Journalisten krijgen erkenning van Satya Dharma
De journalisten Quaraisy (Qoesje) Nagessersing, Ivan Cairo, Wilfred Leeuwin, Carla Boëtius en B-Cham Chandralall zijn door Satya Dharma Suriname-Nederland gehuldigd. Zij hebben uitzonderlijke prestaties neergezet in het journalistieke beroep in Suriname terwijl ook de diaspora uit Nederland hen volgt.
De oorkonden werden uitgereikt door de president van Satya Dharma, Koemar Kharghi. Het initiatief voor de decoraties komt van de oprichter van de organisatie, Ramon Ramsodit. Keshopersad Gangaram Panday heeft veel tijd besteed aan de uitgebreide prestaties van de journalisten. Hij vroeg hen bij de uitreiking donderdagavond in 'de Luifel' om de kennis die de journalisten hebben over te dragen aan jongeren. De huldiging is ook bijgewoond door de voorzitter van de Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ), Naomi Hoever.
Nagessersing is als sportjournalist in 1982 zijn carrière begonnen bij ATV. Hij heeft in eigen land en in het buitenland veel kennis opgedaan in de sportwereld. Hij is directeur/eigenaar van QN Sports. Vanaf 1992 deed Nagessersing alle EK en WK producties in Suriname. Daarnaast produceert hij tot op heden lokale producties zoals: Voetbal, Zaalvoetbal, Thaiboxen, Sark Rally’s en Basketbal. QN Sports heeft al langer dan 27 jaar ervaring in de Savanne rally sport. Naast deze lokale producties werden ook alle WK kwalificatie wedstrijden verzorgd door QN Sports.
Voor QN-Sports is het uniek om een sportprogramma te hebben met de bedrijfsnaam in de naam van het programma (QN STUDIO SPORT). Het bedrijf bestaat uit ongeveer twintig man zowel freelancers als part-timers. Dit team bestaat uit 6 commentatoren en 3 presentatoren.
Voor QN-Sports is het uniek om een sportprogramma te hebben met de bedrijfsnaam in de naam van het programma (QN STUDIO SPORT). Het bedrijf bestaat uit ongeveer twintig man zowel freelancers als part-timers. Dit team bestaat uit 6 commentatoren en 3 presentatoren.
Cairo begon in oktober 1995 zijn carrière in de journalistiek bij het avondblad De West. Als journalist reisde hij door het Caribisch gebied en Zuid-Amerika, Frans-Guyana, de VS, Mexico, Taiwan en China en behandelt voornamelijk politieke kwesties, waaronder verschillende Summits of the Americas, Caricom Summits, UN Climate Summit en andere internationale evenementen. Hij doet ook regelmatig verslag van criminaliteitsgerelateerde kwesties, waaronder drugshandel, witwassen en mensenrechten. Hij is voormalig voorzitter van de SVJ en volgde talloze journalistieke trainingen en workshops. Cairo sloot zich in februari 2002 aan bij de krant ‘de Ware Tijd’ en is ook correspondent voor verschillende regionale tijdschriften, kranten en persbureaus.
Leeuwin is een freelance onderzoeksjournalist, nieuwsproducent en schrijft voornamelijk over politieke, economische, juridische en milieuonderwerpen. In 1993 begon hij zijn journalistieke carrière, eerst bij Radio Shalom en vanaf 1996 bij de Ware Tijd. Hij is voorzitter geweest van SVJ. Leeuwin is een fervente pleitbezorger van persvrijheid en vrije meningsuiting. In 2013 werkte hij samen met het International Press Institute en de Association of Caribbean Mediaworkers om smaadwetten uit het strafrecht van voormalige Europese koloniën te verwijderen. Hij is lid van de Internationale Gemeenschap voor Biodiversiteit. In 2022 deed hij samen met onderzoeksjournalist Bram Ebus en documentairemaker Tom Laffay onderzoek naar het gebruik van kwik in Suriname en Guyana. Deze meervoudige productie werd in 2022 door het Pulitzer Center genomineerd voor de Gabo-award. Naast het schrijven van nieuws artikelen, maakt hij ook andere journalistieke producties, zoals achtergronden, analyses en beschouwingen over maatschappelijke onderwerpen.
Boëtius is twee jaar gepensioneerd van Telesur, in de functie van manager van ATV. Haar carrière is ze gestart bij Radio Boskopu. Ze heeft daarna gewerkt bij het Nationaal Aids Programma, NAP en bij Radio ABC, als respectievelijk voorlichter en hoofd Nieuwsdienst. Haar carrière heeft ze na 28 jaar afgesloten bij ATV. Zij heeft 38 jaar gewerkt in de media waarbij zij ook diverse programma's heeft gepresenteerd. Zij is jarenlang voorzitter geweest van de SVJ waarbij ook internationale seminars zijn gehouden over het beroep en ferme standpunten zijn genomen om de persvrijheid en het recht op vrije meningsuiting te verdedigen. Daarnaast heeft Boëtius ook les (Engels) gegeven op de Poolschool en Dennertschool. Zij heeft van verschillende organisaties awards ontvangen.
