enkele honderd stemmen toch een zetel in het parlement. “Die 4500 stemmen waren denk ik mijn propaganda in deze verkiezingen. Daarnaast de huis aan huis bezoekjes in de meet de people campagne van de VHP, het stemadvies dat op het laatst is gegeven door de partij en zeker ook mijn maatschappelijke binding met de gemeenschap”, geeft Sharman als reden voor zijn zeteloverwinning.
Over hoe de president gekozen moet worden en de samenstelling van een nieuwe regering, wil Sharman in dit stadium vooral geen ondoordachte uitspraken doen en afwachten wat in de samenwerking van V7 en in de VHP wordt besloten. “Op zich zou het geen slechte optie zijn onze medewerking te verlenen om de president in De Nationale Assemblee te kiezen. De NDP heeft de verkiezingen gewonnen. De resultaten liegen er niet om en dat moeten we gewoon toegeven.
Wilfred Leeuwin
Vandaag
-
21:22
Speelfilm ‘Onder de Paramariboom’ wordt in februari opgenomen in Suriname
-
19:33
Santoe, nieuwe directeur wil verval NV Surzwam aanpakken
-
17:36
VS trekt zich terug uit 66 internationale organisaties
-
15:40
Reconstructie incident Veira onder leiding OM
-
13:44
OM onderzoekt mogelijke financiële onregelmatigheden bij Binnenlandse Zaken
-
12:32
Venezolaans leger begraaft soldaten die omkwamen tijdens Amerikaanse operatie
-
10:30
Man dood binnengebracht bij spoedpost: tekenen van geweld aangetroffen
-
08:51
Groenland: Veiligheidsdreiging door Rusland en China?
-
06:53
Javian en oma Edith begraven na familiedrama in Commewijne
-
04:55
Verspreide regenbuien vooral in de middag
-
02:57
VS lanceert plan voor stabilisatie en oliecontrole in Venezuela
-
00:59
Column: Regelmatig wandelen
-
00:00
BLTO luidt noodklok over beroepsonderwijs en dient eisenplan 2026 in
Gisteren
- Politie waarschuwt: investeer niet in crypto-aanbiedingen via social media
- Taxichauffeur opgepakt voor mensensmokkel in Nickerie
- Met aansteker spelende kinderen veroorzaken woningbrand
- Passagier KLM-vlucht van Amsterdam naar Zanderij overleden
- Hanisha Jairam nieuwe Surinaamse ambassadeur in New Delhi
- Aanhouding Derrick Veira rechtmatig verklaard (update)
- VS neemt Russische tanker met Venezolaanse banden in beslag
- Achter elk uniform schuilt een mens
- VS grijpt Venezolaanse olie, wereld reageert scherp
- Toename griepgevallen: ministerie roept op tot extra waakzaamheid
- President naar Colombia voor versterking medische samenwerking
- Veel uitdagingen voor nieuwe rvc van de SMS
- Zonnig weer met af en toe een bui
- Machado belooft snelle terugkeer en prijst Trump na val Maduro
- Negen illegale Cubanen opgepakt in Nickerie
- Ja meneer, dat zijn de regels!
- OAS-topman Ramdin roept lidstaten op tot gezamenlijke actie rond Venezuela
Eergisteren
- De zaak-Maduro is geen drugszaak — het is een aanval op staatsimmuniteit
- Veertien jongeren ronden Wanica Heroes succesvol af
- Colombia bereidt zich voor op vluchtelingeninstroom
- Cognitieve dissonantie als politieke infrastructuur
- Alberg nieuwe directeur van SAIL: Focus op herstel visverwerking en export
- Parlementaire commissie volgt Caricom-standpunt over Venezuela
- Nederland stopt gezamenlijke anti-drugsacties met VS in Caribisch gebied
- BBS-topman doet aangifte tegen bondsvoorzitter om vermeende beschuldigingen
- LVV: Geen algemeen exportverbod: Suriname mag vis blijven exporteren naar de VS
- Internationale kritiek op ontvoering Maduro tijdens spoedbijeenkomst VN-Veiligheidsraad
- Bewolkt, zonnige perioden en buien
- Galibi al twee weken zonder water en stroom: Alles staat stil, dit is een ramp
- Column: Wie mag een president uit bed lichten?
- Wereldwijde machtsstrijd: Venezuela en Groenland centraal