Salarissen Rekenkamer voortaan bij wet geregeld
Het parlement heeft een initiatiefwet ingediend en vandaag aangenomen. Gehoopt wordt dat een rechtszaak die onder andere door de secretaris van de Rekenkamer is aangespannen tegen de Staat, wordt ingetrokken. De geldelijke voorziening wordt met terugwerkende kracht uitbetaald vanaf 1 januari 2012.
Parlement en Rekenkamer hebben mede naar aanleiding van de rechtszaak enige tijd met elkaar moeten onderhandelen. Dit is niet makkelijk geweest. De lonen en tegemoetkomingen waren enige tijd terug gekoppeld aan functies bij het Hof van Justitie. Deze koppeling is ergens in het verleden ongedaan gemaakt.
Niveau onderdirecteur
Vanuit de Rekenkamer was er enige kritiek op de ontkoppeling, ook om het feit dat met een wet dit instituut niet zelf kan onderhandelen over zijn financiële positie. Was toen het salaris van de secretaris van de Rekenkamer gekoppeld aan dat van een directeur van een departement, is dat nu teruggebracht naar het niveau van dat van en onderdirecteur.
Met de nieuwe lonen en remuneratie van de Rekenkamer is ook goedgekeurd een toelage voor telefoonkosten van minimaal SRD 100 oplopend tot SRD 300 terwijl ook een vervoerstoelage wordt toegekend. De nieuwe wet is niet van toepassing op gewezen leden van de Rekenkamer. Voor wat betreft de pensioenen is die positie al bij wet vastgesteld. In een tweede wet wordt ook de rechtmatigheid van de Rekenkamer en de handelingen gepleegd in de periode 2008 tot en met 2011, rechtmatig verklaard. In die periode is nagelaten de zittingsperiode van de voorzitter rechtmatig vast te leggen, wat in feite neerkomt op een onrechtmatig functioneren van de Rekenkamer in de periode. Met de wet wordt dit ongedaan gemaakt.
Vandaag
Gisteren
- Hoe ziet het nieuwe erfrecht eruit?
- Staatsolie draagt opnieuw ruim US$ 300 miljoen af aan staatskas
- Laura Gil eerste vrouwelijke OAS-adjunct-secretaris-generaal
- Oppositie eist vergadering dringende issues: Regering ontwijkt verantwoording
- Drukproces stembiljetten ressortraden op schema na correcties
- Merz gekozen tot bondskanselier in tweede ronde na historische mislukking
- Clementia Eugene promoveert op innovatieve benadering kindermishandeling
- Naamskeuze in het nieuw Burgerlijk Wetboek
- Duitsland: Friedrich Merz strandt bij eerste kanseliersstemming
- Werkzaamheden begonnen aan Gangaram Pandayweg in 3 fasen
- Zelfde weerpatroon blijft even aanhouden
- Amafo: Leger verdient meer waardering en versterking
- Column: Waarom zijn politici niet meer op hun woord te geloven
- Bond NV Havenbeheer eist bij rechter terugdraaiing benoeming Mangre
Eergisteren
- CHS: Transparante verkiezingen vergen strikte voorbereiding
- Felle brand verwoest woning aan Mijnhooplaan
- Onzekerheid stuwt goudprijs omhoog
- Misiekaba vraagt aandacht minister OW voor enorme waterplas
- Olieprijzen dalen na productieverhoging OPEC+
- Oppositie eist stopzetting ‘uitverkoop’ overheidsbezit vlak vóór verkiezingen
- Twee verdachten gearresteerd voor steekverwonding 16-jarige
- Mangre geaccommodeerd als onderdirecteur bij NV Havenbeheer
- VES economisch verkiezingsdebat nu in twee delen
- De kracht van stemmen bij voorkeur
- Ook vandaag bewolkt met kans op een regenbui
- Ontvoering in Peru eist 13 levens in goudmijn
- Macro-economische stabiliteit is het fundament voor groei en armoedebestrijding
- Simons: Corruptie in Suriname nog nooit zo erg als nu