Chandralall, de jongste onder de gedecoreerden, heeft meer dan 20 jaar ervaring in de media. Hij heeft expertise opgebouwd in radioproductie, verslaggeving en het presenteren van programma's zoals 90 Seconden op Radio 10. Freelance reporter voor gerenommeerde publicaties zoals Times of Suriname. Hij is winnaar van de prestigieuze Journalistenprijs 2011, toegekend door de Stichting ter Bevordering van de Journalistiek in Suriname. B-Cham was bestuurslid van de SVJ. Hij houdt zich voornamelijk bezig met publicaties van nationale en internationale onderwerpen, met een focus op politiek, economie en cultuur. Naast zijn betrokkenheid bij Radio 10 en Times of Suriname voert hij als freelancer projecten uit als onafhankelijke journalistieke projecten en bijdragen aan diverse mediaorganisaties.
Vandaag
-
18:37
Initiatiefwet: ‘muilkorfartikelen’ schrappen uit strafrecht, vrije meningsuiting centraal
-
16:34
Aanpak illegale goudwinning Brownsberg grote uitdaging voor regering
-
14:32
Recensie: Tomas Ross: Nacht over Paramaribo
-
12:30
STS Nickerie naar Georgetown voor internationaal scholenvoetbal
-
10:27
Coalitieleden willen verbod op kansspelen
-
08:29
Bromfietser overleden bij aanrijding met geparkeerde aanhangwagen
-
07:21
Officiële erkenning inheemse volken als wet ingediend bij DNA
-
05:24
Wisselvallig weer met buien
-
03:28
Staatsolie brengt petroleumkennis Suriname samen in nieuwe GeoAtlas
-
01:36
Rosebel Community Fund ondersteunt 15 sociale instellingen met kerstgiften
-
00:49
Minister Pokie: Georganiseerd patroon misstanden rond Moni Karta
-
00:00
Simons: schuldherschikking noodzakelijk om financiële stabiliteit te waarborgen
Gisteren
- Beroepen van morgen: Jongeren wegwijs maken in een veranderende wereld
- Nieuwe wet in de maak om crimineel vermogen af te pakken
- Gezochte voortvluchtige na uitlevering op Zanderij aangehouden
- OM niet gekend bij initiatiefwetten: ‘Ongehoorde gang van zaken’
- Moeder biedt zoon tweede kans, maar wordt opnieuw geconfronteerd met geweld
- Ingrijpende wijzigingen wet over leeftijd en leiding OM
- Simons wil snellere rechtspraak met cassatie en meerdere pg’s
- Coalitie wil College van Procureurs-Generaal
- Recht voor je Raap: Wat de bank u niet zomaar mag opleggen
- ICAO biedt steun voor modernisering luchtvaartsector
- Zonder Constitutioneel Hof staan mensenrechten op losse schroeven
- Een natte vrijdag voorspeld
- Venezuela: Na inbeslagname tanker, nu ook dreiging meer dan 30 schepen
- Zes DNA-leden zetten grote staatsrechtelijke hervorming in gang
- Column: De feiten achter de stoelendans
- Minister Bharrat: Maak local content sterk, maar sluit de deur niet voor investeerders
Eergisteren
- Consumentenrisico’s steeds vaker zichtbaar tijdens supermarkcontroles
- Dorpen presenteren visie op ontwikkeling en grondenrechten aan president
- Van Lelydorp naar Recife
- Verdachte in moordzaak Ringweg krijgt 10 jaar hogere straf in hoger beroep
- Eerste STEM-conventie laat kinderen spelend ontdekken hoe wetenschap werkt
- Door VS onderschept ‘Guyanees’ vlaggend schip niet in Guyana geregistreerd
- Safe City-camera’s leiden tot snelle aanhouding roofverdachte in binnenstad
- Militair beroofd van auto en dienstwapen
- Regering zet eerste SRD 20 miljoen in Woningbouwfonds
- Voetganger dodelijk aangereden aan de Verlengde Gemenelandsweg
- Uitbreiding Alihusains onderzoek toont verschuivende profielen sinds 1949
- Wisselvallig weer met buien
- In Memoriam - Motilall 'Baba en Mai' Marhé
- Nieuwe initiatiefwet moet criminelen financieel volledig kaalplukken
- Column: Werk aan de winkel
- Politie ziet criminaliteit dalen met 25%, maar kondigt hardere aanpak aan