Overheidsmedewerkers verdiepen zich in financiële trends
Overheidsfunctionarissen hebben deelgenomen aan een seminar vrijdag om hun kennis aan te scherpen over recente internationale ontwikkelingen op financieel gebied. Het seminar is in de vergaderzaal van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) verzorgd door registeraccountant Joël Lutchman. Minister Albert Ramdin heeft de nadruk gelegd op het belang van kennisdeling en internationale samenwerking om Suriname beter voor te bereiden op financiële uitdagingen en kansen.
De bewindsman merkte op dat internationale financiële trends een directe impact hebben op het land. Hij onderstreepte de noodzaak van economische diversificatie en het belang van voorbereiding op nieuwe marktkansen. Volgens hem moet Suriname stappen hierin ondernemen. “Als land moeten we ons beter positioneren om nieuwe kansen te benutten en internationale standaarden te omarmen. Samenwerking tussen overheid, bedrijfsleven en internationale partners is cruciaal om vooruitgang te boeken. Even belangrijk is dat onze ambtenaren een goed begrip hebben van deze dynamiek, zodat zij de juiste beslissingen kunnen nemen.”
Lutchman, geboren en getogen in Suriname en momenteel woonachtig in New York, heeft na zijn studie en werkervaring in Nederland, Singapore en de Verenigde Staten. Hij heeft besloten om iets terug te doen voor zijn geboorteland. “Ik zie vaak dat bedrijven investeren in trainingen voor hun personeel, maar dat dit minder vaak gebeurt voor ambtenaren. Daarom vind ik het belangrijk om deze groep een kans te bieden om bij te blijven met internationale ontwikkelingen.” Samen met de deelnemers onderzocht hij actuele vraagstukken, zoals de veranderende regels in de bancaire sector en nieuwe mogelijkheden voor buitenlandse investeringen, meldt CDS.
Tijdens het seminar werd niet alleen kennis gedeeld, maar het was tevens een platform voor dialoog. De deelnemers – ambtenaren van onder andere de ministeries van BIBIS, Financiën en Planning én Economische Zaken – hebben actief geparticipeerd door ook hun inzichten met betrekking tot het onderwerp te delen. Tevens is aangegeven welke vraagstukken voor hen een uitdaging vormen. Het is de bedoeling dat Lutchman deze vervolgens met internationale experts bespreekt. “Het is mijn doel om vraagstukken uit Suriname mee te nemen naar mijn netwerk in het buitenland. Zo kunnen we samenwerken aan oplossingen die het land vooruithelpen,” stelt Lutchman.
Vandaag
-
08:50
Open brief aan de President van Suriname
-
06:52
Srefidensi 50: de sprong naar een Suriname dat 24 uur leeft
-
04:54
Weerbeeld ondersteunt feestelijke dag
-
02:57
NDP: Samen bouwen aan een verenigd Suriname na 50 jaar onafhankelijkheid
-
00:59
Column: Hier is míjn bijdrage – en nu die van ons allemaal
-
00:00
CCK roept op tot dankbaarheid, gerechtigheid en gezamenlijke inzet
Gisteren
- VHP roept op tot discipline, eenheid en visie
- Abdoel registreert zich als eerste bij Anti-Corruptie Commissie
- Onafhankelijk: 50 schrijvers over 50 jaar Srefidensi gepresenteerd
- Carlo Jadnanansing krijgt SuRo-speld voor uitzonderlijke bijdragen
- Kluis, auto, jachtgeweer en sieraden buitgemaakt bij brute woningoverval
- Steve Ferrier van Sonora Paramarera ontvangt award
- Staatsolie opent offshore-deur voor wereldwijde investeerders
- Zijin eert 175 jubilarissen: 'Jullie inzet is goud waard'
- ONS VOLKSLIED opnieuw bezongen
- China-expo trekt volle zalen: Surinamers maken kennis met technologie, cultuur en innovatie
- Wisselvalling weerbeeld in geheel het land
- COP30 eindigt in teleurstelling: fossiele brandstoffen taboe in slotverklaring
- Onafhankelijkheid vraagt om een nieuwe blik
- 190 Surinamers gedecoreerd: Frits Pengel ontvangt hoogste onderscheiding
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 899
- Bel Louis nou eens op!
- Man gewond bij aanhouding aan de Moengolaan
- Triathlon in Nickerie smaakt naar meer
- Simons eert ouderen tijdens Bigi Sma Dey: Generaties moeten elkaar blijven dragen
- Vijftig jaar Suriname, vijfpuntige ster in vlag, vijf letters NATIO
- Politie administratie wordt volledig digitaal
- Protocol oostelijke grens Suriname moet helder zijn voor binnenlandbewoners
- Herboren Waterkant moet aanjager worden van een vernieuwd historisch Paramaribo
- Zon en lokaal stevige regenbuien
- China wereldleider elektrische voertuigen
- Voetganger komt om bij aanrijding aan de Commissaris Weytingweg
- Ambassade opent bijzondere Nassy-expositie ter ere van 50 jaar Srefidensi