Suriname neemt ander standpunt walvisjacht in
“Benadrukken hun voortdurende inzet voor de naleving van het moratorium op de walvisjacht, het niet-dodelijke en niet-extractieve economisch gebruik (van walvisachtigen), en de totale steun voor de vaststelling en implementatie van de voorgestelde oprichting van het walvisreservaat in de Zuid-Atlantische Oceaan binnen het kader van de Internationale Walviscommissie.” Sinds zijn toetreding in 2004 heeft Suriname steeds voor de walvisjacht gestemd onder het mom dat “het een bron van eiwit is die aangewend moet worden in een wereld op zoek naar voedsel voor een groeiende bevolking.”
In 2010 heeft de Green Heritage Fund Suriname (GHFS) als stichting dit standpunt met succes aangevochten op rationale gronden. Suriname heeft sindsdien niet meer gestemd, ook omdat het land een achterstand heeft in contributiegelden, die nog steeds niet aangezuiverd zijn. Vooral Japan heeft in de afgelopen jaren de stem van de Caribische landen gekocht in ruil voor schenkingen. “De politiek van Japan in het Caribisch Gebied is niet gericht op het bijstaan van de Caribische landen in het duurzaam gebruik van hun natuurlijke hulpbronnen, maar heeft slechts als doel de stem van deze landen te verkrijgen binnen de context van de IWC,” zegt Green Fund Suriname in een open brief aan de ministers van Landbouw, Veeteelt en Visserij en van Buitenlandse Zaken. De IWC heeft in haar jongste besluit bepaalt dat Japan voortaan zijn plannen om walvissen te vangen voor wetenschappelijk onderzoek moet laten beoordelen door wetenschappers van deze internationale commissie. Waarnemers zien dit besluit als een poging om de walvisvangst van Japan te beperken.
GHFS blijft de campagne voor behoud van de oceanen en het mariene leven daarin steunen. “Uiteindelijk is het een strijd voor zelfbehoud.” De organisatie zegt dat zij Suriname zal ondersteunen in elke stap die hij zet naar een duurzaam beleid voor de bescherming van de oceaan en de hulpbronnen die daarin voorkomen.
Documenten:
Vandaag
-
07:30
Rusland trekt zich terug, New START-verdrag loopt af
-
05:32
Een mix van zon, bewolking en regen
-
03:37
Pg reageert niet op uitlatingen DNA; Atompai over politieke inmenging onder Santokhi
-
01:34
BLTO verlengt actie minimaal tot vandaag; betaling vlot niet
-
00:59
Column: Duurzaamheid clubvoetbal
-
00:00
Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep na vrijspraak Danielle Veira
Gisteren
- Verdachte aangehouden na brandbomincident op goudveld
- Digitaal systeem gelanceerd voor volledige controle op vuurwapens
- PAHO waarschuwt Suriname en regio voor stijgende mazelenbesmettingen
- Het juridisch moederschap
- Wereld Kanker Dag: Suriname zet in op versnelde strijd tegen baarmoederhalskanker
- Na COP30 krijgt Suriname–Brazilië-overleg concreet vervolg
- Trump en Petro: onverwachte verstandhouding in Witte Huis
- Dodelijke aanrijding tussen bromfietsen te Nieuw-Amsterdam (update)
- Rapport: Wereldwijde conflicten drijven humanitair recht tot het uiterste
- Wisselend weer met zon en buien
- Opmerking Jarbandhan over ‘politieke kleur’ pg leidt tot commotie in DNA
- 12 maanden voorwaardelijke celstraf geëist tegen politieagenten in Pikin Saron-zaak
- Atompai lijnrecht tegen fractieleider: geen CCJ en wel college van pg's
Eergisteren
- Druk op Guyanese parlementsvoorzitter om mediabeperkingen op te heffen
- Afro Caraïbische Educatie Academie reikt eerste certificaten uit
- De onbegrijpelijke visummuur voor Suriname
- Man (64) zwaar toegetakeld met stroomkabel na burenruzie; verdachte aangehouden
- Gewapende roofoverval op goudzoekerskamp in Pikin Kawina
- China blijft kolencentrales bouwen ondanks bloeiende zonne- en windenergiesector
- Medische Zending-poli Coeroeni officieel geopend
- Goud staat op het punt nieuwe records te bereiken nu kopers terugkeren
- Duurzaam ontwikkelingsprogramma West-Suriname gestart
- Suriname: crisis in slow motion
- Zon en lokale buien
- Bangladesh nadert verkiezingen: India, Pakistan en China volgen nauwlettend
- Column: Hervormen, ja, maar niet blind
- Brunswijk: Jones is handlanger van de regering
- Pawiroredjo: Begin bij politie en capaciteit; meerdere pg’s lossen kernproblemen niet op