Gajadien in hoger beroep tegen vonnis in zaak Jones
VHP fractieleider Asis Gajadien is in hoger beroep gegaan in de zaak tegen Assembleelid Ebu Jones (NDP). Hij kan zich niet verenigen met de uitspraak van de kantonrechter, die de vordering op 21 november heeft afgewezen. Jones had tijdens een schorsing van de Assembleevergadering op 7 oktober Gajadien ervan beschuldigd dat hij geld zou ontvangen van Suribet. Gajadien stelde dat de uitspraken van Jones onwaar, kwetsend en ongegrond zijn. Hij wil excuses van het Assembleelid, maar werd in het ongelijk gesteld.
Gajadien stelt via zijn raadsman dat de kantonrechter ongegrond aangenomen heeft dat Jones een bepaalde immuniteit geniet. Het vonnis zou op grond hiervan apert onjuist zijn en geen stand houden. Aan het Hof van Justitie wordt gevraagd het vonnis te vernietigen. Gajadien voert aan dat het niet om een geschorste vergadering alleen ging, maar dat Jones uit de zaal moest worden verwijderd door de politie omdat hij niet vrijwillig gehoor gaf aan het besluit van de Assembleevoorzitter. Hij maakte dus geen deel uit van de vergadering en kan zich niet beroepen op immuniteit.
De eiser blijft erbij dat zijn goede naam en eer zijn aangetast. Daarom wil hij nog steeds een rectificatie van Jones. Gajadien stelt dat de kantonrechter een eigen interpretatie geeft van de wet waar hij naar verwijst in zijn vonnis. De grievende uitspraken zijn volgens Gajadien onnodig tergend, beledigend en belastend. Deze vallen niet onder civielrechtelijke immuniteit. Ook zijn er tijdens een radio interview op 8 oktober uitspraken gedaan die volgens Gajadien grievend zijn. Er zijn ook geen bewijzen geleverd om de gewraakte uitspraken te staven.
Vandaag
Gisteren
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacca
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaande ministers
- Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in energiesector
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor escalatie groeit
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voelen druk
Eergisteren
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; blijft aangehouden
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg goud
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwalificatie
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden...
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over inhoud missives
- Gewapende overval aan Lalawweg
- Rover mishandelt en berooft vrouw in woning
- Gekozenen aanvaarden bij CHS resultaat verkiezing
- Netanyahu’s aanval op Iran – strategisch keerpunt of politieke gok?
- Waarom Suriname zijn president niet meer in het geheim moet kiezen
- Tweede verdachte beroving in warung Fayadjanstraat ontkent betrokkenheid
- Aanhoudende regen en onweer
- Petronas versnelt olie-exploratie in Blok 52 na veelbelovende vondsten
- Generaal Salami gedood bij Israëlische luchtaanvallen op Iran
- Niet de regering, maar DNA treft blaam bij overname dienstvoertuigen
- Analyse verkiezingsuitslag mei 2025: Versnippering, verlies en politieke realiteit