Doe ook maar een (onder-) minister van Overheidsefficiency
Op een gewone doordeweekse dag in het nieuwe jaar liep ik rond 12.30 uur een overheidskantoor binnen om een document op te halen. In de kamer waar de betaling moest worden gedaan zag ik 7 tot 8 mensen achter hun bureau zitten. Tot mijn grote verbazing waren 7 (zeven!) van die mensen bezig op hun mobiele telefoon! Eentje deed de nodige werkzaamheden om mij het document te laten verstrekken, namelijk lijnen trekken in een schrift, het stuk inboeken en een aantal kwitanties uitschrijven voor hetzelfde document. De kwitanties werden daarna door het hoofd van de afdeling getekend en ik moest meetekenen. Tjaa, dat zou misschien wel anders kunnen in dit digitale tijdperk.
Maar goed, over al die telefoongebruikers onder werktijd: Ik weet het, het was etenstijd geweest en men moest even de berichten checken, iedereen tegelijk. In de volgende kamer, waar de afgifte van het document moest plaatsvinden, waren er vier of vijf ambtenaren, maar ook allemaal aan hun mobiele telefoon! Behalve die ene die mij het document verstrekte, uiteraard en liet tekenen voor ontvangst.
Mijn enige conclusie is, dat er niet genoeg werk is voor zoveel ambtenaren. Kan iemand daar wat aan doen a.u.b.? Zolang men toch het overheidsbestuur aan het verdelen is, kan het geen kwaad om al deze mensen die zich netjes iedere ochtend op het werk aanmelden, iets te doen te geven waar de samenleving ook wat aan heeft. Zoals een dienst versterken die een tekort aan mankracht heeft (of lijkt te hebben). De afgifte van vonnissen door gerechtelijke instanties zou daardoor best wel versneld kunnen worden. Maar ja, dan zitten we met het probleem dat het grootste deel van de bevolking laag opgeleid is. Waarom zien we op het gebied van ontwikkeling van “het volk” geen verbetering?
Deze goedwillende nette ambtenaren van vandaag zouden misschien wel een of ander productiebedrijf of dienstverlenend bedrijf kunnen leren opzetten en “draaien”. Waarom gebeurt dat niet? Is er geen stimulans daartoe? Een nieuwe (onder-)minister zou dit onderwerp flink vorm kunnen geven. Misschien werkt een bestaand ministerie al hieraan, maar er is niets daarvan merkbaar. Tien tot elf collega’s die allemaal tegelijk op hun telefoon spelen onder werktijd.
Één ding moet ik deze ambtenaren wel nageven: iedereen was zó vriendelijk! Zelfs op de gang werd ik netjes gegroet. Dit gebeurde vroeger niet, met de zure bommen die we gewend waren. Dus er is wel degelijk vooruitgang merkbaar. En ambtenaren blijken zeer zeker ook vormbaar, misschien omdat dit een jongere generatie is?
Conclusie: help de ambtenaren om zich productiever in te zetten! Men is niet zonder meer lui.
Vandaag
-
14:24
Brand verwoest meerdere panden in Antonio do Brinco
-
12:22
Kabinet President opent sollicitaties topfuncties bij SZF, SLM en BGVS
-
10:50
Gewelddadige woningoverval aan de Menkendam: vrouw zwaar mishandeld
-
09:47
Evenwicht in de medische opleiding vraagt meer dan selectie alleen
-
07:51
Suriname en Brazilië versterken samenwerking tijdens ACTO-top
-
05:56
Suriname neemt met kleine delegatie deel aan opening Carifesta XV
-
04:52
Koele dag met lokale buien
-
02:54
Nieuwe golf van Afrikaanse trots ontstaat in het Caribisch gebied
-
00:58
President Simons prijst jonge zwemmers met prestaties
-
00:00
Gajadien dient ‘Wet Openbaarheid van Bestuursinformatie’ in als initiatiefvoorstel bij DNA
Gisteren
- Crisisteams bij Huize Ashiana en Esther Stichting na klachten
- Corruptie: de ziekte die Suriname moet genezen
- Man veroordeeld tot 18 maanden celstraf voor drugshandel
- Politie en gemeenschap voor schoon centrum Paramaribo
- Tussen vlaggen en verhalen: Een wereld van journalisten ontmoet China
- De mix van zwart goud én groen goud als Surinames welvaart
- Gouddelver mishandeld en beroofd in woning
- Notarisberoep vraagt moed, waar nodig ook ‘nee’ zeggen
- Inzet STIVASUR en SHATA voor verantwoord alcoholgebruik in toerisme- en horecasector
- Suriname en Re:wild bespreken behoud natuur en duurzame ontwikkeling
- Zonnige en warme vrijdag verwacht
- Is het historisch droge Beijing klaar voor een nattere toekomst?
- Column: Benoemingen zonder profiel, politieke cadeautjes voor loyalisten
- Fraenk: Advocaten zijn geen politieke actoren, maar waken wel
Eergisteren
- Verdachten gewelddadige beroving voorlopig op vrije voeten
- VS geeft opdracht tot inzet amfibisch squadron in het zuidelijke Caribisch gebied
- Pleidooien voor vrijlating Delano B. en medeverdachten
- In memoriam: Jos Chelius (1950–2025), formidabele basketballer en succesvol coach
- Familie kwestie-Reeberg ontvangt beschikking: probleem opgelost
- Operatie Gran Mati gestart in Coronie
- Corruptie en steekpenningcultuur: grootste rem op Surinames ontwikkeling
- Journalist Valerie Fris ontvangt award in Barbados voor excellente verslaggeving
- Twee Haïtiaanse politieagenten gedood bij ontploffing drone
- Santokhi tijdelijk uitlandig
- Volksgezondheid: toename Oropouche-gevallen in de regio
- Hofpresident aan advocaten: ‘Waarheid is simpelweg de waarheid’
- Een warme dag met kans op onweer in de middag
- Orkanen uitgelegd: hoe ze ontstaan en hoe ze verschillen van cyclonen en tyfonen
- Werkgroep ingesteld om luchtvaartsector snel uit crisis te halen
- Column: Robinhood blijft sukkelen
- Jurist van Inheemse (Kali‘na) afkomst nu advocaat