Sharman tegen etnische politiek en enge partijtradities
Sharman heeft een uitgesproken mening over etnische politiekvoering. Hij vindt dit dodelijk voor dit land en zeker voor de VHP. Sharman zegt aan Starnieuws dat hij het er absoluut niet mee eens is, dat de VHP een etnische campagne heeft gevoerd. Volgens hem is er sinds de leiding van de partij enkele jaren terug is overgenomen door een nieuwe generatie onder leiding van Chan Santokhi, een duidelijk signaal gegeven om af te rekenen met etnische politiek. "Het is een proces binnen een partij met een Hindostaanse historie van langer dan 60 jaar. Je zal de samenleving ervan bewust moeten maken en ook de eigen achterban. Er zal ook weerstand zijn. Maar wij jonge generatie politici hebben zeker het verlangen de partij open te gooien. Het moet gaan om een principe, een ideologie en het maakt niet uit van wie het is, of waar je woont. Ik ben voorstander van om dat fundament nu te leggen", stelt het aankomende Assembleelid.
De VHP'er zegt dat zijn zienswijze alles te maken heeft met wat hij zijn voordeel noemt, te zijn geboren in het plattelandse Paradise, te Nickerie. "Daar ben ik opgegroeid met veel meer etnische groepen dan alleen Hindostanen. De meeste van mijn vrienden zijn van creoolse en Javaanse komaf. In mij zit het hokjesdenken en handelen niet en die verandering zie ik steeds meer in de VHP. Wil de partij groter worden en willen we landelijk in alle kiesdistricten meedoen aan de verkiezingen, dan moeten we de zaak opengooien en niet alleen opengooien om kleur te krijgen. Wij moeten de mensen ook omarmen en betrekken en laten doorstromen in alle organen van de partij tot zelfs de top. Die mogelijkheid moet er zijn voor alle Surinamers. In elk geval is de nieuwe generatie politici in de VHP daar erg gevoelig voor. We praten alleen daarover en niet meer in termen van Hindostanen, dat is niet meer onze stijl en absoluut niet mijn stijl”, zegt Sharman.
Sharman die medicus is en werkzaam bij de Regionale Gezondheidsdienst (RGD), heeft na NDP-voorzitter Desi Bouterse (34.891) de meeste stemmen behaald bij de verkiezingen in Paramaribo. “Het is leuk voor mij, maar het gaat in de eerste plaats om de partij en de V7 combinatie. Het zou meer glans hebben gehad als wij de verkiezingen hadden gewonnen. De politicus die in de verkiezingen van 2010 al kandidaat was in Nieuw Front-verband behaalde toen ruim 4500 stemmen, maar miste op enkele honderd stemmen toch een zetel in het parlement. “Die 4500 stemmen waren denk ik mijn propaganda in deze verkiezingen. Daarnaast de huis aan huis bezoekjes in de meet de people campagne van de VHP, het stemadvies dat op het laatst is gegeven door de partij en zeker ook mijn maatschappelijke binding met de gemeenschap”, geeft Sharman als reden voor zijn zeteloverwinning.
Over hoe de president gekozen moet worden en de samenstelling van een nieuwe regering, wil Sharman in dit stadium vooral geen ondoordachte uitspraken doen en afwachten wat in de samenwerking van V7 en in de VHP wordt besloten. “Op zich zou het geen slechte optie zijn onze medewerking te verlenen om de president in De Nationale Assemblee te kiezen. De NDP heeft de verkiezingen gewonnen. De resultaten liegen er niet om en dat moeten we gewoon toegeven.
Wilfred Leeuwin
Vandaag
-
05:41
Ook vandaag regen en onweer
-
04:27
Santokhi belooft rijkdom voor alle Surinamers
-
03:15
Simons bereidt NDP-achterban voor op regeermacht na 25 mei
-
02:56
Taxiën door de politiek: Laat je stem horen! (slot)
-
01:33
Brunswijk: Realiteit na 25 mei bepaalt koers ABOP
-
00:44
NPS slotmassameeting: Greg for pres!
-
00:00
Misleidende Bluedot-peiling schaadt vertrouwen in journalistiek
Gisteren
- Tijdelijke veiligheidszone rond Hoofdstembureau Paramaribo
- Hassankhan: Wie klachten heeft over verkiezingen, nodig ik uit voor een gesprek
- Ancelotti wenst opvolger Alonso succes bij Real Madrid
- Telkens teleurstelling als moeder van vernieuwing?
- Publiek kan stemdag live volgen via verkiezingsdashboard
- Amerikaanse bananengigant Chiquita ontslaat duizenden mensen
- Politieke partijen bezorgd over ‘misstanden’
- Reactie op 'Surinaams staatsleiderschap onder druk...'
- Tientallen gewonden bij pensioenprotest voor Argentijns congres
- Vakantieganger in val gelokt en beroofd
- Reactie op 'OMO-schuld van SRD 8,3 miljard: Wie betaalt de rekening?'
- VK tekent overeenkomst om Chagoseilanden aan Mauritius over te dragen
- Bewolking en regen houden aan
- Taxiën door de politiek: "We willen gewoon rust in ons leven"
- Rapar ziet af van live-show met president Santokhi als gast
- Hof van Justitie stelt Stichting Wan Okasi in het gelijk
- DSB keert SRD 200 miljoen dividend uit na winst van SRD 698 miljoen
Eergisteren
- Actie bij Medische Zending: personeel eist uitbetaling toegezegde middelen
- Lancering StarTV nationaal en internationaal
- Granmorgu FPSO gaat fabricagefase in
- OKB grijpt in om stemrecht van burger veilig te stellen
- 'Suriname 2050': Olie geen doel, maar hefboom voor ontwikkeling
- Brazilië hoopt binnen 28 dagen officieel vrij te zijn van vogelgriep
- Surinaams staatsleiderschap onder druk door machtsdronkenheid
- Fout in kiezersbestand: Vrouw uit Nickerie moet stemmen in Wanica
- VES bepleit 10 stappen voor zorgvernieuwing zonder extra investeringen
- Voorkeursstemmen: Wat houdt dit in?
- Volksgezondheid lanceert digitale patiëntenportal
- Meer momenten van zon vandaag
- Taxiën door de politiek: De wijze woorden van de Poppenkast
- Column: Gefocust blijven
- Nieuwe rechter Sanches ‘bijzondere aanwinst’ voor rechtspraak
- Optsu en D-TV Express dagen Santokhi en Rapar voor de rechter